This copy of Windows is not genuine!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
да да

И мене ми се деси истава работа. Хе хе. Мајкрософт се паметни, ама има и попаметни од нив. Комплетен туторијал од повеќе методи како да се отстрани оваа порака која се јавува при стартувањето на опративниот систем имате тука (на англиски).

П.С. Мала исправка - Насловот треба да биде: This copy of windows is not genuine!
точно е работи ова
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ееј многу ме нервира ова, го снемува гога се форматира компјутерот и после некое време се појавува пак зашто не е лиценциран
 
С

Спенсер

Гостин
pobaraj go ova WINDOWS XP GENUINE MAKER, so ova go resiv problemot (i mene isto mi praese)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334


Сабајлево коа станав ми се појави ова балонче. Кога ќе кликнам на него ми ја отвара странта на Microsoft, и искача ова



Е сеа, да не има некој решение за ова, без да форматирам, цело сабајле го превртев интернетов, и ништо.


поздрав .wicket

Ако добро се сеќавам пред неколку месеци европската антимонополска комисија му ја забрани оваа работа на Microsoft и издаде мала апликација за поништување на истата, ми се чини беше програмчето на едно од дивидијата од PCCHIP
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Бидејќи има одредени правила на форумов, не смеам да пастирам никакви сериски броеви, линкови од кракови и слично.
Пред една година истото ова и мене ми го јавуваше и ГОЛЕМА мака видов.
Едноставно треба да се инсталира еден крак (тоа трае 2сек, нема никакви вируси и сл.) и потоа оперативниот систем исто како да е лиценциран. Може да се инсталираат СИТЕ апдејти и без проблем да се шурка по microsoft страната. Кој сака можам да му го пратам, на мојот профил има мој МСН.
Поздрав
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804


Сабајлево коа станав ми се појави ова балонче. Кога ќе кликнам на него ми ја отвара странта на Microsoft, и искача ова



Е сеа, да не има некој решение за ова, без да форматирам, цело сабајле го превртев интернетов, и ништо.


поздрав .wicket

Има решение за ова, со задоволство би ти помогнал, но администраторите и модераторите не дозволуваат овде да се постира, така да ке мораш сам да се снајдеш
... :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom