The Sims 3

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Намерно ти дадов таков одговор (со нула информации) затоа што ти постави прашање исто со нула информации.
Пиши по(нај)детално што имаш, каде, како, дај слика нешто, скриншот.......
Еве ги фајловите



Еве што има во Game > Bin



Сигурно имаш исо фајл од играва така да терај преку Даемон :)
Проверив нема
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Еве ги фајловите



Еве што има во Game > Bin





Проверив нема

Ова ти се слики од ИНСТАЛИРАНА игра, а не од ИНСТАЛАЦИЈА!

Пушти ја играта преку Sims3Launcher.exe или преку TS3.exe
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
се надевам дека барем дел од вас уште ја играат, јас и посветив добри неколку недели пред да направам формат и дефинитивно мислам дека е топ, огромна разлика у споредба со двојката, не дека има цел град него вниманието на деталите, и посебно коа ќе видите колку „невозможни“ работи може да се десат. keep exploring.
знае ли некој каде да најде Death Fish? Flame fruit? Сте собрале некој дух од гробишта дома за да го/ја однесете у кревет? Сте фатиле риба од 700 кила? (риба, не мал кит.) Сте нашле готова торта или гитара некаде под вода? сте наместиле убиство за да можете после да го повикате духот, да го соберете у семејство и после да го избркате од дома? ако знаете да кажете каде/како без помош од Гугл, значи дека сте посветиле солидно време на играва.
јас си знам дека заглавив на играва, можда и претерав, ама не ми замеравајте :) ептен се нафурав, заразна е. Ги имам Riverview и World Adventures ама неам време деновиве да седнам да играм. иначе иам лаптоп со гига рам, 128 графичка, Целерон М540 и добивам сецкање само првите 4-5 секунди кога се прикажува градот, после се’ е ок. точно е дека не е на максимум (таман работа, нема шанси) ама барем се мерачам. :) мислам дека добро направиле со вакви minimum specs. :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Топло ви препорачувам да си ја набавите експанзијата Late Night за Sims 3. Со неа вашите ликови ќе можат да уживаат во ноќниот живот, да живеат во апартмани, да посетуваат ексклузивни клубови, да станат актери и режисери, да оформат бенд, и да станат селебрити! А, да и заборавив дека ако не бидат доволно внимателни можат да станат и вампири.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Топло ви препорачувам да си ја набавите експанзијата Late Night за Sims 3. Со неа вашите ликови ќе можат да уживаат во ноќниот живот, да живеат во апартмани, да посетуваат ексклузивни клубови, да станат актери и режисери, да оформат бенд, и да станат селебрити! А, да и заборавив дека ако не бидат доволно внимателни можат да станат и вампири.
Кога ќе ги ставиш сите експанзии и додатоци, тогаш се ќе имаш и таман ќе ти биде :)

Сега кај и да е ќе искочи The Sims Medieval
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Овие експанзиите може ли сите од еднаш да ги играш?
Да има повеќе работи..
Или ако имаш Late Night неможеш да имаш уште една во исто време :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Овие експанзиите може ли сите од еднаш да ги играш?
Да има повеќе работи..
Или ако имаш Late Night неможеш да имаш уште една во исто време :)
Нешто лошо си разбрал...

Ако пример имаш Sims 3, Late Night и Ambitions инсталирано, ќе имаш СЕ ШТО ИМААТ ОВИЕ 3 ЗАЕДНО.

Значи ако ги имаш СИТЕ експанзии.... ќе имаш СЕ ШТО ИМААТ СИТЕ ЗАЕДНО а не само последната што си ја инсталирал.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Нешто лошо си разбрал...

Ако пример имаш Sims 3, Late Night и Ambitions инсталирано, ќе имаш СЕ ШТО ИМААТ ОВИЕ 3 ЗАЕДНО.

Значи ако ги имаш СИТЕ експанзии.... ќе имаш СЕ ШТО ИМААТ СИТЕ ЗАЕДНО а не само последната што си ја инсталирал.
фала за информацијата :)
само ке треба по 1 во месец да симнувам,многу се големи :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Како лојален обожавател на оваа игра ја зедов уште пред година и кусур (чинам кога излезе). Можам да кажам дека ме воодушеви со тоа што воведоа real time. 2ката не ми праеше мерак иако имаше нешто троа новитети (стареење, далеку поголемо едитирање на фаци). 3ката, е сето она што на двојката и` недостасуваше. Real time - тоа што сите во градот умираат од старост со тек на играње, ликовите не се више како на лего коцки кај што имаат шаблон - тука можеш да едитираш дебелина, фаца до најмалите детали (добро де не до совршенство), идење по комшии, вожња низ град, собирање на ствари по населбата, готвење со рецепти... Мерак ми е, понекад си ја пуштам баш онака да смирам живци.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Уште 7 дена 5 часа и 59 мин ќе испадне Medieval :vozbud:
незнам зошто но Medieval не ми изгледа нешто посебно :)


Ја наснимав пред 2 дена и се заразив,по 4-5 саати ја играм :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
незнам зошто но Medieval не ми изгледа нешто посебно :)


Ја наснимав пред 2 дена и се заразив,по 4-5 саати ја играм :)
EDIT: си мислел за Sims 3 :smir: да заразна е :) ама Medieval мислам дека поубава ќе биде :vozbud:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
EDIT: си мислел за Sims 3 :smir: да заразна е :) ама Medieval мислам дека поубава ќе биде :vozbud:
Да де за Симс 3 мислев :)

Пробајте ја Medieval кога ке излезе па ќе кажете дали е добра да не трошам џабе нет ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom