The Prodigy во Атина, 3 јули 2011

Член од
6 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Famoznata grupa "The Prodigy" nastapuvaat na 3 juli vo Atina na "Rockwave Festival". Sakam da znam dali ima lugje od forumov shto bi bile zainteresirani da odime zaedno vo Atina na Prodigy (po mozhnost ako se sobereme povekje lugje da organizirame avtobus ili slichno). Kartata e okolu 30 evra samo za toj den koga nastapuvaat Prodigy. Festivalot trae 3 dena, i Prodigy se na 3tiot den, t.e 3 Juli. Eve vi web-strana, mozhete slobodno da razgledate. Ako imate nekoi prashanja, slobodno. http://www.rockwavefestival.gr/site/index.php?Cat=12 p.s Nie sme dvajca sigurni shto sakame da odime, ako ima ushte nekoj shto kje se prijavi, kje vi prenesam.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ova mi se dopagja samo da bese vo druga sosedna zemja :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
после во прилеп на пивофест :P
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
ova mi se dopagja samo da bese vo druga sosedna zemja :)
toa e toa, shto da pravish. ali ljubovta kon ovoj bend nema da me sprechi da idam vo zemja kade shto sme skarani radi politichki prichini.
--- надополнето: Jun 6, 2011 5:06 PM ---
после во прилеп на пивофест :p
da bea prodigy na pivo fest, do sega kje beshe objaveno, zashto ipak prodigy ne se objavuva 1 mesec pred nastap. izgubiv epten nadezh za doagjanje kaj nas, takada epten mi se pogodi shto kje doagjaat vo atina, blisku do nas..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
извини ама продиџи не се достојни за прилеп.. кај нас идат shiznit артисти како здравко чолич и компанија...
го кажав ова на шега, се шпекулираше 2 години за нивни настап на пивофест, се знаеше дкеа некој кичерај ќе биде ама сепак .... малку се понадевавме сите дека ќе дојдат :)
а за тоа дека не заслужуваат во прилеп си делумно во право, ако се стегнат во организацијата да нема испади од малограѓаните може да биде топ, ама сепак си тераме стара шема на певалки кои фураат на стара слава напукани со пластика и ботокс, не верувам да се промени тоа кај нас за брзо :)
 
П

Паган-др

Гостин
Да не забегуваме. Има друга тема за Пиво Фест. :)
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
8
Поени од реакции
2
Prodigyfan јас доагам со сигурност испрати ми пп па ке се договориме поз
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Јас ќе ги чекам да дојдат во мкд:p
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Се поклопува со Џамирокваи ...лошо
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Каква Атина , во Скопје ќе чекам да дојдат :)
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
52
Поени од реакции
3
Не е фестивалов воопшто за пропуштање.. кај Prodigy па и Marky Ramone со вокалот од Misfits ... The Stranglers,Gogol Bordello. А и цената е доста примамлива
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
You're too late, беа 2 пати (1995 и 2005 година).
А каде реков дека не сум била на продиџи, реков ќе ги чекам да дојдат повторноо!! а мислам дека имаше најави дека ќе доаѓаат на пиво фест во септември така да не е многу за чекање(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom