The 11th Man Theory? - до девојките

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
So Temava sakam da gi prasham devojkite sho mislat za slednava teorija.Vaka, koj go gleal filmot "What Love Is" vekje znae za shto prashuvam za drugite malku pojasnuvanje : Edna devojka vo soba so deset mashki koi i ja udovoluvaat sekoja potreba , i davaat pijachki , i palat cigari , celoto vniemanie i e posveteno na nea i vo toj moment vleguva edinaeseti chovek koj samo i vika zdravo i sednuva da pravi muabet so svoite drugari i ja ignorira devojkata.Poentata na "Teorijata na edinaesetiot chovek" e vo toa shto devojkata saka bash so toj posledniot da izleze od sobata i da prodolzhi ponataka.Epa devojki ajde kazhete vie sea shto mislite za ova.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
So Temava sakam da gi prasham devojkite sho mislat za slednava teorija.Vaka, koj go gleal filmot "What Love Is" vekje znae za shto prashuvam za drugite malku pojasnuvanje : Edna devojka vo soba so deset mashki koi i ja udovoluvaat sekoja potreba , i davaat pijachki , i palat cigari , celoto vniemanie i e posveteno na nea i vo toj moment vleguva edinaeseti chovek koj samo i vika zdravo i sednuva da pravi muabet so svoite drugari i ja ignorira devojkata.Poentata na "Teorijata na edinaesetiot chovek" e vo toa shto devojkata saka bash so toj posledniot da izleze od sobata i da prodolzhi ponataka.Epa devojki ajde kazhete vie sea shto mislite za ova.
сакаш најверојатно да кажеш дека девојките се палат на тој што ги игнорира, а не на тој што се ги услужува?
па добро, делумно е точно.не функционира баш секогаш, ама во најголемиот број случаи кога девојката е игнорирана прави се за да му го привлече вниманието на тој што ја игнорира.обично откако ќе успее таа го игнорира:pipi:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Треба да е заинтересирана за него за да му запали финтата со игнорирање.
Иако, се разбира, не мора да значи. Може токму незаинтересираноста да те оддалечи ако си човек што губи интерес доколку некој не е за тебе заинтересиран.
Си има различни луѓе и не може да се каже дека кај сите исто делува.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Факт е дека сите ние сме заинтересирани кон она што не е заинтересирано за нас.
Значи би направиле скоро се за да го придобиеме неговото внимание. Потоа следува некој период на забава ама па на крајот сепак излегува дека не е тоа тоа што сме мислеле дека ќе биде.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Да, точно е:)
Мислам... Бар јас така функционирам. Покрај сите кои знам дека ме свиѓаат и нели - ми посветуваат многу внимание, го бирам оној кој се однесува најиндиферентно на свет. Тоа што некој не ме рецка, ми мава и на его, да бидам искрена и ми доаѓа како предизвик. Некако како „што, не сум доволно добра за него, па не се труди да ми се допадне“? Ќе види он убаво:)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Не мора да значи дека сите женски трчаат по тие “недостижните“.
Јас на пример многу мразам да сум игнорирана и одма губам интерес за таков.
Овој од групава би го одбрала само затоа што се разликувал од другите,зошто мразам копии,и зошто мразам некој увек да ми оди по газот,што не значи дека сакам некој да ме игнорира.
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Немора да значи дека ке биде така...но...еве да претпоставиме дека теоријата се наоѓа во пракса.Мое мислење е дека може да сака да излезе сонего бидејќи е едноставен а сепак има некоја таинственост вонего што ке ја копка.Ама немора да значи дека теоријата е точна,бидејки има толку многу карактери на луѓе што неможе во целост да делува исто кај сите.Многу веројатно за да испадне со типот е ако и остави силен впечаток...:smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не важи за сите таа теорија, но за мене еве да си кажам дека важи и од секогаш било така. Најверојатно затоа што мразам кога некој ми удоволува постојано, а обично тоа го прави секое машко на кое му се свиѓам и затоа на крај завршувам со некој што ме игнорира :back:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сум рекла сто пати: сакам нормален однос.
Ниту некој да ми удоволува, ниту па да не ме рецка.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
hahaha interesni mislenja i se soglasuvam moram da priznaam a jas tolku se zanesov po ova sho duri go imam i testirano:pos2: . Vo dvata sluchaja beshe uspeshno ama vtoriot beshe poneverojaten duri na kraj devojkata me prasha dali se ljutam za neshto i mi se izvini :nesvest: epa muzhi od sea devojkite na "ignore" :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom