T-Mobile Pulse - Помош!

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Инсталирав нов андроид в.2.1. Се е добро, го вклучувам, се вклучува андроидот и кога стигнува кај Location Consent натаму не ја прифаќа командата NEXT.
Дали некој до сега имал ја има инсталирано новата андроид верзија на ваков телефон и дали работи како што треба????
Нема една недела кај што го купив и му ја е**в мајката :toe:
 
P

Princ

Гостин
А од кај го најде Android 2.1 на Pulse? Како што читам, официјална верзија на Android за него е 1.5 а не 2.1.
Јас би ти препорачал да го вратиш на официјално поддржаната верзија на Андроид.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
А од кај го најде Android 2.1 на Pulse? Како што читам, официјална верзија на Android за него е 1.5 а не 2.1.
Јас би ти препорачал да го вратиш на официјално поддржаната верзија на Андроид.
излезе пред недела, 2 недели време. на унгарскиот т-моб. а за проблемов конкретно не знам
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
да, излезе сега скоро и јас да не остаам покусо и го заебав
п.с. не се враќа старата верзија:kesa:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas ja koristam verzijata 2.1 od ungarskiot t-mob i funkcionira super a ti ako si go zaebal telefonot odnesi go vo t-mob i ke ti go sredat
jas gi prasav pred da go apdejtuvam telefonot i mi rekoa deka ako e softverski zaeban pokriva garancijata
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
да, излезе сега скоро и јас да не остаам покусо и го заебав
п.с. не се враќа старата верзија:kesa:
Ne si go zaebal. Vo telefonot vo memori kartickata izbrisi go dload file, bidejki tamu ti e update za operativniot sistem. Simni nov od t-mobile ungarija, stavi go vo telefonot i napravi update.
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Јас го надградив на унгарската верзија, иде супер, само треба да избришеш апдејт фајлот од телефонот после апдејтирањето и можеш рецимо да го апдејтуваш по втор пат :) У верзијата е тапа само што е многу спор маркетот иначе се си фуче :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
го средив :vozbud:
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
А дали знаете како да го рутирам моментално сум на унгарскиот 2.1
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Ми треба помош за Т мобиле пулсе го направив тоа што е Патерн лок го грешив мислам пати и сега не можам да го уклучам телефонот . Како да го рестартирам преинсталирам било што само да го вратам во живот.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Другар пробај да го приклучиш во PC дали ке се уклучи ако нејке така појди до некоја мобилара сигурно ке ти го уклучат, а сигурно нема да ти земат пари за ваква ситница.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Тооооооооооо машинеријоооооо!!!
Ајде одаме седнуваме у кафана да часташ није у реду радост да се крије... :)
Добро утро Господа :) добри сме??
Види датумот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom