T-Mobile - Генерална дискусија

F

Flatter

Гостин
Знае некој да ми каже...

Колку кошташе едно обично бројче да се купи ? И која беше процедурата...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Да кршам Samsung - от, или и на вас ви зеза и мрежа, и интернет (4G) на Телеком уште од 12:30 часот?
Edit:
Мрежата се опраи, ама интернетот паѓа на H+ (3G) па се до E(2G).
Телеком не враќа назад во 2005 :)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Да кршам Samsung - от, или и на вас ви зеза и мрежа, и интернет (4G) на Телеком уште од 12:30 часот?
Edit:
Мрежата се опраи, ама интернетот паѓа на H+ (3G) па се до E(2G).
Телеком не враќа назад во 2005 :)
Имаат проблем со 4G протоколот, пробај мануелно некое време само на 3G.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Да кршам Samsung - от, или и на вас ви зеза и мрежа, и интернет (4G) на Телеком уште од 12:30 часот?
Edit:
Мрежата се опраи, ама интернетот паѓа на H+ (3G) па се до E(2G).
Телеком не враќа назад во 2005 :)
nemojte taka ..ne krsi telefoni ...pa neli telekom e najdobra mreza......
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Само у цени да беа добри...
Иначе се среди мрежата.
cenite se poskapi od cela eu ,a usluga i standard - 5 pati pomal, nov operator vo italija 6.99 eu ,neograniceni povici i sms/kon site mrezi vo It i 40 gb i 3gb eu roaming- 4g(ova e bez dogovor bez nisto), a kade sme nie....kade e italija so standatd
https://www.iliad.it/
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
cenite se poskapi od cela eu ,a usluga i standard - 5 pati pomal, nov operator vo italija 6.99 eu ,neograniceni povici i sms/kon site mrezi vo It i 40 gb i 3gb eu roaming- 4g(ova e bez dogovor bez nisto), a kade sme nie....kade e italija so standatd
https://www.iliad.it/
Bez vrska kazuvash nekoi raboti.

Cenite ne se odreduvaat spored standardot za poveketo raboti, pocni od telefoni I televizori pa do koli.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Bez vrska kazuvash nekoi raboti.

Cenite ne se odreduvaat spored standardot za poveketo raboti, pocni od telefoni I televizori pa do koli.
Ама тука има такви што сакаат на нешто што вреди доста евтино, да наплатат дупло повеќе (а и повише од дупло) само они за да си ги полнат џебовите.
Спореди ги Телеком и Неотел за оптичкиот интернет, и ќе видиш за што зборам.
На светско ниво Телеком не се скапи, ама дека има налупано цени за нивна корист, е тоа да.
Да не бегаме многу од темава, за мобилниот интернет, Телеком има најголема покриеност за 4G,и они едноставно се закон.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Мислам дека 5Г не е за брзина, туку за стабилност и можност за повеќе уреди да користат интернет од една базна станица со по константна брзина, многу важно во густо населени подрчја и со појавувањето на се повеќе т.н ИнтернетОфТхингс уреди.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Дали на Magenta 1 M се префрла интернетот за другиот месец? На пример овој месец имам 10 GB и искористам 5 GB дали тие 5 GBшто ми остануваат ќе се префрлат за следниот месец и ќе имам 15 GB?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Дали на Magenta 1 M се префрла интернетот за другиот месец? На пример овој месец имам 10 GB и искористам 5 GB дали тие 5 GBшто ми остануваат ќе се префрлат за следниот месец и ќе имам 15 GB?
Се префрла
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Што е со изборот на телефони у Телеком? Нема ништо средна класа од Xiaomi, Honor, Нокиа... Битно Ајфони, s9ки, Huawei Pro со 36 камери врие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom