T-Mobile - Генерална дискусија

K

kicodarker

Гостин
Ова ми е втор договор до тимобајл и трет нема да има па макар и бесплатен да е.
На над десет меѓуградски патишта низ Македонија губи мрежа, прескапи се, телефоните им се прескапи, наплаќаат по дваесет педесет денари за смс демек као ммс ако напишеш над 200 букви на кирилица и ред други недостатоци.
Си ги задржаа педерските финти а и немаат професионализам. Телеком е ист како мтв, државна капа нишај врата за плата. Ама апсолутно ништо не нудат. Заглавени во времето.
 
I

INFECTED

Гостин
Си ги задржаа педерските финти а и немаат професионализам. Телеком е ист како мтв, државна капа нишај врата за плата. Ама апсолутно ништо не нудат. Заглавени во времето.
Ќе понудат сеа 5Г мрежа за 3000 денари претплата месечно.
Јас ќе им понудам или припејд со 200 денари месечно, или лајка или можам и без тел.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ќе понудат сеа 5Г мрежа за 3000 денари претплата месечно.
Јас ќе им понудам или припејд со 200 денари месечно, или лајка или можам и без тел.
Или Телекабел???
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Ќе понудат сеа 5Г мрежа за 3000 денари претплата месечно.
Јас ќе им понудам или припејд со 200 денари месечно, или лајка или можам и без тел.
Некако малку ми е, до 5-6k да не стигне :D
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Пропо Т-Mobile

Користам Family S пакет од Дедо Ное - 2 броја - Неограничени кон Т-Мобиле и 200мин кон други мрежи. = 700ден. Сметката ми се движи од 800 до 1000 пошто 200мин кон други мрежи за двајца не се доволно. а плус и ми треба интернет.. Не можам и не сакам да се шлепам со втора SIM и Lycaшлајм

Најевтина варијанта на Т-Мобиле
Прв број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
Втор број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
600+600 = 1200ден.
Споени во SMART DUO се намалува -10%. тоа се 1080ден.

Најевтина варијанта на VIP/A1
Прв број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
Втор број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
450+450 = 900ден.

Со VIP заштедувам 180ден. за двата броја.

Со VIP Имам 1.2GB повеќе интернет по број.

VIP - По искористување на вклучениот национален интернет во тарифните модели, продолжувате да користите интернет бесплатно, но со намалена брзина.
T-Mobile - По искористување на вклучениот интернет во тарифните модели, корисникот може да продолжи да сурфа само доколку активира еден од дополнителните интернет пакети. (200ден. за 500MB :pos:)
 
I

INFECTED

Гостин
Пропо Т-Mobile

Користам Family S пакет од Дедо Ное - 2 броја - Неограничени кон Т-Мобиле и 200мин кон други мрежи. = 700ден. Сметката ми се движи од 800 до 1000 пошто 200мин кон други мрежи за двајца не се доволно. а плус и ми треба интернет.. Не можам и не сакам да се шлепам со втора SIM и Lycaшлајм

Најевтина варијанта на Т-Мобиле
Прв број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
Втор број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
600+600 = 1200ден.
Споени во SMART DUO се намалува -10%. тоа се 1080ден.

Најевтина варијанта на VIP/A1
Прв број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
Втор број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
450+450 = 900ден.

Со VIP заштедувам 180ден. за двата броја.

Со VIP Имам 1.2GB повеќе интернет по број.

VIP - По искористување на вклучениот национален интернет во тарифните модели, продолжувате да користите интернет бесплатно, но со намалена брзина.
T-Mobile - По искористување на вклучениот интернет во тарифните модели, корисникот може да продолжи да сурфа само доколку активира еден од дополнителните интернет пакети. (200ден. за 500MB :pos:)
Ако е лајка шлајм тогаш не знам што не е.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Пропо Т-Mobile

Користам Family S пакет од Дедо Ное - 2 броја - Неограничени кон Т-Мобиле и 200мин кон други мрежи. = 700ден. Сметката ми се движи од 800 до 1000 пошто 200мин кон други мрежи за двајца не се доволно. а плус и ми треба интернет.. Не можам и не сакам да се шлепам со втора SIM и Lycaшлајм

Најевтина варијанта на Т-Мобиле
Прв број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
Втор број ) SMART S - Неограничени разговори и СМС кон Т-Мобиле + неограничени разговори кон останати мрежи + 300MB интернет = 600ден.
600+600 = 1200ден.
Споени во SMART DUO се намалува -10%. тоа се 1080ден.

Најевтина варијанта на VIP/A1
Прв број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
Втор број ) VIP NEO S SIM - Неограничени разговори кон сите мрежи + 1500MB интернет = 450ден.
450+450 = 900ден.

Со VIP заштедувам 180ден. за двата броја.

Со VIP Имам 1.2GB повеќе интернет по број.

VIP - По искористување на вклучениот национален интернет во тарифните модели, продолжувате да користите интернет бесплатно, но со намалена брзина.
T-Mobile - По искористување на вклучениот интернет во тарифните модели, корисникот може да продолжи да сурфа само доколку активира еден од дополнителните интернет пакети. (200ден. за 500MB :pos:)
Пробај со Телекабел, 500 денари 10 GB и неограничено кон сите ;)
 
K

kicodarker

Гостин
Да заработуваа пари Телеком од просечните корисници ќе беше друго, главните пари кај ними идат од владини службени телефони, што ич не им чуе за просечен корисник. Порано кога бев на телеком заостанав неколку сметки ми го исклучија бројот, и ми пишаа да ги платам само сметките што сум ги заостанал и го прекинаа договорот негде на 14 месеци користење а беше договор на 2 години. Мрежата е супер ама...јебига немам службена картица да надополнувам кредит или 1500 денари месечно да одат за телефон. И после како ВИП без квалитетна мрежа успеа да стани втор оператор. Е така.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Да заработуваа пари Телеком од просечните корисници ќе беше друго, главните пари кај ними идат од владини службени телефони, што ич не им чуе за просечен корисник. Порано кога бев на телеком заостанав неколку сметки ми го исклучија бројот, и ми пишаа да ги платам само сметките што сум ги заостанал и го прекинаа договорот негде на 14 месеци користење а беше договор на 2 години. Мрежата е супер ама...јебига немам службена картица да надополнувам кредит или 1500 денари месечно да одат за телефон. И после како ВИП без квалитетна мрежа успеа да стани втор оператор. Е така.
Добро, сега и Вип и не се до толку лоши. :D
 
I

INFECTED

Гостин
Да заработуваа пари Телеком од просечните корисници ќе беше друго, главните пари кај ними идат од владини службени телефони, што ич не им чуе за просечен корисник. Порано кога бев на телеком заостанав неколку сметки ми го исклучија бројот, и ми пишаа да ги платам само сметките што сум ги заостанал и го прекинаа договорот негде на 14 месеци користење а беше договор на 2 години. Мрежата е супер ама...јебига немам службена картица да надополнувам кредит или 1500 денари месечно да одат за телефон. И после како ВИП без квалитетна мрежа успеа да стани втор оператор. Е така.
Дали ако не им платам две сметки ќе ми го прекинат договорот а потоа да ги платам само тие две? Пошто друг начин нема.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
На корисници од мрежата на Телеком од неодамна им стигнуваат СМС пораки од Телеграм со код за активација а исто така и дојдовни повици од +44 (Англија) исто така поврзано со Телеграм. Најверојатно се под некој напад.....
 
I

INFECTED

Гостин
IMG_20190410_114640.jpg

Еве јас што им изнапишав.
Едвај чекам да заврши проклетиот договор.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Korisnik sum 8 meseci na telekom, sakam da zemam telefon na rati.
Koja e procedurata? sakam xs max...
 
K

kicodarker

Гостин
Дали ако не им платам две сметки ќе ми го прекинат договорот а потоа да ги платам само тие две? Пошто друг начин нема.
Незнам, и не верувам дека така лесно ќе раскинат. Кај мене беше друга ситуација, плаќав со прекини и неколку пати ми го исклучуваа па го вклучуваа. Кога се собраа повеќе сметки ми стигна да ги платам само заостанатите сметки преку извршител,платив,и договорот го раскинаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom