Tип на денот (Читај правила во прв пост)

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.057
сити лебот ми го земавте ѓубриња
за стативава погоре друже прими го моето сочувство :facepalm:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Има у бет365 гг прво полувреме или да не барам за џабе?
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Након војне, сви су хероји
Абе јасно тоа, ама наместо во македонски стил да гледаме да си замеруваме и фаќаме забелешки, да дадеме јака дискусија и придонес за поуспешно типување. :D Не е дека не се непобедливи кладилниците, само мора многу претпазливо да играме и да ги избегнуваме најиграните натпревари, барем со тие типови што се најиграни. Еве за денес најиграни беа Реал 1, Ман Сити 1, Милан 1, тоа го имаше и на страната на Спортлајф во најтипувани натпревари. И за “чудо“ сите 3 не излегоа 1, туку Х. :D
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.781
Поени од реакции
5.522
аууу морав да те цитирам, фатив слично ливче у Вил Хил ама коефициентиве тука се скоро за 1 поголеми :( да го уплатев тука ќе имав 10 000 повеќе добивка.
тоа е ортаче.. иначе тикетов не е мој, од другарче е.. му зеде Милан 500 евреи :)
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Челзи-Шахтар-ГГ,3+
Брага-Јунајтед-ГГ,3+
Валенсија-Бате-ГГ
Баерн Минхен-Лил-1-1,3+
Бенфика-Спартак-Т2 1+пп
Клуж-Галатасарај-Т1 2+

ова ќе му го пуштам утре и не се замарам ич
Галата не победи на домашен, не ја сврти..изигра за кладилница,, утре очекувај чиста победа на Галата :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе јасно тоа, ама наместо во македонски стил да гледаме да си замеруваме и фаќаме забелешки, да дадеме јака дискусија и придонес за поуспешно типување. :D Не е дека не се непобедливи кладилниците, само мора многу претпазливо да играме и да ги избегнуваме најиграните натпревари, барем со тие типови што се најиграни. Еве за денес најиграни беа Реал 1, Ман Сити 1, Милан 1, тоа го имаше и на страната на Спортлајф во најтипувани натпревари. И за “чудо“ сите 3 не излегоа 1, туку Х. :D
Ти ја сфаќам поентата друже. 10 години стаж имам во занаетов :)
Ти збориш за минимални уплати, сигурно нема да изиграш овие дублови на по 1.000 или повеќе денари. Ако имаш вишок пари онда играј ги типовиве, слободно. Гледаш погоре лифчето за 55денари над 30.000 добивка, ама го заебала 1 утакмица. Е сеа да уплател 2 дублови, 1 ќе бил добитен 1 не (зборам за овие 4 натпревари) и ќе имал повеќе од 23.000ден чисти (за уплата од 1.000ден) ама кога се игра на ептен мали пари, се мисли на OUTSIDE THE BOX, и еве го резултатот.
1 нешто со сигурност го научив од обложувањето - кога сака сака, кога нејќе - НЕЈЌЕ.

Пример ќе земам ЛЕ минатото коло, Хановер у 90 прима гол, и после дава, а јас ја имам 2ка на лифче (кое подоцна излегува добитно)

Нортхемптон играше у гости со Бартон мислам така некако, пред неколку кола, јас ја чекам ГГ3+ за повеќе од 10.000денари, 90 минута беше 2:0, и за 2 минути натпреварот заврши 4:0.

Е сеа ти колку сакаш мисли outside the box

Едит:

веќе 2 недели по ред уплаќам дублови ГГ1/2 и ГГ2/2. Се утепав паѓајќи, нешто и фаќав ама ретко. Денес Реал, Сити, Шалке беа судени ГГ3+, и ГГ1/2, ама ние се залетавме ко слеп за стап за Милан тим 1 2+, сите ја читаме темава и нема потреба кладилниците да ни го перат мозокот со милионите типови и игри, пошо ние сами го правиме тоа, т.е. сами си го переме мозокот 1 на друг. Кладилниците секој месец ни даваат нови типови и ние мора да ги играме нели. А првото непишано правило кое го научив во врска со обложувањето е: кога игра германец во Европа знај дека ќе има голови, ама јас и доста голем дел од вас се охрабрија на оние 5:1 на Милан (или колку и да беа во лигата) и испопаѓавме ко круши.

Туку најжално е шо сеа сите ќе ги играат Сити/Ајакс/Борусија/Реал ГГ3+ наредното коло, а тие фино лепо ќе си завршат 2:0 1:0 или сл, а екипите ко Зенит Андерлехт и сл кои неколку натпревари по ред играат со по 1 гол, ќе се утепаат од давање голови
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Јас давам чесен пионерски дека фудбал не пишувам до кај Нова Година.....доста беше и се вртам на НБА, е*ате утакмиците грди е*ате
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Женско кладење за утре
С.Москва 2ка
Челзи 1
Ливерпул Х2
коеф. над 20
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Ај и од мене за утре нешто... :)
Галатасареј 2 2.75 (Се двоумам и за сигурна победа 4.5)
Јувентус - Сигурна победа 1.5
Челзи 3+ 1.75
Валенсија 1 1.3
Бенфика 1 1.65
коеф : 15.4
Ги играм претежно тимовите шо се во стиуација Must Win.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.025
Поени од реакции
112.407
Заебете инсајд бокс, аутсајд бокс, ја една работа сфатив, дека ЛШ најтешко се фаќа, увек има некој фаворит што ќе киксне, во денешниов случај 10 фаворити кикснаа. Едино на некој ако му се посреќи на голови. Ти ебам и ЛШ и све, сеа знам дека пак ќе стаам викендов и дека пак ќе се превртам. Така иде тоа, ќе даде еднаш ама после матер ќе ти ебе. Даде пред два викенда и сеа ќе тера мувлата до Нова Година, ако не и поише.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Ти ја сфаќам поентата друже. 10 години стаж имам во занаетов :)
Ти збориш за минимални уплати, сигурно нема да изиграш овие дублови на по 1.000 или повеќе денари. Ако имаш вишок пари онда играј ги типовиве, слободно. Гледаш погоре лифчето за 55денари над 30.000 добивка, ама го заебала 1 утакмица. Е сеа да уплател 2 дублови, 1 ќе бил добитен 1 не (зборам за овие 4 натпревари) и ќе имал повеќе од 23.000ден чисти (за уплата од 1.000ден) ама кога се игра на ептен мали пари, се мисли на OUTSIDE THE BOX, и еве го резултатот.
1 нешто со сигурност го научив од обложувањето - кога сака сака, кога нејќе - НЕЈЌЕ.

Пример ќе земам ЛЕ минатото коло, Хановер у 90 прима гол, и после дава, а јас ја имам 2ка на лифче (кое подоцна излегува добитно)

Нортхемптон играше у гости со Бартон мислам така некако, пред неколку кола, јас ја чекам ГГ3+ за повеќе од 10.000денари, 90 минута беше 2:0, и за 2 минути натпреварот заврши 4:0.

Е сеа ти колку сакаш мисли outside the box
Јас мислам дека outside the box е за било која сума под услов да не се претерува со бујна фантазија околу типовите. :D

Можеби ретко кој очекуваше Ајакс и Борусија да дадат по 2+ гола, но ете се случи а коефициентите за тоа беа 4.20 и 3.90. Дури и да ризикуваш некоја илјадарка, на крајот ќе ти се исплати. :) Е сега ти ако ми збориш за ептен големи уплати во стил 50-100 илјади, е тогаш нормално и јас препорачувам да се игра “нормален“ тип со коеф. над 1.50 за да има минимум 50% добивка од уплатата.

За утре сигурно ќе има T2 2+ со висок коефициент за гостите Лил, Спартак, Шахтјор или БАТЕ. Барем некоја од нив, ако не и 2-3 ќе влезат така иако на крај можеби ќе победат домашните тимови. Не верувам дека Јувентус ќе си го дозволи тој луксуз да прими 2 гола. Еве Валенсија - Бате можеби 4:2 ќе заврши, Валенсија пак ќе си победи, ама Бате ќе даде 2 гола и убав коефициент ќе донесе. Или Челзи-Шахтјор 3:2 итн. Превише филозофии има доста е за денес, утре ќе дознаеме, само пробувам да наметнам систем да играме јако и да ги дупиме кладилниците. :D




Не знам зашто, ама ни за жива глава не би ја играл Бенфика 1, дури и сметам Спартак Москва ќе ги победи среде Лисабон. Слобода и демократија на типување, секој со својата среќа...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
ЛШ само на голови еве денес 6/8 беа 2-4
Дортмунд, Сити, ПСЖ, Шалке беа доста добри 3+ не знам зошто летате по 1 на Сити и Реал кога коеф беше ист.
За утре сите 2-4 голови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom