Symantec NORTON 360

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Ova kopmletno antivirusno resenie od kompanijata Symantec e navistina neverojatno.Ima kompleten skening vo pozadina protiv virusi,spywari,malwari i drugi maliciozni softveri.Pokraj antivirusna zastita obezbeduva i (Banking security)toa vi e za kupuvanje preku internet so kreditni kartici(podatocite da stignat na vistinsko mesto i nikoj da ne gi zloupotrebi).Ima e automaticBACKUP i Windows Optimizator.Znaci se moze da vi zastiti za samo 100 denari.Ostavajte mislenja i se sto se slusnale za NORTON 360.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За само 100 ден.
Брао бе :pos: :pos:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Глупост на куб.. има многу, многу подобри решенија, кои трошат многу помалку ресурси.. на страна тоа што не ми треба ни А од Antivirus :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Користам НОД 32 кој сега за сега ме служи доволно добро..
Впрочем ти кога внимаваш што и како праиш на компјутерот и какви веб страни посетуваш нема да имаш ниту еден проблем со вируси и останато..
едноставно нели...секој корисник си става по свој вкус антивирус.
Патем овој користи премногу ресурси и првенствено би бил наменет на корисниците на постарата генерација. значи пентиум 4 со дуалкор и така натаму...а не ко мене со 1.7 пантиум со 256 килобајти кеш и512 рам..ајт
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Symantec, срање у боја. Ништо повеќе не треба да се каже, цица меморија, а барем нешто да вршеше.. од кога ставив нод, го видов господ. :wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хм.... јас користам бит дефендер и презадоволен сум. Незнам дали да го сменам... Може да го пробам нод 32...
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Abe luge samiot NORTON 360 e optimiziran antivirus.Ne zazema mnogu sistemski resursi-okolu 50mb od ramot.Sum go probal na dva sistema.
1.KAJ EDEN DRUGAR:na 256mb ram i 1.7Ghz MALKU se zabelezuva tezinata na programot.
2.KAJ MENE: na 1gb ram ai athlon 64 3500+ ne se oseka deka raboti vo pozadina.

Sepak za ona sto go nudi-vredi.Bidejki sum postojano na onie TORRENT sajtovi postojano blokira virusi i drugi gadovi da ne gi nabrojuvam.Ne velam deka drugite antivirusi ne cinat no sepak 360 e poln pogodok.

Ako epten sakate efikasen antivirusen program koj zavzema samo 5mb od ramot vi go preporacuvam:

SYMANTEC CORPORATE EDITION vX.x preporacuvan od mnogu IT magazini
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
5 ili 50MB од рамот? Два пати различно кажуваш
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Prvo procitaj UBAVO
Kazav NORTON 360 zazema 50 mb
,a dokolku sakate soliden antivirus koj zema samo 5mb od ramot vi go preporacuvam SYMANTEC CORPORATE EDITION.
Znaci so ova mozeme da zaklucime deka:
NORTON 360
i SYMANTEC CORPORATE EDITION ne se isti antivirusni resenija.

Ako ima drugi nedoumici prasaj ke dobies odgovor
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
Symantec Corporate е закон. Брз и малце зема меморија.
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Користев порано нортон. Трошеше многу ресурси. Кога беше уклучен со компјутерот не можев ништо да правам. Затоа сега си користам касперски кој не троси многу системски ресурси.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Ja go isbrisav 360 se prefrliv na NOD32 epten e zakon
 

Kajgana Shop

На врв Bottom