Superhero Movies

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Вчера гледам излегол Пантерот у ХД (за оние што не плаќаме) и викам ај да го гледам и искрено ИЧ не ми се допадна, црнчуги насекаде, ама ајде и тоа можеме да го проголтаме, сепак се племе од Африка, ама па претераа со тоа феминизмот, имаме Црна Пантерка, Црна Ајронменка, Хулка, на Тор му ебаа мамето, очекувам и Гардијансот да го ебат, со НаТаша (знаете која) се скараа и во следниот сестра и ќе биде главна фаца.

Незнам што да кажам, се надолу и надолу одат, на стара слава фаќаат нешто, а не и текнува да измислат нешто ново.

Сега ќе ја гледам Вавилонската курва Марго (самата има изјавено дека така се осекала или така некако), па боки си ги заработила парите како што треба.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Откога ги шутнаа Кавил, Момоа и Гадо, дојде и ова:
Најт М. Шамалан ќе снима филмови за DC.
Не знам како тоа нема да биде срање.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Откога ги шутнаа Кавил, Момоа и Гадо, дојде и ова:
Најт М. Шамалан ќе снима филмови за DC.
Не знам како тоа нема да биде срање.
Исправка: Откако го шутнаа Снајдер се им тргна надолу.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Откога ги шутнаа Кавил, Момоа и Гадо, дојде и ова:
Најт М. Шамалан ќе снима филмови за DC.
Не знам како тоа нема да биде срање.
ova kako tim burton da snima film za batman

oh wait

ne znaev deka gal ja shitnale takodze



Oh, fuck-off Marvel.

Сите нови филмови ви се со тотално предвидлив плот, тема и идеолошка контаминација. Како јајце на јајце си личат.

Нема потреба од вакво драматизирање.
Valda na fazite mislat i nastanite sto se projavuvaat niz site stand alones pa posle klasicnoto avengers asemble kinda thing

inace marvel spojler ionaka ne znaci mnogu denovive
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Go gledav guardians 3 no ne vo kino, go pustija denovive na disney

Ne… bese los, se potrudile vizuelno baagi. (y)
 
Член од
27 јуни 2023
Мислења
219
Поени од реакции
600
Марвел се повеќе и повеќе ме разочаруваат,мислам дека е време да стават крај на MCU да свртат нов лист и да смислат нешто друго.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Се потрудиле визуелно бааги... Не си ти вистински GotG фан. Knowhere е целосно изграден сет, 0 визулени ефекти таму (освен тоа што Шон Ган е Рокит пред да го нацртаат у компјутер и Марија Бакалова е Космо).
Туку ако не си пуштил барем една солза на приказната за Рокит... јас и тис не можеме да праиме муабет за филмови.

Marvel има мноооооогу карактери и приказни кои можат да бидат обработени. Стен Ли и дружината се имаат убиено од цртање стрипови кои можат да бидат екранизирани. Бељата е што не е лесно да се екранизираат ко што треба.
Роберт ДАуни Џуниор и Скарлет Јохансон не се враќаат назад у Дизни. Џејмс Ган отиде у DC... Спајдермен е се уште сопственост на СОНИ.

Ако престанат Дизни со нивните воук срања ќе има убави филмови и серии, ама АКО!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Би го симнал пиратски само поради Моника Рамбо, овие другите 2 ми се меххх....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom