SUN PROJECT Live by Digital Dance @ Саем - 24.10.2009

M

M del Mar

Гостин
Конечно и јас купив карта :vozbud: и чекам само да дојде утре
а на врата и јас мислам дека ке е 500 ден
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Na vrata E 500 denari :D po neznam koj pat people :D

Line up za utre :

Satellite
Navigator
SUN Project LIVE
Bushava azbuka

vreminja utre ke se postiraat :D

грешка си на врата е 350 од кај вратарите :)))))))))))))))))))))))))))))))))
Eheee...toa e different story altogether ....
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Немам друштво и нема да одам -.-
Ебате тоа како испадна вака поглупаво неможеше да биде :pop::pop::pop:
P.S: Извинете, заборавив да кажам, тие што ќе одите супер да си поминете.
 
M

M del Mar

Гостин
Немам друштво и нема да одам -.-
Ебате тоа како испадна вака поглупаво неможеше да биде :pop::pop::pop:
P.S: Извинете, заборавив да кажам, тие што ќе одите супер да си поминете.
па иди сам, шо!?! :pipi::helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.859
Поени од реакции
1.232
Немам друштво и нема да одам -.-
Ебате тоа како испадна вака поглупаво неможеше да биде :pop::pop::pop:
P.S: Извинете, заборавив да кажам, тие што ќе одите супер да си поминете.
Исто,скроз исто.На Фанки Џи сакале да идат :pop:

Убаво да си поминете сите шо ќе идете, па стајте некоја фотка да видам шо сум пропуштил.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Се што сакам е да ја распалат 380 вати, и внатре делириум,превртувања еден врз друг:vozbud::vozbud::vozbud:. А ко што читам на флаерот ќе го промовираат новиот албум Remixes кој ги содржи најдобрите траки од сите предходни албуми.

ПС-Сателајт тоа и ми беше зборот за да се направат нови карти,за да си ги чуваат луѓето за успомен:helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Мед мед мед мед мед мед МЕД! MAAAD! >.<"

Најмалиот паwawко у првите борбени редови!

Уше сум под стрес да коментирам нешо, накнадно, утре, сеа легнуем со туш и Ineffable mysteries of shpongleland, а утре, стануем со МЕД и со диз литил чироки сонг <3
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Саем гореше...... ни пожарна него спашаваше...

Свака част на дечкиве дефинитивно најбоље састав..... почнаа со Dance of the witches завршија со 380 volt.... скренуење..... посебно на 380 volt химната моја.... на вуфери чочеци плешев.... пред Матијас.

McCoy се изненади на маичката моја.... и на крај се поздрави... :)

Цапе боља маица од твојата имав... не ми љубомори сеа. :pos:

И Цапе баче свака част Таки го откорна до коске... и ми ја пушти конечно Play the game... рингтон на моб ми е... :)

Биче ова жур на годината.... ова не вредеше за 300 денара.... ова за над 1200 беше... :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.773
Ајиии, журов... ТоБ!!!

Стигнавме на Саем малку после полноќ и одејќи накај трета хала не поздравија дечките од НТШ. И додека ни проверуваа џебови почнаа деца да доаѓаат кон НТШ ко да делат бонбончиња. Некој спомна, што им е бре на овие сами доаѓаат тука, а јас кажав: Популарен сум, затоа доаѓаат :) . И еден од џандарите ми кажа: Немој јас да ти ја уништам таа популарност. Премолчав и заминав со забрзан чекор. И после имало вицови за џандарите, НЕМА, се е вистина! (секоја чест на ретките исклучоци).

Енивејз, влеговме на саем, во први борбени редови не чекаа Сања и другарка и :) Слафко пушташе музика во моменатот. После тоа и Навигатор прописно не спреми за она што го чекав скоро 10 години.
И почна.... и возеше совршено... што вика Воткамикс, 1000+ да дадеш и да не жалиш! Едноставно немам зборови.

Инаку од аспект на народ не беше исполнета до крај трета хала, што оставаше простор за дишење повеќе отколку што претпоставуваме пред журот. Обезбеџење, мрзливо. Пак Слафко бркаше луѓе од сцена.
И некаде пред 5 саат на почеток на ремикс на Billie Jean тонецот од саем изгаси музика.

До следната голема журка.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
сега едвај станав од кревет, па да пишам инспирација од жмурката....
Сателитчето стандардно си растураше како и на секоја журка, ама навигатор малце успори со тоа траките негови, а и го молам на следните журки да не пушта такви песни кај шо е само бас дека уши ми дупна...
Кога си дојдоа дечките најпоштено не збеснаа со танцот на вештерките и после збеснував од време на време на тоа рифовите па кога почнаа да фрла стапчиња и цедиња тапанарот ке се испотепавме. Па после на крај кога ја пуштија песна една...како ли се викаше од градска мрежа беше мислам не ми текнува (380V) и на нејзе збеснав мааалце повеќе и брат ми после тоа фати едно стапче од тапанарот, па си отидовме сите среќни, задоволни, уморени, искршени итн...
А за луѓе...седам јас и ми доаѓа еден и ми вика:
Т-со тебе брат нели се запознавме у воз
Ј-не бе брат јас сум од скопје
Т-лееле брат извини еј, у воз се запознав со еден од битола бил, јас сум од велес сум, он на електро факултет бил он и многу личеше на тебе.
и толку беше разговорот
после тоа имаше една до мене играше....а бе....на шипка мислиш играше, ритам спор, таа се треска од земја мислиш цИ(е)ца и пуштиле, па после тоа некој ритам брз да неможеш да го стигнеш она полека си се клацка :toe:.
Имаше и еден така маааалце беше здробен се клатеше лево-десно.

заклучок.....
екцтра журка и со луѓе што не знаат што музика ке слушаат кога ке отидат таму(во кола пуштив 380V и другариве мои викаат а бе гаси тоа ли ке го слушам :pos2:)

и vodkamixx.... НА ФОРУМ КЕ ОБЈАСНИШ...за тоа хартиите....енд ду ит НАУ(на пп)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom