Suits

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Уште не се знае, ама мислам дека ќе ја продолжат, ќе не тормозат уште :гомце:
Почнавте со гледање, како ви се свиѓа? :D
Да се вратам дома неделава и почнувам ако ги имаат епизодите ставено негде .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Почнува срањево од четврток...:pov:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Од мене толку, не можам да ја варам повеќе, станува втора серија која сум ја откажал во животот, што значи дека ептен треба да ми нагази на нервите...
За тие што ќе продолжат, нека ви е со среќа :D

Сега читам, следната сезона ќе биде последна, ќе ве читам тука да видам само како ќе заврши.
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Добра си е да го пуштиш мозокот на пасење. Искрено не ми е јасно што очекувате вие.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Добра си е да го пуштиш мозокот на пасење. Искрено не ми е јасно што очекувате вие.
Jas ne ochekuvam nishto posebno, ama mozhat barem malce da ja napravat nepredvidliva. Aman vekje so istite fori, "Jas sum Dona i sea ke ti kazham shto ke napravish i shto ke kazhesh", ili Luis "ke napravam glupost na pochetok na epizoda ama na kraj od epizodata ke ja popravam greshkata"..Prepredvidlivi se, skoro sekoj dijalog ushte pred da pochnat se znae kade ke tera.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Suits, Flash и Arrow...светото тројство на серии кои се многу поинтересни да ги гледаш на лаптоп додека имаш пуштено фудбал на ТВ.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
хахахаха
после неколку сезони со таа финта, ги баталив, веќе не се издржуваше..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Издржа некој до крај? Што се дешаваше последната сезона и како заврши? :ROFLMAO:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ja izgledav cela. Vo posledno vreme i kaj mene se javuva onoj mrzliv amerikanski duh pa ako nema nesto na Netflix nemozam da se zamaram so torenti simnuvanje/ baranje po free striming strani..

Vo situacijava kade sto e limitiran izborot i produkcijata na nesto novo se resiv da baram nesto light za gledanje ama da e kompletirano. Izborov padna na Suits.

Ne sum dobar so rejtinguvanje ali za mene serijava bese ok prosek. Od ekstremite:

Mnogu: Epizodi, dobra muzika, americki bulshit.
Malce: sense za gradenje karakteri, drzenje na orginalnosta na idejata, give a fuck za publikata.

Serijava po dobriot start zaglavi so gubenjeto na smislata za humor od startot. Imase situacii kaj sto se davaa stvarno asalni klizaci za vo 10-ta sezona da se svede na sekoe gledanje na strana da treba psihijatar da presudi.

Za razlika od drugite serii sto dosle do situacija da mozat da cicaat pari i toa go pravat na baza na mainstream temi gender/race equality & sex orientation ovdeka samo na rasna baza ja svrtea epten i bese pozitivno za mene.

Ne mi se svigjase sto prestanaa so orginalnata ideja koga gi uklucija Jordan indirektno, Barkley i Phepls.

Od edna strana skros sum na strana na idejata za gledanje kompletirana serija, ama tuka mozebi podobra opcija bi bila gledanje in real time zatoa sto imaa ubacuvano mnogu momenti sto se slucuvale vo periodot koga e snimana (show business i amerika opsto).

Vaka koga ke si go procitam postov nagore poveke negativni kritiki dadov od pozitivni za da ja rejtinguvam kako ok prosek ali jbg muzikata vredese :).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom