Star Wars (I, II, III, IV, V, VI...)

Кои делови од серијалот Star Wars сте ги гледале


  • Вкупно гласачи
    45

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Овде пишувајте ги сите коментари, критики и други работи во врска со овој серијал. Се разбира, ако ставате спојлери, ставете ги со соодветен таг или воопшто не ги ставајте. Еве јас да си кажам, ги имам сите изгледано, и омилен дефинитивно ми е третиот дел, Revenge Of The Sith, следен со шестата епизода, Return Of The Jedi.
Искрено, мислам дека беше штета што Darth Vader го изгуби животот во шестата епизода, ми беше омилен лик...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.673
Хм, во ред. Може да имаме посебна тема за серијалот, поготово со новиот на повидок.

Ме нервира тоа што Војна на ѕвездите е наопаку сниман, гледаш перфектна анимација, па во следниот дел, анимација уназадена 30 години...
Вака не се гледаат филмови. Секогаш по година на искачање.
Oмилен A New Hope и Revenge of the Sith. Најлош можеби Return of the Jedi.

Скоро им правев маратон. Спремен сум за новиот. Кој бај д уеј има одличен каст!

Long Live J.J. !!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S Нема потреба од спојлери.
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Вака не се гледаат филмови. Секогаш по година на искачање.
Ако ги гледам по година ваквите серијали, посебно Star Wars, хронолошко пореметување ми се создава...:cool: Сепак мислам дека треба во адекватен спојлер таг да се стават спојлерите, некој можеби ги нема гледано а ќе пробуричка низ темава...
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Извинете за оф топик, но гледам двајца членови ( Saladir и Röddást) гласале за сите делови посебно, ги замолувам да гласаат за "Сите".:)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Омилен дел: The empire strikes back. Најтапа ми е Return of the Jedi.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
The Phantom Menace е толку лош, што и не ни мора да се гледа, бидејќи нема да смени ништо од дејствието. Трка со „ховерколи“ пола филм и глупата глума на малиот Анакин. Единствено нешто добро во филмот се Кви-Гон Џин (Лиам Нисон) и Дарт Мол.

Постои распоред како да се гледаат двата серијала а да има клифхенгери. IV, V, II, III, VI. Нешто фали? Да, фали првиот дел. Боље е да видиме прв пат младиот Дарт Вејдер како нервозен студент на Оби Ван, отколку да го видиме како глупо дете кои се вози со колички.

Според мене најдобар дел е епизода V, каде што има се што треба за да биде одличен филм.

Од новиов серијал очекувам многу и искрено не очекувам да бидам разочаран, по добрите исксутва со Star Trek на Џ.Џ. Абрамс, кој пак очекував да ги усере.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.806
Од новиов серијал очекувам многу и искрено не очекувам да бидам разочаран, по добрите исксутва со Star Trek на Џ.Џ. Абрамс, кој пак очекував да ги усере.
Ако гледаме реално, Џ.Џ. Абрамс ги усра Star Trek. Уопште не личат на Star Trek. Повише се у Star Wars стил. Тоа и ми дава надеж дека ќе направи добра работа со новите Star Wars. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ако гледаме реално, Џ.Џ. Абрамс ги усра Star Trek. Уопште не личат на Star Trek. Повише се у Star Wars стил. Тоа и ми дава надеж дека ќе направи добра работа со новите Star Wars. :)
Баш за тоа, ги направи Star Trek да бидат помрачни, поборбени од тоа што се во основа како серија, што мене ми се допадна иако не е изворно.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Иначе, да, омилен филм/серијал/франчиза. Среќен сум што не сум бил од оние кои првин ги гледале 4 5 и 6, па после имале sky high високи очекувања за првите три, па сеа ги серат дека не им биле доволно добри. Фантастични се сите, а првите 3 мене поише ми се свиѓаат. Ако продолжам да зборам ќе забегам, пошто сум бајаги into Star Wars универзумот, такада ќе се држам само до филмот. Најјак лик: Мејс Винду.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Ехееј кога бев дете одев во кино Вардар 1 и го гледав враќањето на џедај и одтогаш ми се допаѓа филмот,а сега повторно ги гледам сите епизоди и појќе ми се допаѓа трета епизода ,,Одмаздата на Ситовите``(Revenge of the sith)
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
IV, V, VI прво да ги гледам па потоа I, II, III ?
Или да стартам од почеток од I ?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
4, 5, 6, 2, 3. Кецот не ти треба, ќе испуштиш само еден епик саундтрак, ама па затоа ќе се спасиш шо нема да го видиш најлошиот лик шо се појавил на филм евер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom