Stand Up Comedy

S

sim4e

Гостин
Snosti go gledav noviot na Louis CK - Sorry.
Pak so tocnata doza na precekoruvanje, znae do kaj da ide so edgy-nesot i zatoa e megu velikanite.
Луи е незапирлив и во комедијата и во јадењето. Се надевам нема да му притреба магнетна во скоро време.
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Jas gi gledav ovoj noviot na Gervais I na Trevor Noah so izleze isto sea skoro.

I dvajcata bea solidni, Trevor mi se dopadna poveke, se zalisav od smea koa imitirase kako ja peat americkata himna. Ricky e podobren od SuperNature, kade bese dosaden realno.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Jas gi gledav ovoj noviot na Gervais I na Trevor Noah so izleze isto sea skoro.

I dvajcata bea solidni, Trevor mi se dopadna poveke, se zalisav od smea koa imitirase kako ja peat americkata himna. Ricky e podobren od SuperNature, kade bese dosaden realno.
Au ne. Ovoj Noah go izgasiv epten na pocetok a i prethodnite mu gi imam izgaseno, ic ne mi lezi i nema nikakov bite.

Armagedon na Ricky e toj sto go gledav u zivo, da projdat praznicite ke go repriziram. Izleze i noviot na Chappel na Netflix koj go fativ isto zivo, mene mi bese mnogu dobar.

Sega na drugata strana na spektrumot, poso ovie se drski spten, ne znam dali si go fatila Mike Birbiglia, ima 3-4 veke na Netflix a posledniot e epten presen. Likot e wholesome a shegite mu se prejako tempirani. Dzirni go ako ne si.

Mesecov u zivo ja fativ i Iliza Shlesinger kako za kraj na godinata. Arguably najsmesnata zena za mene vo momentot, isto ima nekolku na Netflix plus skechevi. Obicno e barbi no dojde na stage fatena kosa prethodno izmiena so kopriva shampon, crni helanki i oversized maica oti e fucking pregnant do pred ragjanje - ama rasturi. Energija niz krov. Malce griposani bevme i ke otkazuev i otidov bez energija ama me vrati u zivot. Preporaka za good times, malce e feministka fyi.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Armageddon е доста послабо од SuperNature
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Au ne. Ovoj Noah go izgasiv epten na pocetok a i prethodnite mu gi imam izgaseno, ic ne mi lezi i nema nikakov bite.

Armagedon na Ricky e toj sto go gledav u zivo, da projdat praznicite ke go repriziram. Izleze i noviot na Chappel na Netflix koj go fativ isto zivo, mene mi bese mnogu dobar.

Sega na drugata strana na spektrumot, poso ovie se drski spten, ne znam dali si go fatila Mike Birbiglia, ima 3-4 veke na Netflix a posledniot e epten presen. Likot e wholesome a shegite mu se prejako tempirani. Dzirni go ako ne si.

Mesecov u zivo ja fativ i Iliza Shlesinger kako za kraj na godinata. Arguably najsmesnata zena za mene vo momentot, isto ima nekolku na Netflix plus skechevi. Obicno e barbi no dojde na stage fatena kosa prethodno izmiena so kopriva shampon, crni helanki i oversized maica oti e fucking pregnant do pred ragjanje - ama rasturi. Energija niz krov. Malce griposani bevme i ke otkazuev i otidov bez energija ama me vrati u zivot. Preporaka za good times, malce e feministka fyi.
Ноа ми е интересен за слушање, многу добар раскажувач е.

Шапел мене не ми е смешен. Имам изгледано неколку негови, се излажав пред некое време да му го пуштам тој специјалот каде се жали цело време, тоа беше мачење.

Елајза ја имам гледано исто, мене ми е сосема солидна, а со физичките покрети ми е ко мачка на сцена. :D Секогаш носи јака штикла скоро, јас не знам како се движи онака, ама алал и вера.

Овој Мајк вака ко фаца ми е познат, ама не сум гледала нешто негово, ќе го проверам што има по Нетфликсот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.165
И без да листам поназад знам дека е поставено видеово, ама ајде и од мене нека стои тука... 20 минути кој нитуеден стенд ап комичар не може да ги надмине, 20 минути мочање од смеа. Како ги зареди да ги сере сите типови на луѓе кои живцираат, секоја чест.

За мене еден и единствен Џорџ Карлин, па едно десет празни места, па се останато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom