squirt

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
бело прање нема врска со темава, бело прање е појачано лачење од жлезди на грло на матка и зголемена пропустливост на капилари во вагина поради инфекција во вагина, вагината нема жлезди туку се "подмачкува" со секрет на жлезди од грло на матка и најчесто при сексуален однос од вестубуларни (2 парни жлезди) и парауретрални жлезди кои се наоѓаат пред влезот од вагината .squirt е прскање од вестибуларните жлезди кои се поврзани со клиторисот при поголема сексуална возбуда, а исто и народски кажано "влажнење"е резултат на нивна секреција и на секрет од парауретрални жлезди (помала ф-ја)
Леле се знаеш браво[DOUBLEPOST=1504822208][/DOUBLEPOST]
Види на википедиа
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Се подразбира дека вагината, пенисот и останатите делови од телото треба да бидат чисти. Не мора на грб да се паѓа од мирис.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Абре ти се сонило нешто, а?
Јок го офарбавме чаршавот во афектот, па после со мајка една недела муабет ни беше незгодно да си направиме. (знам на време го приметив цитатот) :D
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Читам и умрев од смеа :D:ROFLMAO:
Леле бе луѓе, секогаш успевате да ме насмеете!
Иначе дојдов да прашам, кога се дешава Squirt секогаш се испркува Мочка или се испрскува и тоа вие што го нарекувате "Пичкин Сок" ???
И друго ме интересира: Која е разликата помеѓу Squirt и Lactating и може ли некој по-опширно да објасни за Lactating? Единствено што знам за тоа е дека течноста е по густа за разлика од онаа кај Squirt. Друго појма си немам...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
затоа господ ( по протестантите) рекол сехот само на кучешки начин, да не бидеш помочан:icon_mrgr:
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Читам и умрев од смеа :D:ROFLMAO:
Леле бе луѓе, секогаш успевате да ме насмеете!
Иначе дојдов да прашам, кога се дешава Squirt секогаш се испркува Мочка или се испрскува и тоа вие што го нарекувате "Пичкин Сок" ???
И друго ме интересира: Која е разликата помеѓу Squirt и Lactating и може ли некој по-опширно да објасни за Lactating? Единствено што знам за тоа е дека течноста е по густа за разлика од онаа кај Squirt. Друго појма си немам...

Не е мочка сквиртот.
Лактација е производство на млеко.
Симпл
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Не е мочка сквиртот.
Лактација е производство на млеко.
Симпл
Да, ама имам видено и такви и мочка што сквиртаат(Pissing)
А лактацијата произведува она мајчино млеко или нешто друго по подразбирање на млечно? Нешто помеѓу "пичкин сок" и млеко???
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Да, ама имам видено и такви и мочка што сквиртаат(Pissing)
А лактацијата произведува она мајчино млеко или нешто друго по подразбирање на млечно? Нешто помеѓу "пичкин сок" и млеко???
Не сквиртаат мочка, туку мочаат. Тоа е скроз друго.
Млеко, е млеко, мајчино, од цицките, други жлезди за производство на млеко нема.
Сериозен си со прашањава??
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Не сквиртаат мочка, туку мочаат. Тоа е скроз друго.
Млеко, е млеко, мајчино, од цицките, други жлезди за производство на млеко нема.
Сериозен си со прашањава??
Да сериозен сум, повеќето ги знаев но ми беа измешани. Иначе фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom