#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
5 мај 2012
Мислења
15
Поени од реакции
32
Вака луѓе, може ли некој да скоцка мало текстче за ова што се организира на Твитер (би го напишала јас ама не сум ич запознаена со твитеров) да ги повикаме сите вечер во 22 да бидат на Твитер, ако е можно и со некои мали инструкции што да се прави, и заедно со сликава https://p.twimg.com/AsFxZM2CQAExD4M.jpg:large да го пратиме тоа по нашиве медиуми да ја објават веста. Еве јас имам мејлинг листа со многу контакти од медиумиве, па можам да пратам. М?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Која проклетија знаат да бидат некои луѓе. Вклучи сарказмот, џаболебарите на Твитер се у напад. Мизерни луѓе. Пу!

Иначе за вас дечки имам само едно да ви кажам. Клипов се ќе ви каже:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.128
Eј луѓе дали е може некој да отвори нова тема, во која во еден пост ќе биде објаснето се она што ќе се прави денеска и таа тема да биде заклучена, да нема спам, да има и некои малечки туторијали за твитер, затоа што има многу нови луѓе кои се заинтересирани да учевствуваат а неможат да се разберат од смапот на форумов... На тој начин би било полесно и да ја пренесеме идејава, ќе ја постираме таа тема на фејсбук, па и тие што не доаѓаат на форумов ќе можат да видат за што се работи.
 
M

Moon Child

Гостин
Whoops! You already tweeted that...
Ова ми се појавува кога ќе стиснам retweet:cautious:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
~Оваа порака е праќана на сите на кои им треба помош, за да не губам време посебно е праќана истата на сите, ако те интересира нешто посебно, те молам слободно прашај~

Добредојде


Направи профил на Твитер. Откако ќе го направиш тоа, објави го твоето Твитер име на темата на Кајгана. Потоа:

Вака - сега за почеток, напиши еден твит (коментар) - тоа се прави со кликање на пердувчето десно горе, во коментарот напиши Fight against radical islam #spreadthetruth #kajgana

Важно е во 22 часот што повеќе да има вакви коментари, за да се добие светското внимание.

Најлесно ќе комуницираш со другите со кликање наCommunications
Имаш две опции - Interactions и Mentions

Првото е да видиш кој те следи, или кој споделил твое мислење (retweet), а второто е кој те спомнал во твит (коментар) и служи за дискусии.

Понатамошните коментари гледај да содржат линк – најдобро искористи било кој од првата страна на темата на Кајгана КЛИК. Коментарот нека изгледа вака (одприлика):

FIGHT AGAINST RADICAL ISLAM –link- #spreadthetruth
Ilumious; Качи ги инструкцииве на првиот пост да не се губат луѓето и болдирај ги.

И кој го задева некој на твитер нека остави овде сите да го видиме :)))
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Пфф стигнав лимит, ќе се вратам за некој саат, поздрав се читаме вечер :)

П.С. Не запирајте!
 
T

templar55

Гостин
Цепам на ручек и после ке ги спојам сите мои постови за упатство на твитер, се читаме за кратко поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom