#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

'A'

Член од
5 мај 2012
Мислења
33
Поени од реакции
39
Криво ми е што некако некој успеал да ми го блокира меилот , а поради тоа неможев ни кајгана акаунтот да си го отворам , па морав нов да праам .. ама сепак се радувам затоа што испратив пораки до околу 200 медиуми низ светот и гледам на гугл дека почнале да шират и да не подржуваат. Само така да продолжиме.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
а што беше моја идејата јас што да правам ? семки да продавам ? може така ?
Добро де не гледаш дека се заебава леандра со мене, што се лутиш одма ее, не кажавме дека не беше твоја идејата :)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Јас им пишав посебни твитови, малку поопширни на Adam Levine od Maroon 5 и на Jessie J и ги замолив за подршка и да го објават видеото ако сакаат.
Нема да ми се смеете, нели? :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Му напишав коментар на Србак, ама не се појави, ќе ми каже некој зошто?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓе ВНИМАНИЕ СЕ УШТЕ ЗАБЕЛЕЖУВАМ ГРЕШКА ВО НЕКОИ ТВИТОВИ!

Пазете пред да твитнете!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Луѓе, баталете ги тие што ве тагираат како такви, не мора да им вратите, едноставно ако не сакате да ги читате, блок и готово. Нема потреба да влегувате во непотребни дискусии. Ако сакате веќе, тоа е друго. Не си трошете време и нерви.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Проблемот е што не реагираат. А добивам коментари само од еден, што ми вика - незнам дали да плачам или да се смеам на профили направени за лажна кауза... #лошТвитерФилм

Тој е Ranko Metod Srbak@Srbak
Кај овој само кратко, ти си најпаметен бе друже, се нечини само ти чиниш. Пишете секаде дека е најпаметен, само земете чаша и тргнете по мозок :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Проблемот е што не реагираат. А добивам коментари само од еден, што ми вика - незнам дали да плачам или да се смеам на профили направени за лажна кауза... #лошТвитерФилм

Тој е Ranko Metod Srbak@Srbak
А демек нивната кауза за дремење по цел ден на твитер и јадење гомна за се и сешто е вистинска а?
А бе да беше јадењето г. работно место ЕДЕН НЕВРАБОТЕН немаше да има.
Па уште и направиле хаштаг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас им пишав посебни твитови, малку поопширни на Adam Levine od Maroon 5 и на Jessie J и ги замолив за подршка и да го објават видеото ако сакаат.
Нема да ми се смеете, нели? :D
Не, напротив, овие селебритис луѓево често знаат да направат RT и со тоа нивните следачи да видат што се работи. Не можеш да бидеш во загуба ниту па да ти се смее некој.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
~Оваа порака е праќана на сите на кои им треба помош, за да не губам време посебно е праќана истата на сите, ако те интересира нешто посебно, те молам слободно прашај~

Добредојде


Направи профил на Твитер. Откако ќе го направиш тоа, објави го твоето Твитер име на темата на Кајгана. Потоа:

Вака - сега за почеток, напиши еден твит (коментар) - тоа се прави со кликање на пердувчето десно горе, во коментарот напиши Fight against radical islam #spreadthetruth #kajgana

Важно е во 22 часот што повеќе да има вакви коментари, за да се добие светското внимание.

Најлесно ќе комуницираш со другите со кликање наCommunications
Имаш две опции - Interactions и Mentions

Првото е да видиш кој те следи, или кој споделил твое мислење (retweet), а второто е кој те спомнал во твит (коментар) и служи за дискусии.


Понатамошните коментари гледај да содржат линк – најдобро искористи било кој од првата страна на темата на Кајгана КЛИК. Коментарот нека изгледа вака (одприлика):

FIGHT AGAINST RADICAL ISLAM –link- #spreadthetruth
 

Kajgana Shop

На врв Bottom