#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Не се нормални, ама од друга страна пак се креативни со етикетирањето. Ова е ново за мене:

i999y @i999y
Кајганини сведоци т.е шутнати у меѓуножје

Andrej Anchevski @Andrej_A
"Кајганини Сведоци" #quoteoftheday via @Virshla

:pos: Што е следно?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А фактички, андреј се согласува со нас. Ама дека е толку образуван , не прави разлика. Леандра напукај го овој горанзоран со казнени и ќе се банира сам. Не можам јас од телефон сум.
Мислам дека не разбра, паметен дечко е.
А Андреј се согласува дека има радикални исламисти, али верува дека има и радикални македонци и не обвинува за популизам. Нешто во стил на Најчевска колумната.
Не сум толку вицкаста наутро во 140 карактери да се изразам, а и дефокусирана сум од работа. Ќе му објаснам подоцна овде на кајгана.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Не се нормални, ама од друга страна пак се креативни со етикетирањето. Ова е ново за мене:

i999y @i999y
Кајганини сведоци т.е шутнати у меѓуножје

Andrej Anchevski @Andrej_A
"Кајганини Сведоци" #quoteoftheday via @Virshla

:pos: Што е следно?
друже нема сумња,сега капак на СЕ е ова

у Скопје само мрчатори од Македонци,затоа дојде на ова дереџе работата

еднаш некој ќе се собере сложно да настапи и ќе се најди по некоја будала(не баш поо некоја ами по неколку стотини !) кои ќе се прават попаметни од сите останати
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ние битно си тераме по наше, они нека какаат! Кој помалце, кој повеќе ИГНОР најдобро решение е! Така навечер е добро малце Мачорка и компанија да ги из*** во поим! :ROFLMAO:
 
S

stefi

Гостин
Дечки ја бев отсатна минативе 2-3 дена. Може кратко известување шо ново како се деси?? :)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867

Текстов баш и не го разбирам да не речам многу е глуп...значи тие што најавуваат саботен протест тие се виновните а другиве не? Башка што има врска дирекција за заштита на лични податоци?


Петок, 11 Мај 2012 09:35​

Сподели
54

Споделете ја веста со Вашите пријатели

Дирекцијата за заштита на личните податоци во врска со најавите на социјалната мрежа Фејсбук за организирање протести како одговор на веќе најавените протести, ја повикува јавноста за коректно и доследно користење на социјалните мрежи за намената за која се создадени, но не и како алатка за организирање протести кои повикуваат на насилство и нарушување на државниот ред и поредок, како и средство за повикување верска, национална или расна нетрпеливост и омраза.


Тоа претставува и основ за постапување на Дирекцијата за заштита на личните податоци во смисла на поведување соодветна постапка пред надлежните органи за прогон на сторители на кривични дела, стои во денешното соопштение.
- Дирекцијата, како надлежна институција за заштита на личните податоци и приватноста на граѓаните, но и за спречување и постапување против интернет злоупотреби на социјалните мрежи презема дејствија и активности за отстранување на профилите и групите кои се лажно креирани, при што откривањето на адресите, откривањето на другите податоци поврзани со сопствениците или креаторите на таквите профили или мрежи, групи е работа на која што се одговара позитивно кога има соодветно процесуирано барање од одредени авторитети како што се државните органи, се вели во соопштението.
Откривањето и санкционирањето на креаторите односно администраторите на ваквите профили и групи, се посочува, подразбира и поднесување кривични и прекршочни пријави, бидејќи со ваквите дела се нарушува приватноста и се злоупотребуваат личните податоци на субјектите, најчесто и преку користење на туѓи профили односно групи на социјалната мрежа Фејсбук.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Ајде да видиме денеска гнидиве што ќе направат...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
За сите што прават комедии од сцената со кафето и одмарањето во домот на приведениот , нека одат нека се разберат со семејството на приведениот , кои така изјавија ... а јас 100% им верувам , сите албанци веруваат ...

0:47 - 0:57

 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Дарданија иди спремај џихадистички знамиња и палестински марами за на глава.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.779
Поени од реакции
8.235
За сите што прават комедии од сцената со кафето и одмарањето во домот на приведениот , нека одат нека се разберат со семејството на приведениот , кои така изјавија ... а јас 100% им верувам , сите албанци веруваат ...

0:47 - 0:57

После нас не обвинуваш за комуњарска пропаганда. Аргументи ти се изјави на Тачи, сведоштва на баби чии синови убиле деца и извадоци од шеријатското право.
Во превод, ти си двојно поголем комуњар од сите Македонци на форумов. Како Милошевиќ си. Ист.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
За сите што прават комедии од сцената со кафето и одмарањето во домот на приведениот , нека одат нека се разберат со семејството на приведениот , кои така изјавија ... а јас 100% им верувам , сите албанци веруваат ...

0:47 - 0:57

a privedenite za ubistvoto da odat da se razberat so roditelite na decata koi bea masakrirani moze toa?
--- надополнето: 11 мај 2012 во 11:28 ---
a privedenite za ubistvoto da odat da se razberat so roditelite na decata koi bea masakrirani moze toa?
sto glumite ludilo bre stro izigravata ili ne vi se slusa bvistinata a roditelite na decata a
da odat ubicite da se soocat so roditelite na decata za toa kutite ne vi se prai moabet se bunite sto priveduvale albankite a majkite sto nema vise nikad da si go vidat deteto toa ne vi se slusa a gluvi ste za toa vi ebam plemeto glupo neodgovorno
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
За сите што прават комедии од сцената со кафето и одмарањето во домот на приведениот , нека одат нека се разберат со семејството на приведениот , кои така изјавија ... а јас 100% им верувам , сите албанци веруваат ...

0:47 - 0:57

Што блаботиш ништо не ти го разбрав постот?. Кафе да не ти се пие? Точки запирки, изјасни се.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
После нас не обвинуваш за комуњарска пропаганда. Аргументи ти се изјави на Тачи, сведоштва на баби чии синови убиле деца и извадоци од шеријатското право.
Во превод, ти си двојно поголем комуњар од сите Македонци на форумов. Како Милошевиќ си. Ист.
Ја во Шведска ли живеам , изјавата е дадена од мајката на Хаки Хазири. Потполно и верувам , ама баш 102%. Да не беше вистина , ќе излезеа од МВР со демант , пошто оваа ги иритираше албанците , општо значи , начинот како се спроведе целата акција.

Оваа вест 16.000 пати е ширена на фејсбук само од порталот тетова1
Уште неколку илјади пати од други страници , да беше поинаку МВР ќе негираше.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.779
Поени од реакции
8.235
Ја во Шведска ли живеам , изјавата е дадена од мајката на Хаки Хазири. Потполно и верувам , ама баш 102%. Да не беше вистина , ќе излезеа од МВР со демант , пошто оваа ги иритираше албанците , општо значи , начинот како се спроведе целата акција.

Оваа вест 16.000 пати е ширена на фејсбук само од порталот тетова1
Уште неколку илјади пати од други страници , да беше поинаку МВР ќе негираше.

Ист Милошевиќ бе!
Пак истата пропаганда. Одма да ги најдеш тие илјадници други страници и да ми ги линкуваш тука.
Освен тоа, како така кафе пиел па си легнал да спие? Кој пие кафе пред да легне да спие? Само по интензивен сексуален однос после пиењето кафе може човек полесно да заспие. Немој да алудираш на такви работи, не е културно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom