#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.621
Поени од реакции
35.125
Добро бе (ајде да не пцујам):)

Напишав 10-тина твиови и некој ретвит со паузи и сега ми вика ‘‘Your account may not be allowed to perform this action. Please refresh the page and try again.‘‘:(:(:(
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
Утрово порталот “Кирилица” повторно беше хакнат. Сите насловни фотографии беа заменети со двоглав орел и натпис „United states of Albania! Hacked!“.
Од порталот велат дека хакерскиот напад им го оневозможил нормалното функционирање, но по отстранување на проблемите, сајтот повторно функционира нормално.
Од порталот информираат дека за хакерските напади се известени и надлежните институции.
 
S

Shaman

Гостин
Добро бе (ајде да не пцујам):)

Напишав 10-тина твиови и некој ретвит со паузи и сега ми вика ‘‘Your account may not be allowed to perform this action. Please refresh the page and try again.‘‘:(:(:(
мене синоќа на секој твит или ретвит ми праеше така.
и интернет експлорер уклучив после 10 години, за да се логирам.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Од мене имаат целосна подршка. Не е битно кој е организатор. Организатор е Македонскиот народ. А сега е прав момент да се покаже дека за тероризмот и исламскиот фундаметализам нема место во Македонија.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.485
Поени од реакции
22.104
Иначе во Европа и САД радикалниот ислам се повеќе влага во фокус на медиумите.
Во Германија веќе подолго време радикалн Вахабисти/Салафисти шират омраза и сега дури дојде до конфронтации со полицијата. Германскиот министер за внатрешни веќе најави дека почесто ќе ги вратат тие исламисти во својте матични земји.
Во САД ЦИА највероватно спречи напади од радикални исламисти. Со тоа пак во фокус се врати радикалниот ислам против кој Американците се борат уште од 2001 после нападите во Њу Јорк.
Затоа треба и Македонската влада бес компромиси да се бори против овие радикални структури.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Напишав коментар на глупиот напис на Дневник.

ПРОВЕРЕТЕ СИ ГИ ИЗВОРИТЕ, НА ИНТЕРНЕТ ИМА СТОТИЦИ ГРУПИ КОИ МИРОЉУБИВО СЕ ЗАЛАГААТ ЗА СУДСКО РЕШЕНИЕ НА СЛУЧАЈОТ. НЕ ГЕНЕРАЛИЗИРАЈТЕ ЗА СИТЕ ГРУПИ. ОДРАБОТЕТЕ СИ ГО НОВИНАРСКИОТ ЛЕБ! ИМА МНОГУ ИНТЕРЕСНИ РАБОТИ НА ФОРУМИ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК, ЗА ДОБРА ПРИКАЗНА, АМА ОД НЕКОЈА МАРГИНАЛНА ГРУПА ДА ПРАВИТЕ ВЕСТ БЕЗ ПОДЛАБОК ОСВРТ НА НА ТЕМАТА ВИ Е ПРОПУШТЕНА МОЖНОСТ ДА ГО АНАЛИЗИРАТЕ ИНТЕРНЕТ ФЕНОМЕНОТ ВО МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС. А ВАС СИГУРНО И ВИ Е ГАЈЛЕ ЗА ТОА, ГАЈЛЕ ВИ Е ЗА СЕНЗАЦИОНАЛИСТИЧКО НАДУВУВАЊЕ НА РАБОТИТЕ. ТАКА И УМИРА НОВИНАРСТВОТО КАЈ НАС, ОД ВАС САМИТЕ, НЕ ОБВИНУВАЈТЕ НИКОЈ ДРУГ.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Кајганџиите (#Spreadthetruth) не се против изразување на демократско право и излагање на протест, ние сме против излагање на протест во ОВОЈ МОМЕНТ! протест недоволно организиран, во кој како што веќе еднаш кажав, од една страна ќе има преку сила 1000 учесници од кои 70% деца, а од друга иљадници муџахедини! со тој протест, не само што не се постигнува ништо, него и ќе биде срамно да се види колку они ќе бидат надбројни, и подобро организирани.

Протест без организатор, без разлика дали е политички субјект, или некоја организација, не се прави...кај нив оџите - во џамиите директно се вметнуваат како инцијатори на протестот џамиите се користат како установа за полесно организирање, за подгревање на страста... знаете ли колкава разлика има помеѓу двата начина на делување? огромна!

Се сеќавате ли на протестот на Пела против промена на името 2008?? организатор на тој протест беше Кајгана!!! така да пред да лепите етикети размислете што пишувате..... тоа е протест, против таков протест збор не би кажале! ама овој кој се "потикнува" на Facebook, ќе биде мизерно организиран што значи краен ефект нема да има! никој не е против вас!нити некаков си "предавник" разберете! доказ за тоа е #Spreadthetruth!
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Напишав коментар на глупиот напис на Дневник.

ПРОВЕРЕТЕ СИ ГИ ИЗВОРИТЕ, НА ИНТЕРНЕТ ИМА СТОТИЦИ ГРУПИ КОИ МИРОЉУБИВО СЕ ЗАЛАГААТ ЗА СУДСКО РЕШЕНИЕ НА СЛУЧАЈОТ. НЕ ГЕНЕРАЛИЗИРАЈТЕ ЗА СИТЕ ГРУПИ. ОДРАБОТЕТЕ СИ ГО НОВИНАРСКИОТ ЛЕБ! ИМА МНОГУ ИНТЕРЕСНИ РАБОТИ НА ФОРУМИ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК, ЗА ДОБРА ПРИКАЗНА, АМА ОД НЕКОЈА МАРГИНАЛНА ГРУПА ДА ПРАВИТЕ ВЕСТ БЕЗ ПОДЛАБОК ОСВРТ НА НА ТЕМАТА ВИ Е ПРОПУШТЕНА МОЖНОСТ ДА ГО АНАЛИЗИРАТЕ ИНТЕРНЕТ ФЕНОМЕНОТ ВО МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС. А ВАС СИГУРНО И ВИ Е ГАЈЛЕ ЗА ТОА, ГАЈЛЕ ВИ Е ЗА СЕНЗАЦИОНАЛИСТИЧКО НАДУВУВАЊЕ НА РАБОТИТЕ. ТАКА И УМИРА НОВИНАРСТВОТО КАЈ НАС, ОД ВАС САМИТЕ, НЕ ОБВИНУВАЈТЕ НИКОЈ ДРУГ.
na koj nadpis vo dnevnik?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Сега ќе испаднеш на протест и џам ќе свиткаш. Као демек ако испаднеш подолг ти е.
Секој има легитимно право да излезе и да протестира. Ако мислите дека сега е вистинското време за тоа и мислите дека така ќе покажете нешто слободно.
Поентава да потцениш нешто во кое се ангажирани повеќе од 300 лица не те прави поголем Македонец туку ја покажува вистинската слика за тебе. Демек решението е на улица, ти ќе не просветлиш. Ние сите прости и наивни ти ќе ни кажуваш како треба да се води една акција. Ако не ја сфаќаш идејата не ја пикај во таа уста.
Добро реално гледано тоа што вие го правите не дава резултат. Начинот на однесување на македонците води кон наше самоуништување мислам дека на секој тоа му е јасно. Точно се знае кои средства треба да се искористат за да се одржи оваа држава. Никој нема да ни помогне ако сами не си помогнеме како тоа не ви влегува во глава неможам да разберам...еве слободно погледнете на кој начин целиот така наречен "цивилизиран свет"...овие "светски демократии" ги решаваат проблемите. Ние може да бегаме од проблемите и тоа со векови сме го правеле и видете во каква ситуација тоа не донесе...од сите страни сардисани...зошто цел свет го величи Александар Македонски...и денес се користи истиот начин...едноставно не постои друг начин....тоа е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom