#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Пишете на копуцине на фб дека немаме намера да протестираме.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Јас и понатаму ќе зборам за лошата економија во земјата, ќе зборам се дотогаш додека не се смени нешто. Сега правам пауза со акцијава, плус и бугарчињата ги запоставив ќе ми се налутат.
Никогаш не мислев дека ќе го напишам ова, но морам бидејќи го нема човекот да ти реплицира и почувствував празнина после твојот пост:
ЦИТРО МИ НЕДОСТИГАШ НА ФОРУМОВ!
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Многу се плашите за ништо!
Вие не го организирате протестот како прв факт, а како второ, секој има право да протестира доколку тоа е во согласност соо Уставот и законите на РМ и како трето, секој носи индивидуална одговорност доколку нешто злоупотребува или прави.

Не се плашиме ама таман за ништо ко прво организаторот се пријавува у МВР. Кој ќе прави проблеми ке оди у станица ако не сме присутни ние нема да сме у станица зошто би се плашеле? Инаку рековме ќе одиме на протест кога ќе се докаже дека се овие виновни.

Можеме тогаш ко луѓе да излеземе на огромен протест-поддршка на државата и полицијата да се справи си радикалниот ислам во Македонија, ќе биде многу помоќен тогаш. Со парола или наслов " да не запре ниедно Маакедонско срце од куршум повеќе". Засега НЕ протест.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
http://www.mak-tifo.mk/spreadthetruth/

Ова е новиот сајт тука ќе бидат поставувани скоро сите работи.

Сите информации и слично што мислите дека треба да бидат објавени пратете ми ги по пп.
Не знам што мислите вие, но јас мислам дека би било добро ако може да се преведе текстот и на албански да не може да се злоупотреби и да се навлече во насока дека се антиалбански протестите. Некако се изостави албанскиот, можеби нема да се сложите, но нели целта на целава акција е да покажеме дека сме исклучиво против радикализмот и не сакаме меѓуетничка тензија?
 
M

Moon Child

Гостин
Пишете сите по една порака да го тргнат или ќе доживеат спамирање како што досега не виделе.
Spread the truth (Against radical Islamism in Macedonia) Не ширете дезинформации! Ние не се поврзуваме со никаков протест, нити сме иницијатори на истиот. Тргнете го коментарот да не доживеете спам, каков што не сте доживеале досега.Пред 2 секунди · Ми се допаѓа
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Spread the truth (Against radical Islamism in Macedonia) Не ширете дезинформации! Ние не се поврзуваме со никаков протест, нити сме иницијатори на истиот. Тргнете го коментарот да не доживеете спам, каков што не сте доживеале досега.Пред 2 секунди · Ми се допаѓа
Ама буквално ме сфати срц :pos:
Избриши го делот со спамот во пораката, ме посла од смеа :pos:
 
M

Moon Child

Гостин
Ми вратија на пораката
  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001067333203
    • Тргнете го коментарот со протестот! Spread the truth не е иницијатор на протестите. Spread the truth има сосема друга цел. Се оградуваме од било какви протести, не не поврзувајте со нив!

  • пред околу 1 минута
    Бев Сум и Секогаш ке бидам горд МАКЕДОНЕЦ
    • pa koj rece deka vie ste inicijatori? :))))
  • пред неколку секунди
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100001067333203
    • Вие не поврзувате. Под сликата од Spread the truth објавувате линк од протестот, ние не сме иницијатори на истиот и не сакаме да не поврзувате било како со нив!! Тргнете го да не се собереме да ве спамираме и да ве пријавиме, па да се збрише групата и да отиде во вечните ловишта. Не ве замолувам, туку ве предупредувам.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.371
Поени од реакции
16.570
Озбилно, некој и албанска верзија да среди нема да биде лошо.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
43
Поени од реакции
25
коментирав и јас дека се оградваме од протест.
како може некој самоволно да си стави слика и да дезинформира... напишав и јас коментар.. ајде колку повеќе коментари има - побрзо ќе ја избришат сликата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom