#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Момци и девојки, кајгана crew, твитер спамери и публикуме од надвор што сеир фаќаш(#влијателни). Moody ве известува дека нарeдниве два дена нема да се логира. Морам да се спремам за полагање иначе тешко ми се пишува од страна на професорица. Останете ми со здравје, силни и сплотени и со уште поголем елан и мотив.

#Спамираменаскоро

#spreadthetruth (y)
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
По нашите медиуми важни вести се тоа што Андонис Самарас го вратил мандатот и тоа што Штефан Муле не потапкал по рамо дека сме ги исполниле условите АМА,,, ,дека Катарски компании ЌЕ инвестираат во Македонија, :tapp:
После масакарот во Франција немаше ТВ или немаше медиум што не ја пренесуваа веста или анализи зошто се случило, како се случило,цели приказни, заговори, теории, дрн, дрн цел свет го раздрмаа со настанот.
А на нашите медиуми око не им трепнува, влада, политички партии, око не им трепнува што им се случува во сопствениот двор и како да се справиме со тоа:facepalm:,
Ама затоа пак знаеме дека Самарас го вратил мандатот:facepalm:
Во Франција нема вакви дегени , што незнаат за што протестираат . Нашите медиуми подобро е да си молчат оти најголемо влијание имаат врз народот , и секој си објавува вест онака како што му одговара , албанските vs македонските објавуваат за еден настан а кога ќе видиш ќе си речиш за сосема два ралични настани известуваат ... ете тоа се случува во оваа наша ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА :tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Не одговоривте, дали да се обидеме кај Јанко?
 
H

HITCH

Гостин
Имаш право,ама мислиш дека сме доволни само НИЕ? Треба некако ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА да се разбуди и да ни се придружи. Место да гледаат оние срања од турски серии можат да твитнат 2-3 пати. Нема да ги заболи главата од тоа,а и башка ќе придонесат нешто. Затоа мора да најдеме начин на кој ќе ни се приклучат МНОГУ повеќе луѓе а посебно МАКЕДОНЦИ и со тоа ќе имаме многу поголеми шанси.
Ова е само мое мислење:)
Види, ако гледаме што прават другите нема да успееме. Сега се` што треба да направиме е да твитаме и да го шириме ова, а после некое време ќе ни се придружат и другите, лека - полека. Важно е што не се откажуваме ние на форумов. Да знаеш дека има многу луѓе кои не се регистрирани а ја читаат темава и препраќаат на други. Форумов е најдобро место за вакви иницијативи. Прво пробаа да залепат партиски етикети и да не поделат, кога видоа дека не им успева - се повлекоа. Сега треба малку време да се расчуе меѓу останатите.

Инаку, имаме поддржувачи. Еве, види, овие 300 страни не се пишуваат сами!
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Не одговоривте, дали да се обидеме кај Јанко?
Мислам дека ако се обидуваме веќе кај него треба некој поконкретен линк да му дадеме а не како минатиот пат првата страна пошо очигледно се изгуби почна статистиките на леандра да ги чита :D
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Не одговоривте, дали да се обидеме кај Јанко?
Јанко веќе објави за ова. Не знам за што пак да се обидуваме искрено.

Патем ако се демотивирате за акцијава, само видете колку прегледи има за толку кратко време, сосе темата за Смилковци. Има интерес за прашањево, не се секирајте. За два дена чим станавме трн во око некому, значи некој забележал што правиме.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Јанко веќе објави за ова. Не знам за што пак да се обидуваме искрено.

Патем ако се демотивирате за акцијава, само видете колку прегледи има за толку кратко време, сосе темата за Смилковци. Има интерес за прашањево, не се секирајте. За два дена чим станавме трн во око некому, значи некој забележал што правиме.
Знам, но овој пат да биде подетално, и да се спомне и за Twitter, еве баш сега збори за рамковниве т.е. нивните идни "протести" :rolleyes:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сајонара од мене, не можам веќе, одам да одморам малку. :)
Се што треба контактирајте ги модераторите за да сменат саат и ден. :)
Чао.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Што мислите да го нападнеме малку Латас!! Гарант ке објави на летиС!!:pipi: И тоа ке го спакуе така да не им се свиѓа на БРАЌАТА....Чисто малку да останеме у форма...
НИКАКО. Латас за оваа работа нејќам да го видам. Поголема глупост од тоа Латас да земе некоја вест во раце, не може да се направи.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
НИКАКО. Латас за оваа работа нејќам да го видам. Поголема глупост од тоа Латас да земе некоја вест во раце, не може да се направи.
Тоа и мене ми падна на памет затоа и го избришав постот :cenzura:
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.556
Поени од реакции
2.355
И мене сабајлево ми дојде таква идеја со Латас ама тој одма ќе не етикетира ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom