#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
пошто не сме против Муслиманите пишете твитови :

Muslin brothers , join us in our war against terrorism !
Muslims , unite with Christians against terrorism ! Don't allow your children to be assimilated by radical islamists !!

Да не добиеме етикета ко да одеме против муслиманите , не дигаме крстоносна војна против нив ;)
Феноменално! (y)
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
We were not supposed to kill the boys, our original intent was to kill members of the police or the army.
мене вака ми звучи најблиску до оригиналната изјава
Ова звучи како да барале полицајци ама налетале на деца.
Јас како што разбрав тој спомнал дека „требало да се удри по униформа“ како демек грешка направиле што ги утепале децата. Поарно да тргнале по полицијата.

Ама можеби грешам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
We should have wacked someone in uniform" as well!- said the terrorist, when asked about the killings of the four innocent kids. #SpreadTheTruth
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Добро е, штом преводот тука привлече толку внимание, има можност и на друго место истиот ефект да го има (not) :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оставете ги Македонските новинари настрана. Не контактирајте никој од нив. Овде нема пари, а без пари не зборуваат. Баталете ги сите Македонски медиуми, само ќе ја превртат приказната.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Колку и да звучи смешно, акцијата допира и до странство. Најверојатно преку страните за пратење статистика на поединечни земи, најретвитувани лица или не знам што. Пример:

Michael Wilson @MikeandKateW
@vlj_m do you like hot gerl ? http://x-sex-pro.tk
Spammer и кај мене има такви со истиот текст ,али друг профил ;)
 

'A'

Член од
5 мај 2012
Мислења
33
Поени од реакции
39
Слабо со групава на ФБ а ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom