#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
То whom it may concern:
Плс, не ме цитирајте како не треба да спомнувам Албански Терористи во постовите. Има разлика помеѓу Албанци и Албански Терористи.
- За мене се е исто, ама на Твитер употребувам Албански Терористи. Има разлика! + Слобода на изразување низ јавните медиуми!
Албанските Терористи секојдвено изјавуваат за војна во Македонија, така можам и јас да ги бламирам на Твитер.

Problem?
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
"We should have waked someone in uniform" - said the terrorist, when asked about the killings of the four innocent kids. #SpreadTheTruth
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Направете една, а не десет фан страни. Дог кој ке прави!
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
"We should have waked someone in uniform" - said the terrorist, when asked about the killings of the four innocent kids.#SpreadTheTruth

наместо wacked , оди со killed , executed , murdered итн. По ефект има ;)

И не е waked , туку wacked ;)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
@theMac3donian
ова му доаѓа ко требаше да разбудиме некој од полицијата зашто.

Za waked ti zboram
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дај помогнете ми со англиски превод на реченицава: Не требаше по децата, требаше да се удри по униформа. Како и да си ја преведам, не можам смислата да и ја доловам како што треба.:cautious:
We were not supposed to kill the boys, our original intent was to kill members of the police or the army.
мене вака ми звучи најблиску до оригиналната изјава
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Me sjeba gi potrosiv twitovite sea moram da cekam :place:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Колку и да звучи смешно, акцијата допира и до странство. Најверојатно преку страните за пратење статистика на поединечни земи, најретвитувани лица или не знам што. Пример:

Michael Wilson @MikeandKateW
@vlj_m do you like hot gerl ? http://x-sex-pro.tk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom