#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.338
Поени од реакции
12.725
следам некои играчи од Арсенал ги замолив за ретвит ако може па ке видиме :D
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Браво за прекрасната идеја :)

Има нешто што ептен боде очи во оваа работа...а тоа е коментарот на твитер што овде еден член го постави на Andrej Anchevski. Го отворив неговиот профил и видов доста навредливи коментари за членовите на овој форум. Ме чуди од кај потекнува таа одбивност кон оваа убава иницијатива. Дали постојат некои лични пориви? Не можам да претпоставам што дотичната личност ќе изгуби доколку се оствари целта на замислата.
Или пак што ќе добие доколку хејта на социјална мрежа. Пусто его квазиинтелектуалско!

Толку коментари, толку навреди и кон сопствениот народ и кон одредени целни групи (како форумџиите, „крстоносците“ (?)-иако не знам на што точно мисли за овие последниве. Колку што знам историја, македонски крстоносци не постоеле ниту пак постојат. Нашиот народ ептен има патено токму поради тие крстоносци.)
Анализирајќи било кој од тие ликови, доаѓаш до заклучок дека имаат познавање на просечен прво одделенец кој е ретардиран, според тоа не можеме сериозно да се замараме со нив, нема поента. Не можам ни јас да разберам, како можат да се однесуваат на тој начин, после се што се случи (април 13, 2012 и апсењето и протестите за ослободување..) Страшно заглупавени луѓе или уште полошо, нечии платеници.. не можам да го објаснам на друг начин.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Браво за прекрасната идеја :)

Има нешто што ептен боде очи во оваа работа...а тоа е коментарот на твитер што овде еден член го постави на Andrej Anchevski. Го отворив неговиот профил и видов доста навредливи коментари за членовите на овој форум. Ме чуди од кај потекнува таа одбивност кон оваа убава иницијатива. Дали постојат некои лични пориви? Не можам да претпоставам што дотичната личност ќе изгуби доколку се оствари целта на замислата.
Или пак што ќе добие доколку хејта на социјална мрежа. Пусто его квазиинтелектуалско!

Толку коментари, толку навреди и кон сопствениот народ и кон одредени целни групи (како форумџиите, „крстоносците“ (?)-иако не знам на што точно мисли за овие последниве. Колку што знам историја, македонски крстоносци не постоеле ниту пак постојат. Нашиот народ ептен има патено токму поради тие крстоносци.)
Анализирајќи било кој од тие ликови, доаѓаш до заклучок дека имаат познавање на просечен прво одделенец кој е ретардиран, според тоа не можеме сериозно да се замараме со нив, нема поента. Не можам ни јас да разберам, како можат да се однесуваат на тој начин, после се што се случи (април 13, 2012 и апсењето и протестите за ослободување..) Страшно заглупавени луѓе или уште полошо, нечии платеници.. не можам да го објаснам на друг начин.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
И после Албанците биле племе бегај бе ние сме, оној кој си ја сака нацијата не сере вака наместо да напише еден саалм твит немора 500 он 50 ќе напише со глупости. Не сум знајал дека го дишам водухот со толку ретардирани. Па и онај старио манијак наместо деца да воспитува он јаде гомна на твитер. :facepalm::tapp: :sick:
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Значи на ваква иницијатива да земеш и да твитуваш за тоалетна хартија е срамно!! Боже ме сачувај - какви идиоти
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ја суспендираа Јагод4е....На кој како му одговара така си прави...Кога Анонимуси објавија порака, сите ја пренесоа, сега ние се обидуваме да им докажеме нешто што е вистина они ни вртат грб. Каква недемократија!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.550
Поени од реакции
30.972
,,,,,,,,nekoj neka mu smesti deka e musliman i deka lazhno se pretstavuva kako makedonec ,,ako mozhe on so lagi ,zoshto i nie ne ,,,,,,,:mad:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Еве ми дава мене да ритвитувам и да ставам свои твитови... него дај да се договориме за друга акција на твитер/мејлови итн. деновиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom