Spin City

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
"Spin City" (1996)

OK, серијава е постара, ама грев е да нема тема за вака легендарна серија. Не знам што се случило, дали во преуредувањето на форумот по грешка сме ја избришале темата или нешто слично... зошто се си мислам дека постоеше тема. Ги прегледав сите страни, ако грешам, пишете да ги спојам темите.

Енивеј, Spin City, или Лудиот Град, како што се преведуваше кај нас, е серија која се врти околу главните луѓе на Градоначалникот на Њујорк. Има 6 сезони, од кои во првите 4 во главната улога беше Michael J. Fox . Омилениот јунак од Back to the future серијалот за жал мораше да се повлече откако му беше дијагностицирана Паркинсова болест. Веста за болеста погоди буквално милиони негови фанови. Неговото место го зазеде Charlie Sheen , кој беше заменик на градоначалникот во последните две сезони.

Оваа серија комотно спаѓа во групата „не-ги-прават-вака-повеќе“. Класичната приказна се врти околу Мајк Флаерти, десна рака на градоначалникот, човек кој е омилен кај сите и е задолжен да го вади градоначалникот од глупостите во кои влегува. Градоначалникот пак е приказна за себе: човек со добра душа и ниска интелегенција, по наши кажано, тапа. Овој пар е урнебесен и поради физичките предиспозиции, Мајк е низок, а градоначалникот кошаркарски висок, па овие двајцата како комбинација се предмет на многу шеги во серијата.

Остатокот од актерската екипа е на ниво во целина како ретко која актерска екипа во сит-комите. Тешко е да не сакате некој од главните фаци и нивните маани.

Неколку видеа:

Простувањето на M.J.F. од серијата:


И по некоја сцена:





Уживајте!


 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Сеуште ја даваат на Foks Life, и баш пред некој ден беше епизодата со глувонемите...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Закон серија! одличен хумор. Врвот во неа ми е Richard Kind :cuc:

A за вниманието кон гледачот да биде уште поголемо се погрижи, Carla Gugino :wub:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Една од моите најомилени серии под рака со Фрејзер..Не можам доволно да ја изнафалам за хуморот и одличните ликови...Не можам да го преболам Мајкл Џ. Фокс..АКТЕРИШТЕ:cuc:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
^ Хахах Фрејзер ја гледам баш деновиве по 3 пат, колку интелегентен хумор перфекција! А за немам зборови!! убедливо најинтресно вметнатно животно во некоја серија, допринесува за уште по cool моменти во серијата, и ја истакнува т.е. прави различна од сите други (дава посебен шмек. ) За другите улоги нема што да се збори јасно е све, одлична глума. Осеќав потреба да ја истакнам споредната но сепак многу интересна "улога" на Еди. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Закон серија! одличен хумор. Врвот во неа ми е Richard Kind :cuc:

A за вниманието кон гледачот да биде уште поголемо се погрижи, Carla Gugino :wub:
Остај тоа, Саманта од Династија? :pos:

^ Хахах Фрејзер ја гледам баш деновиве по 3 пат, колку интелегентен хумор перфекција! А за немам зборови!! убедливо најинтресно вметнатно животно во некоја серија, допринесува за уште по cool моменти во серијата, и ја истакнува т.е. прави различна од сите други (дава посебен шмек. ) За другите улоги нема што да се збори јасно е све, одлична глума. Осеќав потреба да ја истакнам споредната но сепак многу интересна "улога" на Еди. :)
Да не утна нешто...? :)
 
T

the Carpenter

Гостин
АКо се прашувам јас, Спин Сити е врвот! И со M.J.F. и со Чарли Шин. Ептен покварен хумот.
Омилен ми е Пол Ласидер, а понекогаш се смеам ко „нетокму“ на „потезите“ на градоначалникот.
Уствари, сите се нетокму таму.
Не продаваат ефтини шеги, тоа е многу битно!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Неколку цитати..:)

Stuart: I remember the first time I got mugged. It was by a woman. She came up to me, made small talk, put her hand in my pocket, and made off with my wallet.
James: That's horrible!
Stuart: I've paid more to get less.

James: Each year my mom makes a candy Nativity scene.
[Carter walks by]
James: Chocolate Jesus.
Carter: James, at work, just call me Carter.

Stuart: If that woman ever shows her face again, I will unleash a punishment upon her she cannot even fathom.
Carter: What are you gonna do? You gonna date her?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Јакичка серија , вреди да се погледне пак :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Да да и Heather Locklear е далеку од лоша! за вториов дел не те сфаќам баш, што сум утнал ? :)
Ништо не си утнал, ја не треба да изигравам модератор кога ми се спие :pos:

Неколку цитати..:)

Stuart: I remember the first time I got mugged. It was by a woman. She came up to me, made small talk, put her hand in my pocket, and made off with my wallet.
James: That's horrible!
Stuart: I've paid more to get less.

James: Each year my mom makes a candy Nativity scene.
[Carter walks by]
James: Chocolate Jesus.
Carter: James, at work, just call me Carter.

Stuart: If that woman ever shows her face again, I will unleash a punishment upon her she cannot even fathom.
Carter: What are you gonna do? You gonna date her?
Се скршив од смеење на епизодите со Хејди Клум:

Хејди: Знаеш, во "Daily News" пишуваше дека сме биле на вечера, па не е лошо да го направиме тоа...
Мајкл: Знаеш, во "Post" пишуваше дека сме спиеле заедно... :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ја љубам серијава, едноставно ја пренаљубувам! (Ако воопшто постои ваков глагол :icon_lol:) Мајкл Џ.Фокс е за мене еден од најхаризматичните и еден од најпозитивните луѓе што се имаат појавено на филмската/ телевизиска сцена и кога си одеше од серијата многу ми беше жал. :toe: Редовно ја следам на Фокс Лајф, каде ја даваат за време на викендите и тоа по две епизоди даваат од некаде 19 и 35 до 8 и 30 или нешто така. За мене претставува култна серија. Сите подеднакво ги сакам, а покрај Мајк, закон ми се и Стјуарт и Картер. Нивните дебати и ремети едноставно се бесценети!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
супер серија, штета што М.Ј.Ф реши да се откаже (поради болест мислам)
сите беа одлични ликови ама најмногу се смеев на пол и стујард.
кучето на картер :pos:
kill me pls :pos2:
 
Н

'Никола'

Гостин
Да се надоврзам на фановите погоре, една од најјаките хумористични серии што ги имам гледано. Колку само ми го има продолжено животов легендарнион градоначалник. Со самото негово појавување во кадар почнувам да се смеам од што им е предобро осмислен и одигран ликот. Штета што ги немам догледано последните две сезони со Чарли Шин, ама се' во свое време. Се надевам добро ги "пополнува патиките" на Мајкл.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Хахахах, една од најјаките серии, ја пратев ко помал на А1. Редно време е да ја даунлоудирам.

Пол заедно со Мајк ми беа омилени. Јак хумор, убо рече ИОсоно, не ги прават вака повеќе.
Инаку не можам на јутуб да најдам видео кај шо Пол и Џејмс го идолизираа Картер и Џејмс се мавна ќелав, :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom