Sony најави нови Xperia модели за 2013 (Xperia T,V и J)

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ke odam na Xperia J
Pogolem ekran, slot za mem kard i dobar dizajn.
Se nadevam nema da ima problem so 1Ghz CPU, dovolno za casual surf, chat i video call.
Igri na tel ne me interesiraat. HD playback izvodliv so third party pleeri.
Dodaten selling point - Super baterija i Gorilla glass.

Prasanje Dogovorot mi e do Jan 2013. Koja e procedurata da zemam telefon kako postoecki korisnik ako prethodno veke imam zemeno telefon pri potpisuvanje na dogovorot vo 2011
Ili ednostavno da si cekam Bi trebalo da egzisiraat na pazarot uste 2-3 meseci
Ај прашањево малце дообјасни го, не те сфаќам баш
 
A

Avenger99

Гостин
Ke odam na Xperia J
Pogolem ekran, slot za mem kard i dobar dizajn.
Se nadevam nema da ima problem so 1Ghz CPU, dovolno za casual surf, chat i video call.
Igri na tel ne me interesiraat. HD playback izvodliv so third party pleeri.
Dodaten selling point - Super baterija i Gorilla glass.

Prasanje Dogovorot mi e do Jan 2013. Koja e procedurata da zemam telefon kako postoecki korisnik ako prethodno veke imam zemeno telefon pri potpisuvanje na dogovorot vo 2011
Ili ednostavno da si cekam Bi trebalo da egzisiraat na pazarot uste 2-3 meseci
Мислам оти можеш да го продолжиш договорот 3 месеци пред да ти истече постоечкиот,е сеа дали даваат попусти,што и како,јави си се во контакт центарот се ќе ти објаснат
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
Boomerang ^ Toa bas, postoeckiot dogovor mi e aktiven do 31 Jan 2013 i so nego veke zemav telefon vo 2011.
Po pravilo treba da cekam do Feb 2013 za da go obnovam i da dobijam tel. aparat po promotivna cena.
Fintata e sto ne mi se ceka za tel aparat a dogovor sekako prodolzuvam. ako e kako sto vika Avenger99 so 3 meseci unazad da moze da se vrze nesto ondak super.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Boomerang ^ Toa bas, postoeckiot dogovor mi e aktiven do 31 Jan 2013 i so nego veke zemav telefon vo 2011.
Po pravilo treba da cekam do Feb 2013 za da go obnovam i da dobijam tel. aparat po promotivna cena.
Fintata e sto ne mi se ceka za tel aparat a dogovor sekako prodolzuvam. ako e kako sto vika Avenger99 so 3 meseci unazad da moze da se vrze nesto ondak super.
Па би требало, најбоље јави се у контакт центар и прашај, иначе воопшто не се мисли за Xperia J, телефонот е супер, еве ти и еден review, за тие пари е одличен.


 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Денес бев во SONY во City moll и гледам го имаат sony T вака добро телефонче е топ дизајн и топ карактеристики :)
 
Член од
27 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
4
Ke odam na Xperia J
Pogolem ekran, slot za mem kard i dobar dizajn.
Se nadevam nema da ima problem so 1Ghz CPU, dovolno za casual surf, chat i video call.
Igri na tel ne me interesiraat. HD playback izvodliv so third party pleeri.
Dodaten selling point - Super baterija i Gorilla glass.

Prasanje Dogovorot mi e do Jan 2013. Koja e procedurata da zemam telefon kako postoecki korisnik ako prethodno veke imam zemeno telefon pri potpisuvanje na dogovorot vo 2011
Ili ednostavno da si cekam Bi trebalo da egzisiraat na pazarot uste 2-3 meseci
Mozes 6 meseci pred da ti istece dogovorot da go prodolzis za novi 2 godini
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Ај ако го има некој Sony Xperia J нека пише дали е задоволен дека и јас сакам да го земам.Мене ми треба за интернет,игри и гледање видеа/филмови па ме интересира дали може да се гледаат 720p видеа и ако може дали ќе има некој проблем како кочење,каснење на превод и слично.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Sony Xperia J vs HTC Desire X ... што викате кој е подобар ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Sony Xperia J vs HTC Desire X ... што викате кој е подобар ?
HTC Desire X, до сега гуглав и гледав reviews, телефонот е предобар.
--- надополнето: 18 декември 2012 во 14:30 ---
Ај ако го има некој Sony Xperia J нека пише дали е задоволен дека и јас сакам да го земам.Мене ми треба за интернет,игри и гледање видеа/филмови па ме интересира дали може да се гледаат 720p видеа и ако може дали ќе има некој проблем како кочење,каснење на превод и слично.
Боље земи HTC Desire X, кој е 2000 поскап од J, ама е 100 пати подобар (Dual Core processor vs Single Core, 786 Mb RAM vs 512, итн..).
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Купување Sony смарт телефон е само фрлање пари за џабе. Добиваш исто што ќе добиеш во 2 години стар Samsung или Htc. Играчки за мали деца, ништо повеќе. :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
абе да ама пак sony има поголем екран видео 720p и многу други предности за разлика од htc-то . да htc има dual core кој работи на иста фрекфенција како и sony-то ама пак да се каже дека sony е играчка не иде :D
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
абе да ама пак sony има поголем екран видео 720p и многу други предности за разлика од htc-то . да htc има dual core кој работи на иста фрекфенција како и sony-то ама пак да се каже дека sony е играчка не иде :D
Во споредба Desire X и Xperia J, Htc-то има дупло појак процесор, повеќе рам меморија, појак GPU, дијагоналата на екраните им е иста т.е. 4 инча. Зарем тоа не е доста човек да разграничи ?? :) Инаку имам Arc S и го користам како втор тел. зошто страшно ме нервира (читај се зезнав што го земав), со андроид 4.0.4 ICS и 1.4 Ghz процесор и има ужасен лаг. Едноставно кажано, катастрофа телефон. :mad:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4951&idPhone2=4930
 

Kajgana Shop

На врв Bottom