Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Ај ако сакаш.

Ми фалат играчи од напад, не дека е јак Мура, или дај на позајмица некој.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
88/89ки не ми дава да позајмувам од тие офанзивните крила што ги имам инаку ќе ти пуштев секако ги имам повеќе.
Тие со 87 рејтинг може, Артур, Нерез и Пепе ако ти треба за Купови и слично.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.426
Поени од реакции
42.692
Како може Боро да има? 28 мил. Сладоледот му даде за Лингард и веќе не се пушти на играта инаку Лукаку ќе беше мој. Друг пат вакви ликови не пуштаме. Мислам се осеќаше уште кога влезе дека ќе има глупости од негова страна. Таков си е, јбг.
Џабе плачиш за сладоледот секако ќе имав пари за да понудам макс за Лукаку. :P

Лингард да го продадев и по минимум цена ќе земав 14м помалце, а јас моментално сум над 20, така да.... :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Џабе плачиш за сладоледот секако ќе имав пари за да понудам макс за Лукаку. :P

Лингард да го продадев и по минимум цена ќе земав 14м помалце, а јас моментално сум над 20, така да.... :D
55 мил си понудил за Лукаку, јас 49. Сигурно да си ги немал тие 14 мил дека ќе си прател 55 мил или пак да не бил Сладоледот може немало ни да го продадеш Лингард воопшто така да џабе сега тие муабети.

Зошто другите можат да позајмуваат 89ки, а јас не можам ниту 88 рејтинг играчи да позајмувам? :mad:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.426
Поени од реакции
42.692
55 мил си понудил за Лукаку, јас 49. Сигурно да си ги немал тие 14 мил дека ќе си прател 55 мил или пак да не бил Сладоледот може немало ни да го продадеш Лингард воопшто така да џабе сега тие муабети.

Зошто другите можат да позајмуваат 89ки, а јас не можам ниту 88 рејтинг играчи да позајмувам? :mad:
Линард ми беше на трансфер листа и секако го продавав. За Лукаку, се знаеше дека само со макс понуда имаш шанса да го купиш, посетбно откако Донев имаше пратено понуда.

Повеќе треба да си се лутиш на себе што имаш 150 играчи, од кои 130 ќе ги продадеш за минимален ќар него на сладоледот. :P

Иначе ти немаш многу 92+ играчи и тие од 89 ти се сметаатњ како битни играчи кои може да играат шрв тим, ваљда за тоа.. :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Линард ми беше на трансфер листа и секако го продавав. За Лукаку, се знаеше дека само со макс понуда имаш шанса да го купиш, посетбно откако Донев имаше пратено понуда.

Повеќе треба да си се лутиш на себе што имаш 150 играчи, од кои 130 ќе ги продадеш за минимален ќар него на сладоледот. :P

Иначе ти немаш многу 92+ играчи и тие од 89 ти се сметаатњ како битни играчи кои може да играат шрв тим, ваљда за тоа.. :)
Сладоледот да продолжеше да играше немаше ни да ја спомнам таа тема. Типот се откажа и не се уклучи откако ти го купи Лингард за макс пари така да такви превари друг пат не и секаков лик да примаме во лигата не. Некои купуваат играчи за да праат пари, кај некои ќе му дое некој да се пушти во лигата демек ќе игра и ќе ти направи услуга со 30 мил кеш во не јака финансиска лига. Јас добро си понудив, 21 милион повеќе од неговата вредност, ете и со 3 мил повеќе од Донев кој исто собирал пари и повеќе сеозни немаше играч купено за да некој како Сладоледот ја скашка работата и ти направи услуга. Не ми беше во план да го купувам Алваро Лукаку, затоа и по Ковачич тргнав почетокот и со Донев имавме макс понуда ама викам коа имам пари зошто да не го купам Лукаку кога не успеав Ковачич.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.426
Поени од реакции
42.692
Сладоледот да продолжеше да играше немаше ни да ја спомнам таа тема. Типот се откажа и не се уклучи откако ти го купи Лингард за макс пари така да такви превари друг пат не и секаков лик да примаме во лигата не. Некои купуваат играчи за да праат пари, кај некои ќе му дое некој да се пушти во лигата демек ќе игра и ќе ти направи услуга со 30 мил кеш во не јака финансиска лига. Јас добро си понудив, 21 милион повеќе од неговата вредност, ете и со 3 мил повеќе од Донев кој исто собирал пари и повеќе сеозни немаше играч купено за да некој како Сладоледот ја скашка работата и ти направи услуга. Не ми беше во план да го купувам Алваро Лукаку, затоа и по Ковачич тргнав почетокот и со Донев имавме макс понуда ама викам коа имам пари зошто да не го купам Лукаку кога не успеав Ковачич.
хахахахаха дали си сериозен? Превари? Услуги? :facepalm::facepalm: Со Сладоледот немам муабет на страна направено, сме правеле превари, лол. Прво тој пред месец дена го зема Лингард, второ зошто да правам превари во лига во која убедливо доминирам и каде што секако имав над 50 милиони. Или требаше да му ја одбијам понудата оти биле премногу пари? :icon_lol: Најлесно е да плачиш и да обвинуваш само, ама нема веза, уживај.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
хахахахаха дали си сериозен? Превари? Услуги? :facepalm::facepalm: Со Сладоледот немам муабет на страна направено, сме правеле превари, лол. Прво тој пред месец дена го зема Лингард, второ зошто да правам превари во лига во која убедливо доминирам и каде што секако имав над 50 милиони. Или требаше да му ја одбијам понудата оти биле премногу пари? :icon_lol: Најлесно е да плачиш и да обвинуваш само, ама нема веза, уживај.
Види го бе, не ме разбра. Викам превара, така е зборот пошо Сладоледот е нестабилен. Не дека намерно ти дал 30 милиони ти па. Од што е нестабилен и не знае што прави и сака го направил тоа. Затоа велам такви нестабилни да не примаме, а не те тебе обвинувам. И не плачам Боро, дискутирам, кажувам д аси знаеме друг пат такви нестабилни да не примаме. ќе плачам за Алваро Лукаку голема работа. Само не е фер пошо некој повеќе сезони собира пари, некој купува играчи и продава за да собере пари за на крај да има главна улога лик како Сладоледот кој не е сериозен. Ти кажав да продолжеше тој да играше нема ни да го правиме тој муабет сега.
Кажав што си имав и тоа е. Нема сега сигурно 5 страни да испишам за Алваро Лукаку.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Ромеу Лукаку.
Ромелу

Абе Алваро го викам дека исти се со Алваро Мората со промашувањата. Џими мислам во ПЛ темата пред некоја недела така го нарече затоа така го викам. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Да го спомнеме "колегата" кој превзема тимови откако Боро си ги собра играчите што ги сакаше и никогаш повеќе не се уклучи?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.067
Поени од реакции
57.355
Добро бе како имате кеш за трансфери? Ја моментално иам 0.2к и цело време се движам меѓу минус и оваа сума.
Ставете крај на проблемот со парите. Сведете ги расходите на минимум.

Забрзан курс за откривање на сокриени понуди за само 1500 денари!!!
Резултати загарантирани.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Evo vi izramnata liga, barem prvovo kolo.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom