Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ја сфаќаш поентата ама не ти одговара муабетот :)
Јас за Матиќ не барав играч во друга лига, ни Донев за Асенсио.


Мене ми пречи тоа што вика Чемпионс "ги разменивме играчите во лигите".
А баш вчера ми рече дека Али, Саул и Марсијал во никој случај нема да ги продаде. Титула во јуни следна година со нив ќе освојувал.


Еве знаеш дека КЛШ ми е најмалку интересна. На што ќе личи сега да ја користам таа лига за да купам играчи во КЛЕ или КВ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Јас за Матиќ не барав играч во друга лига, ни Донев за Асенсио.


Мене ми пречи тоа што вика Чемпионс "ги разменивме играчите во лигите".
А баш вчера ми рече дека Али, Саул и Марсијал во никој случај нема да ги продаде. Титула во јуни следна година со нив ќе освојувал.


Еве знаеш дека КЛШ ми е најмалку интересна. На што ќе личи сега да ја користам таа лига за да купам играчи во КЛЕ или КВ?

Договорот беше само да ги размениме тимовите на Деле Али во двете лиги, он ми го побара Дембеле а јас него му го побарав Караско, двајцата прифативме и тоа е тоа.

Кимих-Годин и Агуеро-Левандовски се две неповрзани трампи кои беа договорени пред Деле Али и оваа другава некое време после тоа пошо бев у потрага по 3 јак централен дефанзивец.

Агуеро-Лева ја договоривме уше одма кога пиша статус он на играта а ова со Деле Али прво беше ко на шала кажано ама на крај испадна да се договориме.

Сериозно каде е проблемот овде?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Кој ти го чепка Лева?



Мене ми пречи тоа што вика Чемпионс "ги разменивме играчите во лигите".
А баш вчера ми рече дека Али, Саул и Марсијал во никој случај нема да ги продаде. Титула во јуни следна година со нив ќе освојувал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Приговорите се за трансферите шо ги напраивме денес.

Мое право е дали ќе го даам Дембеле за Али и негово право е дали Караско ќе го даде за Али исто како шо ти моеш да го земеш Дибала за 40м или Донеф КДБ за ваљда исто толку во лига каде шо парите немаат никакво значење.

Се бунев за тоа и рековте дека е сосема во ред и дека така сакал Макарон.

Епа сеа така сме сакале ја и Чемпионс, јбг.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
ОК.

Ајде кој сака трампи да правиме. Ќе ви дадам двајца во КЛШ за еден во КЛЕ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Пак не разбираш и креваш галама за џабе.

А викендов ќе седнам да ги пребарам темиве за вакви слични трансфери шо досега ги имало а немало никаква галама.

Ако е до Али ќе ти го даам чим му истече банот, не се нервирај.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Пак не разбираш и креваш галама за џабе.

А викендов ќе седнам да ги пребарам темиве за вакви слични трансфери шо досега ги имало а немало никаква галама.

Ако е до Али ќе ти го даам чим му истече банот, не се нервирај.
Точно. Тоа што го направи Макарон го правеше и ти :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дали јас Де Брујне го зедов од тебе или... види таму, ама знам дадов јак играч за да го имам, и зошто некој да ми го зеде за џабе ради ебан баг или шо и да е, му пишав ми се искурнази као ќе ти дадам ама макс Бензема а првата понуда му беше таа плус Гетце(или друг мртов игра).

Значи од таа понуда ќе му земев нешто многу поасално или Де Брујне не мрдаше од кај мене.

Ако се испонашаше како треба ќе му го оставев ама по трансфер банот ќе го вратеше.

Ама не, покрај толку играчи го сакаше и тој.

Мене тимот буквално ми се распадна и немав мотив да играм, затоа што од тој момент цел тим ми беше за ремот, и одбраната која ми беше слаба а и нападот а немав јаки играчи за да искомбинирам нешто за да покријам дупките.


И решив да го спалам, тоа е тоа, зошто да му го оставам на некој и да го прелажете со трампа Сери и Мујо за Кутињо.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Totalno te razbiram za Kdb, ja i mu pisav na Donef da ispadne fer da ti go dae Aguero ko so si ja zamislil ti trampata ama nejkese. Za Kutinjo e drug muabet, toa so go nudev bese daleku pofer od bilo so so ti bilo nudeno ko 'fala za Kdb'.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Агуеро немаше да го дадам ни за КДБ + Дибала, ама да го дадам вака затоа што него му се помешале бројките. Very logic :icon_mrgr:

Иначе не се бунев јас сега за ништо, само искоментирав дека уште не гледам зошто на Клипче му одговараат трансфериве и како се нафатил да ги прави, затоа што мислам дека Боро е во голем плус :D
А воопшто не ми е гајле како ќе правите теансфери и низ кои лиги.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Агуеро немаше да го дадам ни за КДБ + Дибала, ама да го дадам вака затоа што него му се помешале бројките. Very logic :icon_mrgr:

Иначе не се бунев јас сега за ништо, само искоментирав дека уште не гледам зошто на Клипче му одговараат трансфериве и како се нафатил да ги прави, затоа што мислам дека Боро е во голем плус :D
А воопшто не ми е гајле како ќе правите теансфери и низ кои лиги.
Немора да го дадеше Агуеро, можеше само да кажеш ќе ти го вратам КДБ по истекот, еве на сезоната, немора на трансфер банот. :D Тој го даде Санчез за него и знаев дека му се има скршено филмот и затоа после го распродаде тимот и јас во таква ситуација кога би се нашол би изгубил мотив за игра. Јебига. :)))


Не дека не е и негова грешка што не гледа убаво. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Немора да го дадеше Агуеро, можеше само да кажеш ќе ти го вратам КДБ по истекот, еве на сезоната, немора на трансфер банот. :D Тој го даде Санчез за него и знаев дека му се има скршено филмот и затоа после го распродаде тимот и јас во таква ситуација кога би се нашол би изгубил мотив за игра. Јебига. :)))


Не дека не е и негова грешка што не гледа убаво. :D
Јас прв му пишав за да му дадам играчи, можев и да не пишам затоа што не беше мој проблем, никако не го изнудив трансферот. Он одма Агуеро го бараше. Го давав Бензема, не му се ни збореше, го додадов и Геце (тоа ми беше првичната понуда, која ми беше и максимум што би дал) и пак не му се збореше и тоа беше тоа. Да речеше нејќам играчи, само врати ми го после банот, ќе се договоревме. Ама јас сум се испонашал :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Јас прв му пишав за да му дадам играчи, можев и да не пишам затоа што не беше мој проблем, никако не го изнудив трансферот. Он одма Агуеро го бараше. Го давав Бензема, не му се ни збореше, го додадов и Геце (тоа ми беше првичната понуда, која ми беше и максимум што би дал) и пак не му се збореше и тоа беше тоа. Да речеше нејќам играчи, само врати ми го после банот, ќе се договоревме. Ама јас сум се испонашал :D
И сега ти ја спаси и сезоната што почна, и наредната со оглед на тимот што го имаш.. xD
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Totalno te razbiram za Kdb, ja i mu pisav na Donef da ispadne fer da ti go dae Aguero ko so si ja zamislil ti trampata ama nejkese. Za Kutinjo e drug muabet, toa so go nudev bese daleku pofer od bilo so so ti bilo nudeno ko 'fala za Kdb'.
Таа понуда ја земам за пример, да кажам сликовито дека Кутињо би го дадол за Верати ранг на играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom