Slow sex

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
што знам, секс е секс...уживам и вака и така :) ама сепак повеќе сакам SLOW
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
mr_wicket напиша:
што знам, секс е секс...уживам и вака и така :) ама сепак повеќе сакам SLOW
:)A koj nejke:)
Prasanjeto beshe...dali umeeme da se "kontrolirame" vo takvite situacii. Ne sekoj moze da go odlozi orgazmot za podolgo vreme. Mnogumina se sexaat samo kolku da go doziveat maximumot..i ne uzivaat vo se` ona drugo sto ne e chista penetracija.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Dokazano e deka pri Slow Sex orgazmot se prodolzuva i trae podolgo od voobicaenoto.....taka da preferiram Slow Sex...no ne sekogas....koga si na primer vo kafic ili nesto slicno...i koga ti se prisaka i onda odma u WC nabrzina....mnogu se kreva Adrenalinot togas i ponekad e bolje...
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Јас во природа сум флегма невидена. Многумина ми велат дека ако сум во кревет каков што сум и за останатите работи, тогаш сум најдобар јебо. Сепак некои девојки не се сложуваат со тоа, се си е ствар на укус.
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
gOJDO напиша:
Јас во природа сум флегма невидена. Многумина ми велат дека ако сум во кревет каков што сум и за останатите работи, тогаш сум најдобар јебо. Сепак некои девојки не се сложуваат со тоа, се си е ствар на укус.
ne se slozuvaat deki si "најдобар јебо" ?:pos: Ili si naletal na devojki koi povece sakaat "brz sex"?(ova kolku da te izvadam:pos: )
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Mandrak напиша:
Баш така. Само полека, постепено, со сите можни марифети до кулминација. Ако е поинаку, исто како да трчаш по автобус. Fast food и француска кујна не се мерат едно со друго, се знае гастроном со проверен и со потврден вкус што ќе избере:)
Fakt e deka ne se merat,ama vo izvesni priliki se upraznjavaat i dvete.Vo zavisnost od zelbite i moznostite. Sekako deka SLOW e WOW,ama i FAST e ponekogas WOW,moras da priznaes.Osobeno ako ti se slucat so ist partner,ista vecer,a? ;)
Pa nikoj od nas ne e sekogas slow.Vazno e da im e ubavo na partnerite i da uzivaat vo sexot zaedno. A ako edniot saka slow a drugiot fast,pisi krst i ostaj za drug pat.
E,sega ako ima takvi koi se postojano fast=problem!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
bibika напиша:
Fakt e deka ne se merat,ama vo izvesni priliki se upraznjavaat i dvete.Vo zavisnost od zelbite i moznostite. Sekako deka SLOW e WOW,ama i FAST e ponekogas WOW,moras da priznaes.Osobeno ako ti se slucat so ist partner,ista vecer,a? ;)
Pa nikoj od nas ne e sekogas slow.Vazno e da im e ubavo na partnerite i da uzivaat vo sexot zaedno. A ako edniot saka slow a drugiot fast,pisi krst i ostaj za drug pat.
E,sega ako ima takvi koi se postojano fast=problem!
shto ja tupite rabotata ne mi e jasno...:hump:
slow e slow
fast e fast
something between e something between

koj kako saka taka neka si se sexa...a ako od dvajca partenri edniot e za slow a drugiot e za fast toa ke bide sekako fast bidejki ovoj edniot ke ja ubrza rabotata i nishto od slow...:icon_lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Allita напиша:
a ako od dvajca partenri edniot e za slow a drugiot e za fast toa ke bide sekako fast bidejki ovoj edniot ke ja ubrza rabotata i nishto od slow...:icon_lol:
Не мора да значи! Ако јас сакам slow, а тој не, тогаш се ќе направам за да ја водам "акцијата" јас. Кое машко одбива да води таа? И ете ти slow, нели?:icon_lol: Ова нели не се однесува на секс во wc од некој кафич.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Првиот пат fast, после slow ... нема што да се општи толку многу, едноставно е ... и волкот сит и овците на број се тогаш:icon_lol:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Allita напиша:
shto ja tupite rabotata ne mi e jasno...:hump:
slow e slow
fast e fast
something between e something between

koj kako saka taka neka si se sexa...a ako od dvajca partenri edniot e za slow a drugiot e za fast toa ke bide sekako fast bidejki ovoj edniot ke ja ubrza rabotata i nishto od slow...:icon_lol:
Од муабетов можам да заклучам дека имаш положено барем три математики на факс. Физика или си бркала врски или ти се погодиле прашањата.:pos:

Муабтетот ми беше, ситуацијата си ствара услови за брзината на онаквуењето. Сепак сум за слоу моушн. Ама не еднaшка ми кажале „не можам веќе“. Е тоа е веќе дефиниција за неуспешен секс.
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Allita напиша:
shto ja tupite rabotata ne mi e jasno...:hump:
slow e slow
fast e fast
something between e something between

koj kako saka taka neka si se sexa...a ako od dvajca partenri edniot e za slow a drugiot e za fast toa ke bide sekako fast bidejki ovoj edniot ke ja ubrza rabotata i nishto od slow...:icon_lol:
Alita...ova ti e do nekade odgovorot...

FortunE напиша:
Не мора да значи! Ако јас сакам slow, а тој не, тогаш се ќе направам за да ја водам "акцијата" јас. Кое машко одбива да води таа? И ете ти slow, нели?:icon_lol: Ова нели не се однесува на секс во wc од некој кафич.
no...tokmu toa mi beshe poentata na temava: Kolku od nas mozat da se iskontroliraat i da ne dozvolat prebrz "kraj" so cel podobro da se zapoznaat samite sebe si ..a i partnerot.Da uzivaat vo ona sto ne spagja samo vo "suviot" sex.

Bash zatoa(vo istoto spisanie kaj sto citav za slow sex) imashe navedeno povece taktiki so koi moze da se podobri sexot i so cija pomos( so tekot na vremeto) ke naucis da go "tempiras" vremeto za orgazmot.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Anchi напиша:
no...tokmu toa mi beshe poentata na temava: Kolku od nas mozat da se iskontroliraat i da ne dozvolat prebrz "kraj" so cel podobro da se zapoznaat samite sebe si ..a i partnerot.Da uzivaat vo ona sto ne spagja samo vo "suviot" sex.
Тоа зависи не само од ситуацијата, туку и од двајцата. Сепак тука играат улога некои фактори. Не си секој ден расположен да се маткаш два-три часа, секојдневните обврски знаат да те оптеретат до тој степен што не си способен да се покриеш сам, а камоли да имаш секс, иако сексот ослободува од стрес. Зависи и до кој степен ги развиле чувствата еден кон друг и колку двајцата сакаат да се запознаат, да откријат што ги возбудува. Мене ми е подобро сама полека да откривам што го возбудува, што му е пријатно. Зависи и од ситуацијата, можеби некогаш немаш услови за ваков секс, немаш каде.
Ама од друга страна, брзиот, див секс е супер за ситуации кои не даваат можност да си посветат повеќе време.

Дали мислите дека slow sex е одличен начин да се покажеш како добар/ра љубовник/ца?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Carlito Brigante напиша:
Од муабетов можам да заклучам дека имаш положено барем три математики на факс. Физика или си бркала врски или ти се погодиле прашањата.:pos:

Муабтетот ми беше, ситуацијата си ствара услови за брзината на онаквуењето. Сепак сум за слоу моушн. Ама не еднaшка ми кажале „не можам веќе“. Е тоа е веќе дефиниција за неуспешен секс.




abe ja u sushtina mrazev fizika...i ne i obrnuvav vnimanie i ne sum polagala ficika btw u sredno imav samo edna godina fizika taka da toa e...ama...brzinata vo sushtina e i relativna rabota, za nekogo e fast 30 min za nekogo 30 min e slow...uzivanjeto e druga rabota... a za boldiranoto mozam samo da kazam...:pos:


Anchi напиша:
no...tokmu toa mi beshe poentata na temava: Kolku od nas mozat da se iskontroliraat i da ne dozvolat prebrz "kraj" so cel podobro da se zapoznaat samite sebe si ..a i partnerot.Da uzivaat vo ona sto ne spagja samo vo "suviot" sex.

Bash zatoa(vo istoto spisanie kaj sto citav za slow sex) imashe navedeno povece taktiki so koi moze da se podobri sexot i so cija pomos( so tekot na vremeto) ke naucis da go "tempiras" vremeto za orgazmot.
neznam dali bash poentata na temata e vrhunecot i kontorlata dodeka da go dostignesh vrhunecot...ja mislam deka poentata e uzivanjeto vo slow sexot...a ne za kolku vreme ke bide rabotata...pa majku mu ne merime vreme do svrhuvanje...slow sexot e uzivanje vodenje ljubov, a ne dolgo metrazen film vo koj go kontrolirash svrshuvanjeto...moze partnerot da svirshi i za 15 minuti, no posle toa seto toa prodolzuva da trae i trae so drugi propratni raboti cela vecer i pak da svrshi ushte dva - tripati ako treba...tempiranje na vreme...:pos: ....spisanija....daj te molam...toa e bull shit...da naucish da go tempirash vremeto za svrshuvanje...dali si ti svesna deka mazive mozat i da nesvrshat voopshto...cela vecer kontinuirano sexanje na primer i koga ke kazesh vo tek na sex ajde i toj da go stori toa vo istiot moment...abe aj...dosta ja tupam...:pos:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Anchi напиша:
ne se slozuvaat deki si "најдобар јебо" ?:pos: Ili si naletal na devojki koi povece sakaat "brz sex"?(ova kolku da te izvadam:pos: )
брзо работење не значи и краткотрајно....
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Slow Sex не доага у предвид зашо брзо заспивам, а ако заспиеш у сред секс , зенска ти или цурата за една вецер ке прераскаже на цело друштво дека си ПЕДЕР, а тоа е многу лоша репутација, после ке не можеш цура да си фатиш. Затоа забранете го спориов секс или отидов ја у монаси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom