Slow sex

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Поттикната од еден натпис во списание..решив да ја отворам темава со една цел: да видиме, колку од нас, во денешно време на брзо живеење уживаат во slow sex?

"Slow sex не е никакво ново откритие, само што во нашиот брз живот е некако подзаборавен. Не е само начин да научиш да владееш со своите чувства туку и да научиш да го осетиш задоволството. Тогаш ќе ги употрбиш сите свои сетила, ќе се запознаеш самиот себеси а и ќе ги откриеш сите негови/нејзини ерогени зони.Slow sex ја поттикнува вашата фантазија и влијае на блискоста со вашиот партнер"

Иако "sex на брзинка" може да биде интересен...ниедна жена не е задоволна кога ќе го осети партнерот на само неколку секунди.Мада во таквите ситуации, често и не успее да го осети:) .

Колку од нас знаат да ги контролираат своите емоции и да се препуштат на вистинското задоволство кое ке трае повеќе од неколку минути и нема да се сведе само на брзо постигнатиот оргазам?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја само што опнав еден секс на брзинка.
Дефинитивно е поголем турн он. :)

А за слоу секс, само кога се има време.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Ја при слоу секс секогаш се потам као свиња. Па сеа, ако сака рибата нека повели.
У рок од 40 минути се праам жива вода, и креветот кај што се одвива слоу сексот излгеа ко некој да се помочал на чаршафите, па дури и душекот некад трпи.

Романтично нели.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Слоу секс само при орално онаквање. Ако има пенетрација, ондак сум ко Спиди Гонзалес! :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
moTaro напиша:
Ја при слоу секс секогаш се потам као свиња. Па сеа, ако сака рибата нека повели.
У рок од 40 минути се праам жива вода, и креветот кај што се одвива слоу сексот излгеа ко некој да се помочал на чаршафите, па дури и душекот некад трпи.

Романтично нели.
Ova tvoeto i bash ne mi zvuci kako slow sex shtom tolku se potish...:pos:

Slow sex mi e nekako mmmmm...celosno uzivanje...making love...nikade nema brzanje...se se odviva kako podmackano...ligavenje do ludilo...nema nishto hard working...nekogash e potreba i nekogash ne ti e dojdena rabotata do bam bam bam,sakam nekogash opushtanje onaka...slow and easy...mmmmm...:wub:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
moTaro напиша:
Ја при слоу секс секогаш се потам као свиња. Па сеа, ако сака рибата нека повели.
У рок од 40 минути се праам жива вода, и креветот кај што се одвива слоу сексот излгеа ко некој да се помочал на чаршафите, па дури и душекот некад трпи.

Романтично нели.
Ke se prefrlite 2-ra tura pod tush i ko nov ke si . Definitvno preporaclivo.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
ja mislam deka vo "slow" seksot covek moze vistinski da uziva taka,lezetski da svrsi... i sto znam sepak toa e moe mislenje,a toa na brzinka biduva naednas i cuvstvoto ne te drzi dolgo...
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Слоу секс само при орално онаквање. Ако има пенетрација, ондак сум ко Спиди Гонзалес! :)
:) Ne e deka ti treba pomosh..nego "struchnjacite" vikaat deka ti treba dobra vezba:)

Ima nekolku "taktiki" koi mozat da pomognat, koi ke gi probudat strastite kaj partnerot..a bogami i vasite. No , se razbira... treba golema pomosh od partnerot/partnerkata.Taka tvrdat barem sexolozite:)
Pa...ako nekoj ima nekoja "taktika":)...koja uspeala da go odlozi orgazmot i da go zgolemi zadovolstvoto..moze da ja spodeli ovde so nas:)

Kako za pochetok..dobro bi bila nekoja erotska masaza...nekoj "lagan" striptiz...dobro muziche.....:wub: .......A?Sto mislite vie?Ili na prvoto soblakanje ...ripate na nea/nego...i zavrsuvatte rabota za 1 sec:)?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Anchi напиша:
Sto mislite vie?Ili na prvoto soblakanje ...ripate na nea/nego...i zavrsuvatte rabota za 1 sec:)?
Koj вели дека ја завршуваме работата за 1 секунда? Само ритамот е брз, не крајниот исход.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Си сакам пополека кога имам време за такво нешто.Обично е набрзина ама кога е пополека ми е послатко.Тотално уживање за сите сетила,и после се чувствувам задоволен и опуштен.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
strumics напиша:
Си сакам пополека кога имам време за такво нешто.Обично е набрзина ама кога е пополека ми е послатко.Тотално уживање за сите сетила,и после се чувствувам задоволен и опуштен.
Баш така. Само полека, постепено, со сите можни марифети до кулминација. Ако е поинаку, исто како да трчаш по автобус. Fast food и француска кујна не се мерат едно со друго, се знае гастроном со проверен и со потврден вкус што ќе избере:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Најубаво (за мене) е да се почне пополека („лагано”), па со тек на време да се убрзува ритамот за на крај да се заврши „зајачки”! :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
neka se brzat drugite........ja imam vreme za sekoj kvadratmilimeter na teloto...........:) :) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom