Shoegaze/Dream pop

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.178
Поени од реакции
30.759
Со мала корекција, че ја преименувам темава во Shoegaze/Dream pop пошто има блискост во нив, т.е бендовите кои се бават со едниот стил забегуваат на кај другиот и обратно.

 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.595
Поени од реакции
5.390

Решив пак да прочепкам по шугејз/дрим поп
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.320
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom