Shameless (US)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Последна сезона за Фиона.
Не знам што да мислам за ова, она е огромен дел од серијата. Може не им е толку потребна веќе на помаливе, али сепак. Штом она решила да напушта, ќе има и сезона десет најверојатно, како ќе ја продолжуваат ќе видиме. А можеа реално и оваа да им е последна сезона севкупно, али ајде.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Последна сезона за Фиона.
Не знам што да мислам за ова, она е огромен дел од серијата. Може не им е толку потребна веќе на помаливе, али сепак. Штом она решила да напушта, ќе има и сезона десет најверојатно, како ќе ја продолжуваат ќе видиме. А можеа реално и оваа да им е последна сезона севкупно, али ајде.
Може ќе им ја вратат таа лудата, полусестра им, како се викаше, Семи, Сами...
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Последна сезона за Фиона.
Не знам што да мислам за ова, она е огромен дел од серијата. Може не им е толку потребна веќе на помаливе, али сепак. Штом она решила да напушта, ќе има и сезона десет најверојатно, како ќе ја продолжуваат ќе видиме. А можеа реално и оваа да им е последна сезона севкупно, али ајде.
може и без неа, голем број на каст се, но сепак... ќе фали
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
не сакам хејтер да бидам, но, воопшто не ми се допадна првава епизода. Ова со Иан нема крај, лоша глума во затворот од сите...Лип,Франк,Деби ниту една приказна не ме влече.

Вероника и Кевин all the way!

еј, се надевам стварно ја отепаа девојката на Карл :facepalm:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
I slept with Frank.
Мене топ ми беше епизодата, убедливо најјако ваму со Френк и сексуално преносливите болести :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Двете епизоди ги изгледав денес и топ ми се видоа.
Не ми е гајле колку и паѓа квалитетот на серијава, иако мислам дека не е нешто опаднат, и 20 сезони би ги гледала.
Кев и Ви со градинката и нема више Џема, пукнав. :pos:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Втората беше малце досадничка. Освен на Кев и Ви, другите приказни ми беа малку неинтересни. Особено на Фиона со зградите...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Фино од него што до сега не известил, за разлика од Фиона што мораше пред почеток на сезона да објави дека заминува, па сега да мислиме зашто, како, кога ќе ја отпишат. За жал, Иан ќе оди во затвор и тоа е. Неговата приказна беше споредна последниве сезони, мислам дека е добар избор.

Не знам дали оваа од денес или претходната им беше 100 епизода.
Ако беше оваа од денес, подобро заокружување не можеа да имаат. Некако многу сцени им беа надвор, на нови места, што ми даде различен шмек, али епизодава ме потсети зашто ги сакам ликовиве и зашто серијава ми е во врвот. Поготово Лип и Иан беа одлични, и заедничката сцена и сите одделни што ги имаа. А и омилени ми се сезонава, иако до лани многу ме нервираа и двајцата. Многу ме занима каде ќе тераат со Лип, Иан ето веќе знаеме.

Сцената со Иан и Милкович, леле, прајслејс, оригинал Шејмлес. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom