Shameless (US)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Да се надеваме дека во наредна и она психото на Карл нема да го гледаме, страшна е колку е мрдната.

Ок финале.
Имав чувство од претходната епизода дека Лип ќе почне да се секира за детево. Плус, уште од она бебено на спонзорот ко да го спремаа за татковска улога.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас ја почнав кога ја даваа на Телма, сега ќе ја почнам шестата сезона, серијава ми е WTF, за малце ќе ја откажев кога го силуваа на Френк во подрумот, ама ќе ја догледам до крај.[DOUBLEPOST=1529254723][/DOUBLEPOST]И кога и да помислам дека ќе им тргне на подобро ме демантираат со уште подлабоко дно, најразочаран сум од Фиона, дефинитивно.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ја изгледав и осмата и конечно ја завршив, мислам дека не ми треби ваква драма во животов, си имам доста :D

Незнам колку сезони планираат но ако има уште многу сега е најдобро време за pull out.

Осмава сезона ми беше ептен бавна во споредба на претходните, ми се свиѓа како се градат скоро сите ликови посебно Фиона за која се плашев да не заврши на некој тротоар:D

Деби исто конечно ги превзеде работите во свои раце.

Карл исто, малце го зезнаа со онаа плавана ама тоа е цена на тоа што е малце глуп.

Лиам добар лик, милам дека тој би станал богат од ова семејство.

Позитива на сезонава Френк.

Разочара Лип дефинитивно, каков интелект а може на крај да заврши полошо од Френк.

Иначе зошто би ја откажал сега ?

Затоа што геј пропагандата е пуштена на најјако, ми се смачи едно време, го потекоја, преку Иан, а преку Деби пуштаа феминистички пораки, голема пара имаат лапнато сигурно од тие страни.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја изгледав и осмата и конечно ја завршив, мислам дека не ми треби ваква драма во животов, си имам доста :D

Незнам колку сезони планираат но ако има уште многу сега е најдобро време за pull out.

Осмава сезона ми беше ептен бавна во споредба на претходните, ми се свиѓа како се градат скоро сите ликови посебно Фиона за која се плашев да не заврши на некој тротоар:D

Деби исто конечно ги превзеде работите во свои раце.

Карл исто, малце го зезнаа со онаа плавана ама тоа е цена на тоа што е малце глуп.

Лиам добар лик, милам дека тој би станал богат од ова семејство.

Позитива на сезонава Френк.

Разочара Лип дефинитивно, каков интелект а може на крај да заврши полошо од Френк.

Иначе зошто би ја откажал сега ?

Затоа што геј пропагандата е пуштена на најјако, ми се смачи едно време, го потекоја, преку Иан, а преку Деби пуштаа феминистички пораки, голема пара имаат лапнато сигурно од тие страни.
Серијава е стара 8 години, преземена од британската верзија уште некоја година пред тоа. Не е од вчера па ајде геј лобирања, феминизам и слично.
Мислам, ако тоа го виде ко најбитно од серијава, па и причина за прекин. :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Серијава е стара 8 години, преземена од британската верзија уште некоја година пред тоа. Не е од вчера па ајде геј лобирања, феминизам и слично.
Мислам, ако тоа го виде ко најбитно од серијава, па и причина за прекин. :D
Знам дека е римејк, сакав да прашам дали целосно е обработена или се менуваат некои работи.

Тоа во осмата сезона со геј рекламата беше ту мач, не се ни трпеше, до толку беше очигледно, едноставно не сакам кога некој ми наметнува мислења.

Како сите ликови можеа да бидат поразени, сите ама буквално сите имаа проблеми со тоа што го работат само Иан со лобирањето си тераше без проблем.

Фиона 300 проблеми со станарите.
Карл со девојката.
Френк стандард пропо.
Лиам со Френк.
Деби исто има проблеми.
Лип милион кој сам си ги ствара.

Како само овај немаше, незнам геј џизс, незнам ова незнам она.

Баш ме интересира и во британската верзија дали е вака.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Знам дека е римејк, сакав да прашам дали целосно е обработена или се менуваат некои работи.

Тоа во осмата сезона со геј рекламата беше ту мач, не се ни трпеше, до толку беше очигледно, едноставно не сакам кога некој ми наметнува мислења.

Како сите ликови можеа да бидат поразени, сите ама буквално сите имаа проблеми со тоа што го работат само Иан со лобирањето си тераше без проблем.

Фиона 300 проблеми со станарите.
Карл со девојката.
Френк стандард пропо.
Лиам со Френк.
Деби исто има проблеми.
Лип милион кој сам си ги ствара.

Како само овај немаше, незнам геј џизс, незнам ова незнам она.

Баш ме интересира и во британската верзија дали е вака.
Иан е биполарен, ако не виде сите скоро го прашуваа дали престанал да пие апчиња зашто премногу се навлече на тоа проповедањето. Едноставно, ако тој си наврти идеја, цела енергија му оди за тоа, пред се ради болеста.
И мене не ми се допадна неговата приказна последнава сезона, вака и ко лик не ми е нешто омилен, има делови кај што се форсира тоа, не дека не, али самиот он ко лик е далеку покомплциран од само тоа дека е геј.
Британската верзија не ми е гледана, не ни планирам, сите многу повеќе ја фалат американскава.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иан е биполарен, ако не виде сите скоро го прашуваа дали престанал да пие апчиња зашто премногу се навлече на тоа проповедањето. Едноставно, ако тој си наврти идеја, цела енергија му оди за тоа, пред се ради болеста.
И мене не ми се допадна неговата приказна последнава сезона, вака и ко лик не ми е нешто омилен, има делови кај што се форсира тоа, не дека не, али самиот он ко лик е далеку покомплциран од само тоа дека е геј.
Британската верзија не ми е гледана, не ни планирам, сите многу повеќе ја фалат американскава.
Знам дека е биполарен, не ми сметаше што ликот се разви така, се среди за разлика од претходните сезони.
Јас имам проблем со тој што решил дека фокусот на осмата сезона треба да биде борбата на ЛЏБТ заедницата против лошите чичковци, го отекоја со глорифицирање на геј заедницата, значит во ред е, знаеме дека постојат, намалете доживљај.

Незнам од каде идејата до толку во фокусот да биде ставено тоа, но се кладам дека имаат лапнато доста пари од тие организации.

Ево Карл беше во воено школо, не можеа да се фокусираат на него и да пропагираат како американската војска е најдобра, како им помага на младите да не забегаат по лоши патишта и така натака ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.780
Поени од реакции
33.568
Почетните епизоди од британската се речиси идентични со американската. Подоцна се менуваат тековите на нештата, малку по малку, а последните сезони се 100% оригинални
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Знам дека е биполарен, не ми сметаше што ликот се разви така, се среди за разлика од претходните сезони.
Јас имам проблем со тој што решил дека фокусот на осмата сезона треба да биде борбата на ЛЏБТ заедницата против лошите чичковци, го отекоја со глорифицирање на геј заедницата, значит во ред е, знаеме дека постојат, намалете доживљај.

Незнам од каде идејата до толку во фокусот да биде ставено тоа, но се кладам дека имаат лапнато доста пари од тие организации.

Ево Карл беше во воено школо, не можеа да се фокусираат на него и да пропагираат како американската војска е најдобра, како им помага на младите да не забегаат по лоши патишта и така натака ?
Лето беше, Карл си беше дома, не беше на школо. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom