Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.338
Поени од реакции
7.522
А што кур ве заболе вас дали Алегри е светска класа тренер или не? мене битно ми е да го донесе скудетото во Торино, неам друга работа сеа ќе се замарам дали Инзаги или Пиоли се тренеришта или не,на едните им се распаѓа тимот тие ми го коментираат што постирал Роналдо или Алегри дали бил класа тренер,другите немаат освоено скудето 10 години и нема што да пишат ај ќе замараме за Алегри.
Јувентус е небитен тим, далеку послаб од Интер, засилување со отпадоци од Милан како Локатели им е врвно достигнување... Роки се нуди сегде пошти знае дека бродот тоне, оваа сезона Јувентус максимум вади 4 место со помош од судии и луда среќа...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Епа кој е будала да му ја даде таа плата. Нормално нема го сакаат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
А што кур ве заболе вас дали Алегри е светска класа тренер или не? мене битно ми е да го донесе скудетото во Торино, неам друга работа сеа ќе се замарам дали Инзаги или Пиоли се тренеришта или не,на едните им се распаѓа тимот тие ми го коментираат што постирал Роналдо или Алегри дали бил класа тренер,другите немаат освоено скудето 10 години и нема што да пишат ај ќе замараме за Алегри.
Не, навистина чудно фанатици за фудбал да расправаат за фудбалери и тренери од италијанско првенство во тема за италијанско првенство.

Еве сега откако не искара, ќе почнеме за вилерови гоблени да се расправаме.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не, навистина чудно фанатици за фудбал да расправаат за фудбалери и тренери од италијанско првенство во тема за италијанско првенство.

Еве сега откако не искара, ќе почнеме за вилерови гоблени да се расправаме.
Друго е расправање за фудбалери и тренери од мрчење, вие не дискутирате него глеате само да пишете нешто против Јуве,има голема разлика.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Друго е расправање за фудбалери и тренери од мрчење, вие не дискутирате него глеате само да пишете нешто против Јуве,има голема разлика.
Не дај боже некој да искритикува тренер или играч од великанот од Торино. Како се осмелуваат не знам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
Друго е расправање за фудбалери и тренери од мрчење, вие не дискутирате него глеате само да пишете нешто против Јуве,има голема разлика.
За се што не се сложуваш со другите можеш да напишеш дека е мрчење. :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
За се што не се сложуваш со другите можеш да напишеш дека е мрчење. :)
Бар не бидете лицемерни кажете си дека Алегри не е светска класа тренер ради тоа што е тренер на Јуве,ондак не знам какви тренери се Пиоли и Инзаги со нула скудета во кариера ако веќе "дискутираме".

Мене ме нервира лицемерноста не тоа што вие мислите дека Алегри не е светска класа тренер него глумите "дискусија" а знаеме дека пишувате така дека е тренер на Јуве.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.876
Бар не бидете лицемерни кажете си дека Алегри не е светска класа тренер ради тоа што е тренер на Јуве,ондак не знам какви тренери се Пиоли и Инзаги со нула скудета во кариера ако веќе "дискутираме".

Мене ме нервира лицемерноста не тоа што вие мислите дека Алегри не е светска класа тренер него глумите "дискусија" а знаеме дека пишувате така дека е тренер на Јуве.
Види Мацко, ти си убеден дека сите тука се за да мрчат против Јуве и затоа не можат објективно да пишуваат за некој поврзан со Јуве.

Прво не се сите во исте група, не мислат сите исто за Алегри. Јас сум еден од најголемите негови фанови уште додека беше тренер на Милан. Баш со Нино, кој ја покрена дискусијата се расправавме со цел фан клуб бранејќи го Алегри. Цел фан клуб на Интер бараа да дојде Алегри после Конте и тоа сакаа да го замени уште минатото лето.

Е сега, што е проблем ако некој мисли дека е одличен тренер, а не е светска класа? И каква врска имаат Пиоли и Инзаги со тоа дали Алегри е светска класа? Ако Киеза е подобар од Салемакерс, не значи дека е светска класа.

За Гвардиола, Анчелоти, Мурињо се изнапишани милион коментари, па никому ништо, али за Алегри не смеело, тоа било се омраза кон Јуве
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.152
Поени од реакции
56.405
Бар не бидете лицемерни кажете си дека Алегри не е светска класа тренер ради тоа што е тренер на Јуве,ондак не знам какви тренери се Пиоли и Инзаги со нула скудета во кариера ако веќе "дискутираме".

Мене ме нервира лицемерноста не тоа што вие мислите дека Алегри не е светска класа тренер него глумите "дискусија" а знаеме дека пишувате така дека е тренер на Јуве.
Маци смири се прике, дискутираме за тренери, нигде не беше спомнат Јувентус во муабетот.
И што со Пиоли и Инзаги? Ете Пиоли е просечен калчо тренер со никакви успеси позади, има 60 години и Милан му е врв врхова у кариерата, никад нема да води поголем клуб од нив. Следен корак у кариерата му е Верона тип на екипа.
Инзаги е млад и тренер со потенцијал позади себе, дали ќе го искористи во Интер или ќе потоне па ќе се крене во друг клуб или па и таму ќе потоне и ќе престане да постои или па ќе се крене у класата на врвни тренери останува да видиме.

Алегри е топ тренер, можеби најдобар италијански стручњак моментално, ете некои не го сместуваат у класата на врвни тренери пошто се нема искусено надвор од калчото, скептици се и знак прашалник им е неговото докажување надвор од границите на Италија.
Тапа муабет е тој на @ob1 и споредбите со Зидан, пошто кељавиот e 6-7 години тренер додека Алегри е 18, еве 13-14 нека е со исклучок на тие аматерски клубови што ги водел.
Па и за Зидан може комотно да се збори истото со оглед на тоа што има успеси само со еден клуб.

Вие јувенташите сте најчудните навивачи на било кој клуб у свет, можеби единствени што никад у живот го немаат искритикувано клубот за кој навиваат и одма рипаат ако се спомне и чепне било што поврзано со Јувентус.

Опушти се, никој не рече дека е лош тренер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.080
Поени од реакции
12.669
Маци смири се прике, дискутираме за тренери, нигде не беше спомнат Јувентус во муабетот.
И што со Пиоли и Инзаги? Ете Пиоли е просечен калчо тренер со никакви успеси позади, има 60 години и Милан му е врв врхова у кариерата, никад нема да води поголем клуб од нив. Следен корак у кариерата му е Верона тип на екипа.
Инзаги е млад и тренер со потенцијал позади себе, дали ќе го искористи во Интер или ќе потоне па ќе се крене во друг клуб или па и таму ќе потоне и ќе престане да постои или па ќе се крене у класата на врвни тренери останува да видиме.

Алегри е топ тренер, можеби најдобар италијански стручњак моментално, ете некои не го сместуваат у класата на врвни тренери пошто се нема искусено надвор од калчото, скептици се и знак прашалник им е неговото докажување надвор од границите на Италија.
Тапа муабет е тој на @ob1 и споредбите со Зидан, пошто кељавиот e 6-7 години тренер додека Алегри е 18, еве 13-14 нека е со исклучок на тие аматерски клубови што ги водел.
Па и за Зидан може комотно да се збори истото со оглед на тоа што има успеси само со еден клуб.

Вие јувенташите сте најчудните навивачи на било кој клуб у свет, можеби единствени што никад у живот го немаат искритикувано клубот за кој навиваат и одма рипаат ако се спомне и чепне било што поврзано со Јувентус.

Опушти се, никој не рече дека е лош тренер.
Ќе беше најдобар италјански стручњак ако Манчини и Конте беа снукер играчи,вака малку потешко.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.516
Кој е овој Алегри што го зборите?
Тој ограничениот што Јуве го избрка пошто не можеа да освојат ЛШ или?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.876
Поени од реакции
24.401
Тапа муабет е тој на @ob1 и споредбите со Зидан, пошто кељавиот e 6-7 години тренер додека Алегри е 18, еве 13-14 нека е со исклучок на тие аматерски клубови што ги водел.
Првин треба да се дефинираат кои параметри го прават еден тренер светска класа тренер.
Со членот кој што дискутирав, на него аргумент му беше зашто Алегри не е светска класа тренер тоа што цело време бил во една лига и немал позади него успеси.
Затоа ги дадов Зидан и Фергусон како примери, зашто нема логика.
Исто и успесите, само за споредба, во моментов Алегри има повеќе титули позади него од Клоп.
Немаше никаква логика, али ете членот се извини и продолживме понатаму.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Licno mene me boli levo made ako alegri ne e klasa trener.. pobitno mi e so negovite zamisli klubot da redi pobedi...

A poradi glupavosta na aneli i nosenjeto na pirlo za trener nè kostase titula a za malce i plasman i LS... Bas ke vidite koja ke bide razlikata od vodenjeto na istiov sostav na Pirlo i na Alegri..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.152
Поени од реакции
56.405
Ќе беше најдобар италјански стручњак ако Манчини и Конте беа снукер играчи,вака малку потешко.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Според мене Алегри е подобар тактичар од Конте, подобро се снаоѓа и е боље менаџер генерално земено.
Роби не го коментирам, многу потценет лик а си има успеси вредни за почит.
Првин треба да се дефинираат кои параметри го прават еден тренер светска класа тренер.
Со членот кој што дискутирав, на него аргумент му беше зашто Алегри не е светска класа тренер тоа што цело време бил во една лига и немал позади него успеси.
Затоа ги дадов Зидан и Фергусон како примери, зашто нема логика.
Исто и успесите, само за споредба, во моментов Алегри има повеќе титули позади него од Клоп.
Немаше никаква логика, али ете членот се извини и продолживме понатаму.
Да де да, се слагам. И мене ми се глупи тие муабети, дали е класа или не. Ништо не значи тоа.
Стварта за еден тренер е дали е добар или не и што можеш да очекуваш од него.
Ме боли кур Мурињо ако е светска класа тренер кога моментално не можеш да очекуваш ништо посебно од него.
Ете Клоп добро го спомна, можеби има тенко си-ви ама моментално не постои клуб што не би го прибрал.

Фергусон е посебно тапа пример, да не навлагаме таму, има многу за муабет.

И не ти се извинил Нинович не си фантазирај, ти фрли ироничен цинизам у фаца. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom