Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Stek dzabe se blamirash za Ronaldo, u nieden slucaj negoviot angazman ne moze da bide staven u negativna konotacija, bez razlika na Plata, golovi, dali ke osvojat LSH ili ne.

Ima dvajca GOAT u fudbalov, oni uspeea da zemat eden, napravija osnova u idnina za Mbape, Neymar, bilo koj fudbaler so bi mozel da se kachi blisku do toj level.

Tazhno za Milan i Inter, pogotovo za Milan ama toa e realnosta.
Мене уште не ми е сватливо како клуб како Милан го донесоа до ова дереџе, значи шала на страна и зезанции и дупчења што е и нормално со ривалитетот измеѓу Јувентус, Интер и Милан ама мене лично ситуацијава со Милан ми е катастрофална. Тоа дерби на времето сум го чекал со нетрпение многу повеќе од ова дерби д италиа или како веч. Толку да не се најде асален човек да застане да рече чекај го земам тимот и го враќам кај што бил, се некој далавери се некој трансфери ака Бертолачи за 20 и кусур милиони, па и Бобан и Малдини какви sвезди беа на времето ми го носат Џампаоло за тренер, кој е тој бре човече, на времето ве тренерирал Анџелоти и слични нему а ти го носиш Џампаоло и сакаш успех, е нема толку е. Сега па и со Пиоли :tapp:. Незнам како во догледно време би се кренале како тим.
Автоматски споено мислење:

Брат не глеаш дека те заебавам од прееска со процентите? :D Јувентус го купи Роналдо ради пари, ама го купи и за да освои ЛШ, и сам се лажеш ако мислиш дека не е тоа целта на управата. А Де Лигт боље да не ви дојдеше. :D:D
Никој не спори, секој тим се такмичи и за трофеи али верувај ми дека газдиве на Јувентус кога видоа можност да го купат не чекаа ни минутка, па Ањели леташе во Грција за што поскоро да го завршат договорот зошто знае што носи тој човек, пари и многу пари. Е сега ако успат се освои ЛШ добро ако не здравје, битно тимот се јача само повеќе и повеќе финансиски и утре нема да им биде проблем да лупнат рецимо 200 и кусур милиони за Мбапе или сличен, денешниов фудбал стана таков и парите вртат се, ако немаш капитал тонеш колку и да не е ок тоа. Мене лично не ми е ама таков е светот и се функционира така, гледаме и ПСЖ и Сити каде се сега а каде беа на времето. Не чепкај за Де Лигт, златен Демирал седи на клупа за овој, сега за сега тотално разочарување ми е, не е холандија ова а како тргнал требало или ракомет или кошарка да игра :D.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Брат не глеаш дека те заебавам од прееска со процентите? :D Јувентус го купи Роналдо ради пари, ама го купи и за да освои ЛШ, и сам се лажеш ако мислиш дека не е тоа целта на управата. А Де Лигт боље да не ви дојдеше. :D:D
Ајде признај си дека ти е криво што го купивме, нема да те боли да си кажеш... Секогаш ќе биде Јуве го имаше ГОАТ Роналдо, а Интер "дебелиот" Роналдо..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Pa taka zborevte i zborite, ni se smaci od Serija A, vreme e level pogore da se otide a i Ronaldo e donesen za toa. Eve sea za sea super level pogore otidoa, ispadnaa od deca vo 1/4 finale. :icon_lol:
Осум по ред да освојат и тебе ќе ти се смачит, нормално е да се цели на ЛШ но покрај домашната титула, ако отидеа ал ин на ЛШ и не успееа тогаш ќе имаше логика твојот муабет.

Со Роналдо поставија темели за играчи како Мбапе, Нејмар, тие од Роналдо не паѓаат на 10 милионски трансфери од Сасуоло во иднина.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ајде признај си дека ти е криво што го купивме, нема да те боли да си кажеш... Секогаш ќе биде Јуве го имаше ГОАТ Роналдо, а Интер "дебелиот" Роналдо..
Дали сериозно тој дебел Роналдо го употреби во негативна конотација ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Меѓу другото, 2 светски не се бројат, небитни се.

p.s. Не е крив чоекот што беше стаклен. И да, ДВЕТЕ се бројат.
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
У рацете изгледа магнет има, па го влече чипот во топката :D
3-та рака, 2 пенала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom