Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

 • Да

  Гласови: 82 50,3%
 • Не

  Гласови: 32 19,6%
 • Интер

  Гласови: 28 17,2%
 • Рома

  Гласови: 7 4,3%
 • Наполи

  Гласови: 7 4,3%
 • Милан

  Гласови: 20 12,3%
 • Фиорентина

  Гласови: 5 3,1%
 • Лацио

  Гласови: 4 2,5%
 • Друг тим

  Гласови: 3 1,8%

 • Вкупно гласачи
  163
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.559
7:30 му беше така да јбг не е пенал за 15 мин повисоко да ја кренеше раката ќе беше пенал. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.130
Поени од реакции
13.515
Играч на Јуве да играше со рака до сеа ќе имаа напишано 5 страни интерашиве на дугме. Можда не досуди пенал затоа што судијава уште мислеше дека Асамоа игра во Јуве, а и раката му беше во природна положба и немаше намера. :)
И одма се извинил :icon_mrgr:


Моќниот и силен две класи подобар од Милан Интер, утре најверојатно ќе биде на 5та позиција :icon_lol:

А со Икарди ситуацијава се гледа дека и организациски сте на 4 нивоа погоре, што би рекол Џони.:icon_lol:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.559
И одма се извинил :icon_mrgr:


Моќниот и силен две класи подобар од Милан Интер, утре најверојатно ќе биде на 5та позиција :icon_lol:

А со Икарди ситуацијава се гледа дека и организациски сте на 4 нивоа погоре, што би рекол Џони.:icon_lol:
Сеа ќе ти каже со негова реплика ќе те уништи да не не е така види им одбрана и средина, а за напад да не збориме да не ви го пушти Икарди на најјако. Прво на асамоа свршуваа добиле предобар играч за без пари сеа дамбо за него бил играчина. Ама битно адријан се гаџа раџа наиглан влегува во форма заедно со перо кој го ебе Икарди. Исто магот МАрота го земаа сега ќе видите на лето Модрич и Видал во пакет во Интер, а и Чоло да не го заборавиме кој веќе е договорен . :cool:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
690
Поени од реакции
743
Операција инфилтратор - асамоа и марота :)
Зашто би уфрлале инфилтратори кога Јувентус не е на нивото на Интер, чуму да го уништуваат Интер? Да уфрлаа Сампа и Фиоре да разберам ама Јувентус :icon_lol:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.229
Поени од реакции
5.265
Зашто би уфрлале инфилтратори кога Јувентус не е на нивото на Интер, чуму да го уништуваат Интер? Да уфрлаа Сампа и Фиоре да разберам ама Јувентус :icon_lol:
Па да ви вратиме да ве избациме у сериа б
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
690
Поени од реакции
743
Дали е точна оваа научна фантастика: 1. Јувентус 2. Наполи 3. Лацио 4. Милан 5. Интер

Интер освојува ЛЕ :icon_lol: Рома освојува ЛШ :pos:

Милан игра ЛЕ наредна сезона...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.373
Поени од реакции
1.662
Дали е точна оваа научна фантастика: 1. Јувентус 2. Наполи 3. Лацио 4. Милан 5. Интер

Интер освојува ЛЕ :icon_lol: Рома освојува ЛШ :pos:

Милан игра ЛЕ наредна сезона...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Не.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.130
Поени од реакции
13.515
Дали е точна оваа научна фантастика: 1. Јувентус 2. Наполи 3. Лацио 4. Милан 5. Интер

Интер освојува ЛЕ :icon_lol: Рома освојува ЛШ :pos:

Милан игра ЛЕ наредна сезона...

Затоа се вика фантастика, дека не е точна и можна
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.092
Поени од реакции
4.395
Чист црвен, џабе гледа Вар.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.573
Поени од реакции
41.135
Премногу долго време им треба за вар проверкиве.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.118
Поени од реакции
1.130
Ова стана веќе циркус со варов.
Еве веќе 5-6 минути ако не и повеќе не се игра, за да потврдат дека било црвен.
Ајде бре напуштај терен јбт, не да се молиш монтажа да праат и да ти ја скријат раката и намерата во видеото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom