Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.732
Поени од реакции
82.780
Сеа Барселона да запне ќе го собере Дибала и Челзи исто Алекс Сандро.
Надевај се дека само десен бек ви фали.
Ова е влажен сон на секој фан на Серија А... Да гледа ривалскиот тим да ги испродаде сите главни играчи, а не неговиот тим да купи асални играчи.

Истиве муабети беа со Видал, Тевез, Пирло, Погба, а еве гледам на мала врата се протнува со Бонучи и Алвеш :).

Али еве овде сме, шеста година на врвот, неприкосновени во Италија, одлични во Европа и покрај распадот што ни се случува низ годиниве.

Сандро и Дибала? Еве и утре да ги продадеме, некои тимови ќе треба прво да ги стигнат Рома и Наполи по квалитет, а потоа да се такмичи со Јуве, што би рекол Џони ;)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.732
Поени од реакции
11.566
Се летате малце со Рома. И они исто како Милан и Интер почнуваат од 0 годинава. Како прво го сменија Спалети со неискусен млад тренер.
Ги продадоа Салах, Рудигер, Паредес, ништо чудно да го дадат и Манолас. Трансферите до сеа им се Ундер, Карсдорп, Хектор Морено, Дефрел, Пелегрини, Гоналон и Коларов. :гик:
+Тоти ќе го нема веќе во соблекувална.


Јуве и Наполи се уште далеку над Милан, Интер и Рома.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Milan ke osvoi go zemaa top 1 defansivecot u sfet hehe gi boli gubentasite hehe uste 8 igraci kupia na rati fasone legend :cuc: a ovie fi prodadoa najjakite igraci haha
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Изгледа пак ќе ја гледаме арапската приказна во кинеско паковање.
Веќе со години гледаме како се фрлаат пари во Сити и ПСЖ, ги знајме резулататите, и пак некој со цел памет мисли дека кинескињиве се фаворити за титула.
Навистина милан има земено неколку интересни имиња ама до титула имаат уште фурни леб да јадат. Најбитната работа е да склопат функционален тим. Монтела не е лош па верувам дека можи да направи нешто ама има доста работа.

Од друга страна, дека Јувентус е ослабен поради заминувањето на Бонучи (па ако сака и Дибала нека оди), можеби е, ама чичко Марота има одработено 2 ростери шо се способни да ја освојат Серија А. Така Јуве ќе е ослабнат исто колку шо беше и претходните сезони.

Мило ми е шо се враќа Милан, барем од финансиски аспект е повторно озбилен, али за титула, треба доста црни мачки да поминат пред Алианц.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Изгледа пак ќе ја гледаме арапската приказна во кинеско паковање.
Веќе со години гледаме како се фрлаат пари во Сити и ПСЖ, ги знајме резулататите, и пак некој со цел памет мисли дека кинескињиве се фаворити за титула.
Повели претстави ни ги.
 
C

Castiel

Гостин
Изгледа пак ќе ја гледаме арапската приказна во кинеско паковање.
Веќе со години гледаме како се фрлаат пари во Сити и ПСЖ, ги знајме резулататите, и пак некој со цел памет мисли дека кинескињиве се фаворити за титула.
Навистина милан има земено неколку интересни имиња ама до титула имаат уште фурни леб да јадат. Најбитната работа е да склопат функционален тим. Монтела не е лош па верувам дека можи да направи нешто ама има доста работа.

Од друга страна, дека Јувентус е ослабен поради заминувањето на Бонучи (па ако сака и Дибала нека оди), можеби е, ама чичко Марота има одработено 2 ростери шо се способни да ја освојат Серија А. Така Јуве ќе е ослабнат исто колку шо беше и претходните сезони.

Мило ми е шо се враќа Милан, барем од финансиски аспект е повторно озбилен, али за титула, треба доста црни мачки да поминат пред Алианц.
Секако дека има два тима да освои Серија А. Ко ќе извади средина Ринкон Стураро лемина леле.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Најискрено миланезиве треба малце да намалат со еуфоријата и да се споредат со јувентус моментално, или па да тврдат дека Јуве ќе биде послаба од лани, кога секој нормален знае дека тоа нема врска. Повеќе од мене никој можеби не сака Јуве да флопне како клуб, али треба да бидеш глуп па да не го видиш квалитетот кој го имаат моментално. Милан може да се спореди моментално само со Интер, Лацио и Фиорентина.

Сите релевантни медиуми пишуваа во последно време дека Милан од следна година би можел да има проблеми со ФФП, па така на Милан и треба инстант резултати ако сака некако да спаси гз инаку наебаа за сите пари.

Според мое мислење, следната сезона Јуве ќе освои, инаку борба за титула би и дал шанса само на Наполи, страшна екипа имаат, стабилна пред се. Рома најверојатно 5-6 место...

Инаку тврдам и кој сака кладба со што сакате дека Интер следна сезона ќе биде пред Милан...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Оток се миланезиве, полека малце другари, да не ви бидат комшивките пред вас тогаш што правиме :D. Незнам кој нормален човек го рачуна Милан за скудето при ваков Јувентус и Наполи, па макар играле Стураро и Лемина среден ред ;)
 
C

Castiel

Гостин
Добро кај прочитавте некој да рече дека Милан ќе освои скудето?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро кај прочитавте некој да рече дека Милан ќе освои скудето?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Епа кога викаат Јувенташиве дека пак ќе освојат одма им скокате, па прашањето ми е, ако не е Јуве а ти викаш дека не е ни Милан, кој според тебе би освоил титула следна сезона?
 
C

Castiel

Гостин
Епа кога викаат Јувенташиве дека пак ќе освојат одма им скокате, па прашањето ми е, ако не е Јуве а ти викаш дека не е ни Милан, кој според тебе би освоил титула следна сезона?
Па никој не ни рече дека Јуве не е фаворит број 1 и за наредна сезона. Најблиску им се Наполи и Рома.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
6.755
Ја од Наполи лани искрено немав позабавна екипа за гледање у Европа. Брза игра,многу течен напад,креативна средина..Ова најмногу се должеше на повредата на Милик,па напред најчесто играа Каљехон,Инсиње и Мертенс,у една утакмица по 10 пати ги ротираа позициите.. Годинава доколку е оправен ко што треба Милик очекувам 15-20 гола и од него
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па никој не ни рече дека Јуве не е фаворит број 1 и за наредна сезона. Најблиску им се Наполи и Рома.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Никој директно не вика дека не е фаворит број 1 ама сите ги потценувате, мислиш станува збор за Треска Шишево, тоа ми е муабетот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom