Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Зошто merda? Што ти направиле кутрите Пјаченца?:) Јас барем имав причина да ги мразам одвратнине Палермо и сега кога ги победивме викендов ми беше мило речиси исто ко да сме ги победиле Интер или Милан. Пјаченца е греота да ја мразиш.:)
Онака за да го испровоцирам девиангел:D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.871
Поени од реакции
23.210
Овај умрениот девиангел ти кладе лајк дека Пјаченца ја спомна а тој е нивни фан..а што е најтрагично се срами од тоа и се декларира како фан на јувентус...merda Piacenza
.!.
:D
Па и ти навијаш за Барселона само се срамиш да признаеш Син и Иосоно да не ти ја ебат !
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Зошто merda? Што ти направиле кутрите Пјаченца?:) Јас барем имав причина да ги мразам одвратнине Палермо и сега кога ги победивме викендов ми беше мило речиси исто ко да сме ги победиле Интер или Милан. Пјаченца е греота да ја мразиш.:)
Јас ги мрзам Пјаченца. Пред неколку години играв едно ливче со све нерешени уплата 50, добивка 2000 и сите искочија, освен Пјаченца која даде гол (или прими, не се сеќавам) во 91ва минута... Сеа не е баш дека ги мрзам... Али колку сум ги пцуел :)
 
С

сашенко

Гостин
Јас ги мрзам Пјаченца. Пред неколку години играв едно ливче со све нерешени уплата 50, добивка 2000 и сите искочија, освен Пјаченца која даде гол (или прими, не се сеќавам) во 91ва минута... Сеа не е баш дека ги мрзам... Али колку сум ги пцуел :)
Мора многу да те погодило тоа штом уште им го памтиш ;)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па и ти навијаш за Барселона само се срамиш да признаеш Син и Иосоно да не ти ја ебат !
Да бе обавезно..јас ако сум реален не значид ека сум нивни фан...и ако навивав за Барселона веднаш ќе се изразев ,нема шо да се срамам од таква врвна екипа...јас не навивам за екипа што само победува,да бев таков досега ехе.....а Син и Иосоно не се некои фактори:D..сепак ова е само форум не сме на панаѓур па да се искажуваме јавно!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Да бе обавезно..јас ако сум реален не значид ека сум нивни фан...и ако навивав за Барселона веднаш ќе се изразев ,нема шо да се срамам од таква врвна екипа...јас не навивам за екипа што само победува,да бев таков досега ехе.....а Син и Иосоно не се некои фактори:D..сепак ова е само форум не сме на панаѓур па да се искажуваме јавно!
Ако се најаки оти изгубија од Хетафе ?
и заостануваат 6 бода зад Реал Мадрид ?


Табелата после 12 кола.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Ако се најаки оти изгубија од Хетафе ?
и заостануваат 6 бода зад Реал Мадрид ?


Табелата после 12 кола.
интер се качил едно место погоре... :vozbud::pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Маркисио(Катанија, Џенова, Фиорентина, Лацио) и Лавеци(Парма, Чезенеа, Каљари, Аталанта) имаат по 4 жолти картони, што според тоа би требало да не играат утре(вторник).
Бидејќи, нели во серија А, 4 жолти = 1 натпревар казна.

Дали е можно овие goal.com да се до толку ботoви, па тука да направиле грешка, или Лавеци стварно не е казнет?

Во Probable formation Лавеци го има(WTF) кај Наполи, а Маркисио го нема кај Јуве(многу нормално)


p.s. Знам дека goal.com не ми се многу за верување, но до толку?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако се најаки оти изгубија од Хетафе ?
и заостануваат 6 бода зад Реал Мадрид ?
значис епакс е работи за фудбал и секој секого можи да победи не значи ако се најквалитетна екипа дека на секое ќе победуваат..па и оваа година не се доволно мотивирани зарем не ги гледаш како играат??..тие доволно победуваа досега и доволно покажаа зошто се најдобри..па и Реал Мадрид не се селска екипа,нормално е тие да кренат глава еднаш и да почнат да победуваат како што доликува за нив....сега на секој треба посебно да му објаснувам??..доста беше со оваа тема ве молам не коментирајте повеќе за нив и фокусирајте се на Сериа А..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
Маркисио(Катанија, Џенова, Фиорентина, Лацио) и Лавеци(Парма, Чезенеа, Каљари, Аталанта) имаат по 4 жолти картони, што според тоа би требало да не играат утре(вторник).
Бидејќи, нели во серија А, 4 жолти = 1 натпревар казна.

Дали е можно овие goal.com да се до толку ботoви, па тука да направиле грешка, или Лавеци стварно не е казнет?

Во Probable formation Лавеци го има(WTF) кај Наполи, а Маркисио го нема кај Јуве(многу нормално)


p.s. Знам дека goal.com не ми се многу за верување, но до толку?
па јас прочитав интервју каде го прашуваат Мацари дали Лавеци добил картон, а тој кажа дека после натпреварот лично го прашал судијата дали на Лавеци му е доделен жолт картон, а судијата кажал дека не му доделил ;)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
интер се качил едно место погоре... :vozbud::pos:
Следни две кола две места подолу Удинезе и Фиорентина ќе и покажат како се игра. :pos: :icon_lol:
Голем успех е тоа за нив сега со Удинезе и Фиорентина ќе паднат во зоната за испаѓање :pos:
Тука пишува дека не добил, а тука дека добил на кој да веруваш:tapp:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
па јас прочитав интервју каде го прашуваат Мацари дали Лавеци добил картон, а тој кажа дека после натпреварот лично го прашал судијата дали на Лавеци му е доделен жолт картон, а судијата кажал дека не му доделил ;)
Скоро секаде стои дека добил, а сеа доколку не добил тоа си е друго и е ОК.:)
Goal/com, Eurosport, ESPN, ваљда и на други исто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom