Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Пупоне, еве ти вистински слики...




Добро предвидување...



 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Чесена - Наполи. Па логично беше да победи Наполи, нема што Чесена се ке изненадува или ке победува, чиста 2ка се пишуваше оваа.
Бари - Бреша. Бреша сепак стискаше заби, да извади нерешено, ама Бари секогаш е бил добар на домашен терен и ете од пенал Барето им донесе победа, иаку ова за у кладилница беше кец ама со ризик. :)
Катание - Болоња. Е тука мислев дека Катанија ке врзе и трета победа на домашен терен, ама Болоња покажа дека може да им парира.
Киево - Лацио. Знаејки дека Киево првите кола ги играше добро, сепак Лацио после нерешениот резултат со Милан, земаа сила и го победија на Киево на домашен терен.
Фиорентина - Парма. Е оваа сите ја пишаа во кладилница, а и редно беше Фиорентина да победат, на домашен терен немаа победа, сите си фативме 2.00 коефициент. Иаку за во иднина Фиорентина не ме инспирира многу, средина на табелата и било доволно, слабо слабо.
Палермо - Лече. Смешки, сите очекувавме дека Палермо ке ги згази на Лече, од вакви екипи ми се сере веќе, ке го победат Јуве во ГОСТИ, а на домашен терен се посрамотува со Лече а какви добри играчи имат, срамота.
Сампдорија - Удинезе. Искрено очекував победа на Сампдорија, али Удинезе жалните, се спасија, земаа солидно бодче.

Јувентус - Каљари. Секогаш опасен противник ни е Каљари, ама сепак денеска мора да победиме по секоја цена, и да си ја запишиме првата победа дома, сепак ке бидат незгоден противник ама се од себе и победа, отприлика 2-1 или 3-1.
pa i juve stana takov klub go tepase udineze 4-0 na gosti a doma zagubi od palermo 3-1 hehehe :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Пупоне, еве ти вистински слики...




Добро предвидување...



сепак мојава е понова и е актуелна(од последното дерби) така да почекаме до наредното, дотогаш како што реков псстт!!!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Ајде ќе чекаме до дербито... само да не испадне вака после тоа...

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Не ми е јасно зошто толку добар играч како Кваљарела не игра. Јакинта и Амаури заедно не вредет колку него.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво браво растура новиот Недвед, тооо Милоше... :pos2::pos2:

еднаш нема да го играш јуве и они ќе победат, одсега стално си ги играм да тепаат.
 
С

сашенко

Гостин
Одбранат ни е катастрофа народеееееееее....Красич не вади свака му част.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ринаудо :pos:

Овој од Наполи да не го пратиле саботер да биде, за они да завршат четврти :pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Абе Јубенташи или Губенташи, како и да бевте, ве нема нешто да ја прославите победава. Јавете се бе п***а му материна!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Ме мрзи веќе да постирам слики, само ќе го цитирам Мурињо.

“Due tituli per noi? Si, due per noi, uno per la Lazio e zero per Milan, Juventus e Roma. Ma non e che voglio offendere le altre squadre, questa e la realta…”
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кавани растур прави оваа година најдобар стрелец би требало да биде најголема грешка што Палермо го даде на позајмица сигурно ќе сакаат после сезоната Наполи да го одкупат перманентно но ќе бараат голема сума Палермо.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пфт , ке дое еднаш Рома да тепа некој и сеа имаш кавга Рома - Боље од Интер , Рома - боље од Лацио , Рома - Боље од Милан , Рома - Боље од Јуве ....


Уште малце ке испадне и од ЧЕЗЕНА дека сте боље мајку му :)))
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Кавани растур прави оваа година најдобар стрелец би требало да биде најголема грешка што Палермо го даде на позајмица сигурно ќе сакаат после сезоната Наполи да го одкупат перманентно но ќе бараат голема сума Палермо.
dogovorena e cenata inaku oti bi go dale na pozajmica na zamparini gazot mu se siri za pari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom