SEO за почетници

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Така? Јас не знам што е ова глупостиве што ги постирал темпларов, пак уште цела тема отворил. Така лесно да се правеле $150 дневно, сите ќе беа милионери.

Туку, да не знаеш дали исплаќаат од PTCirlce?
Без навреда пријател, ама дај прекини во секоја можна тема да тртљаш, ко сунѓерот си станал.
Фати кликај PTCircle пробај исплати, па кажи дали исплаќа.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Исто и Senuke-то е добра, GSA е скапа инвестиција, едно 200-250$ е да ја купиш од нет, имаше trial верзија на BHW форумот (BlackHatWorld), една недела трајл верзија, кој сака нека ја побара за да ја испроба.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
да речеме сега како младо дете (претпоставка, не се увредувај) имаш време и креативност да пишуваш текстови од по 500 збора во кои ќе го има зборот што ти треба. Се разбира текстовите треба да бидат уникатни и треба да бидат со англиски на ниво, а не на гугл транслате. На долги стази е преморувачки, дали потоа ќе бараш дечишта кои ќе ти пишуваат за пари?
Прашање е до тебе @templar55 дали ти ги пишуваш текстовите сам? Колку пишуваш дневно?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.643
Исто и Senuke-то е добра, GSA е скапа инвестиција, едно 200-250$ е да ја купиш од нет, имаше trial верзија на BHW форумот (BlackHatWorld), една недела трајл верзија, кој сака нека ја побара за да ја испроба.
Од каде $200-$250, 100че е. Плус со купон може да ја земеш за $70-80. Ако го рачунаш и Captcha Breaker-от во тие пари, тогаш ОК. Ама не мора нивниот да го користиш, има и други опции. Се наоѓаат и кракирани верзии.
 
T

templar55

Гостин
Исто и Senuke-то е добра, GSA е скапа инвестиција, едно 200-250$ е да ја купиш од нет, имаше trial верзија на BHW форумот (BlackHatWorld), една недела трајл верзија, кој сака нека ја побара за да ја испроба.
Самото GSA e 100$... знам имаше некаде купони да го земеш за 75$ ама имаш пропратни трошкови од 300 долари како на пример:
Добар и брз VPS, приватни proxy и остали срања.
Senuke се користи само за креирање на профили по форуми и црпење линкови од таму. Денеска гугл им дава скоро 0 важност на такви линкови.
1 мој релевантен линк ке биде појак од 1000 профилни линкови креирани од Senuk, квалитет над квантитет. Со senuke едвај можеш да се ранкираш за low comp. keywords.
Искрено не сум го пробал senuke... ова го знам од други луѓе и искуства.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Исто и Senuke-то е добра, GSA е скапа инвестиција, едно 200-250$ е да ја купиш од нет, имаше trial верзија на BHW форумот (BlackHatWorld), една недела трајл верзија, кој сака нека ја побара за да ја испроба.
GSA е $79 one time payment, senuke - $67/147 месечно
 
T

templar55

Гостин
да речеме сега како младо дете (претпоставка, не се увредувај) имаш време и креативност да пишуваш текстови од по 500 збора во кои ќе го има зборот што ти треба. Се разбира текстовите треба да бидат уникатни и треба да бидат со англиски на ниво, а не на гугл транслате. На долги стази е преморувачки, дали потоа ќе бараш дечишта кои ќе ти пишуваат за пари?
Прашање е до тебе @templar55 дали ти ги пишуваш текстовите сам? Колку пишуваш дневно?
1 Word. Bestspinner.
Bestspinner e програм кој генерира артикли до уникатност од 60-70% потоа потрошиш минута две, провериш каде не е уникатен текстот и го смениш рачно. Инаку bestspinner може во една минута да избаци преку 300 артикли. Поздрав.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Не беше само GSA-та, имаше и други софтвери во цената, ама не ги памтам, иначе да проверив 99$ e на една страница.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.643
Не беше само GSA-та, имапе и други софтвери во цената, ама не ги памтам, иначе да проверив 99$ e на една страница.
Таа што си ја проверил е официјалната страна. А тој дополнителниот софтвер е Captcha Breaker.

Самото GSA e 100$... знам имаше некаде купони да го земеш за 75$ ама имаш пропратни трошкови од 300 долари како на пример:
Добар и брз VPS, приватни proxy и остали срања.
Senuke се користи само за креирање на профили по форуми и црпење линкови од таму. Денеска гугл им дава скоро 0 важност на такви линкови.
1 мој релевантен линк ке биде појак од 1000 профилни линкови креирани од Senuk, квалитет над квантитет. Со senuke едвај можеш да се ранкираш за low comp. keywords.
Искрено не сум го пробал senuke... ова го знам од други луѓе и искуства.
Што мислиш за .edu и .gov линкови? Се мислев да напишам бот за креирање backlinks на .edu и .gov, најдов такви страни со багови каде можам да постирам мои линкови, па затоа прашувам. Ама ко ќе видиш па, не е препорачливо софтверски да се прават backlinks на .edu и .gov страни.
 
T

templar55

Гостин
Не беше само GSA-та, имаше и други софтвери во цената, ама не ги памтам, иначе да проверив 99$ e на една страница.
Captcha Breaker е во цената- изгор е ! Скап е поради тоа што captca breaker ги решаваат живи луѓе. Замисли !!![DOUBLEPOST=1413156254][/DOUBLEPOST]
Таа што си ја проверил е официјалната страна. А тој дополнителниот софтвер е Captcha Breaker.


Што мислиш за .edu и .gov линкови? Се мислев да напишам бот за креирање backlinks на .edu и .gov, најдов такви страни со багови каде можам да постирам мои линкови, па затоа прашувам. Ама ко ќе видиш па, не е препорачливо софтверски да се прават backlinks на .edu и .gov страни.
.edu i .gov се моментално најдобрите линкови коишто можеш да ги имаш, посебно оние со висок DA и PA ( domain authority and page authority ) а скоро сите .еду и .gov имаат висок DA. За проверка на DA and PA симнете си од google aps- moz bar апликација.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.643
Captcha Breaker е во цената- изгор е ! Скап е поради тоа што captca breaker ги решаваат живи луѓе. Замисли !!!
Имаше еден во темата Заработка на Интернет, нашол некоја страна за решавање captcha, ама многу досадна му била, не му се исплаќало за $2 месечно да работи, кога можел на PTC по $5 месечно да ги прави. :icon_lol:
 
T

templar55

Гостин
Имаше еден во темата Заработка на Интернет, нашол некоја страна за решавање captcha, ама многу досадна му била, не му се исплаќало за $2 месечно да работи, кога можел на PTC по $5 месечно да ги прави. :icon_lol:
лол он ми ги решавал captha-та за Tier 2 :))) греота ама вистинито. Поради ова и ја отворив темата.
 
T

templar55

Гостин
Немам, ми беше во план да правам и се спремив да почнам со работа. На крај кога пресметав сите трошоци ми излегуваа некаде околу 3.500$...знам дека ке ми донесе многу повеќе од тоа, ама проблемот е што на големо се шушка дека следниот гугл апдејт ке биде баш поради PBN.
Демек работат на метода како да ги најдат оние што користат PBN и да ги пенализираат.
Со оглед на тоа какви фанатици има таму, знам дека ке ги најдат и знам дека следниот гугл апдејт ке биде баш поради нив.
Ова е број 1 причина зашто не инвестирав во тоа. Друга поефтина варијанта на PBN e SAPE... Руска приватна блог мрежа, далеку поефтина од останати PBN... ама црпеш линкови од хакнати сајтови. Уште една blackhat метода која би сакал да ја избегнам сега за сега.
Мојава е grey hat :) правам микс од легално и нелегално градење линкови, т.е. Tier 1 легално, Tier 2 нелегално
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Да сте ми живи и здрави 100 год за муабетиве, алал да ви е!!! Али јас ко од Марс паднат и ништо не ве разбирам. Ќе мора да користам гугл транслејт :pos: или другар ми да ми објасни.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
@templar55 Еве овде јавно да прашам. Дали е подобро да се форсира уште од старт со амазон, или да се оди со адсенсе.

На пример јас имам страна за здрава исхрана, е сега јас сум на адсенсе. И сите што ги познавам тераат така, значи немам некој што би ми кажал од искуство како оди со амазонот.

Ако може малку повеќе за овој дел да објасниш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom