SEEU - или попознат како „Штулов Универзитет“

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Nezz kolku ste informirani i znaete za stuloviot univerzitet koj se naoga vo Tetovo no od lani otvorija i vo Skopje karsi italijanskata abmasada bo centar. Mozete da dadete mislenje da prasate sto sakate:)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
А шо, ти студираш на Универзитетот на југоисточна Европа?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
И како се вика сега универзитетов ЈИЕ или Штулов?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
И како се вика сега универзитетов ЈИЕ или Штулов?
FAKULTETO NE SE VIKA sTULOV TUKU KAKO STO TI NAPISA FAKULTETE NA JUGOISTOCNA EVROPA ILI JSKATENO JIE ILI SEEU NA ANGLISKI. INACE STOLOV GO VIKAAT BIDEJKI DONACIJA DAL I PRAKTICKI ODGOVOREN ZA OTVARANJE NA UNIVEZITETOT E HOLANGJANECTO VANTER STUL- I ZATOA NEKOJ SI GO IVKAAT STULOV SKRATENO:)
is it clear now;)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Не ми е јасно пак. Нигде по интернетов не можам да најдам ништо за тој Вантер Штул, ко да не постои човеков.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Не ми е јасно пак. Нигде по интернетов не можам да најдам ништо за тој Вантер Штул, ко да не постои човеков.
Vander stul a nezz kako potocno se pisuva:(
inace postoi be sigurno nema da en lazat nas..inace znam deka doprines dal i Gale Galev on licno ni ja raskazuvase prikazanata...
a tebe ti treba nesto itno , licno toa ili onaka za zanimacija:)
p.s eve ti nesto od vesnik
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=3147 i
http://217.16.70.245/?pBroj=1630&stID=25702&pR=4
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Не дека ми треба. Ама е, ме интересира кои факултети ги има на универзитетов, колку години траат студиите, дали има мастер студии, кога е основан и сл. ствари.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Не дека ми треба. Ама е, ме интересира кои факултети ги има на универзитетов, колку години траат студиите, дали има мастер студии, кога е основан и сл. ствари.
epa prasaj me de jas ke ti kazam se;)
osnovan e pred 10tina godini tocno ke ti kazam dr pat iam zapisano ama nezz kaj mie lisoto staven:)
inacesstdiite traat 3 godini za praven fak a za dr nezz mislam deka isto tolku ama treba toa da proverime:)
master studii ima sa site fak i toa i vo skopje
potoa fakulteti koi mozes da gi posetuvas vo skopje se:
Praven, Biznis adiministarcija, Komunikacii, Javna administracija.
podetalni inf na adresa
www. seeu.edu.mk:pipi:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
ја сум на бизнис администрација :) ако имаш некое прашање за тоа прашај ме.
 
T

Tetro

Гостин
деновиве на вести слушнав нешто за универзитетов, ама не беа убави зборои, нешто со професорите, дека немале докторати или така нешто... знае некој повеќе да каже?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
деновиве на вести слушнав нешто за универзитетов, ама не беа убави зборои, нешто со професорите, дека немале докторати или така нешто... знае некој повеќе да каже?
ejj nezz kaj si slusala ama neva veze..kako prvo ako nemaa dotorati togas treba da gi izbraak pola praven fakultet zaso ni predavaat site prof od drzavniot fak site javni i zvucni iminja.. i na dr fakulteti ima stranci od anglija, holandija i dr zemji pa duri i prof albanci se mn dobri i prilicno poznati.. toa e sig namerno za da se narusi kredibiliteto na fakultetot. iskreno ne veruvam vo toa.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
не иако ич не го сакам факултетон, такви особе нема. сите професори се сварно јаки,
работаат на високи функции(директор на стопанска комора, директор вамо , директор тамо) и остало. и уште нешто, штул не е тоа што беше порано. порано со редовност добиваше 6-ка сеа треба да се помучиш малу ( помучиш малу-релативна ствар). и морам да признаам дека има неколку професори што ако не положиш од прва , ондак си ја нае*ал.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А сепак е полесно од Државните Универзитети!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Имаше една група на фб - Запиши се на државен факултет, да те видам:)

Мала шала нормално, ама јас лично никогаш не би се запишал на нашиве приватни тука. Секако немаат меѓународни акредитации (не дека државниве нешто посебно имаат) така што не гледам причина да давам по 2000+ евра годишно.
Сепак кој си има пари за давање и мисли дека подобро или полесно ќе помине ќе се запише и ќе си заврши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom