Söz - Ветување

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Ова е една серија која е нова во турција и се стигнати до 40 епизода меѓутоа филмот е многу добар има добра приказна каде што јасно се гледа ставот на војската, како главен лик е Командантот Јавуз и јасно ја покажува што значи борбата за татковината и народот за тие што сакаат акција многу како и љубов тогаш оваа серија е многу прикладна а можете да го видите овој мал трилер.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Ја има на Јутјуб. Погледнав мал дел и добро е малку турциве се тргнале од досадниве сапуњара содржини што ги штанцаат.
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Акционите серии и филмови се поинтересни.Ја има ли некаде со превод,ако не на Македонски,бар на Српски ? Или на Англиски ?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
За ова ли Гоце, Даме и Борис загинаа, да гледате турски аскер на тв, о ајвани!
Даме и Гоце до сеа можеа да ги стават ко ветерњачи струја да произведуваат од превртувања у гроб последнава деценија и повише.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Акционите серии и филмови се поинтересни.Ја има ли некаде со превод,ако не на Македонски,бар на Српски ? Или на Англиски ?
JA ima jas ja gledam inace[DOUBLEPOST=1522845259][/DOUBLEPOST]
За ова ли Гоце, Даме и Борис загинаа, да гледате турски аскер на тв, о ајвани!
ајван ајде бе ти биди патриот и напраи фим бе на гледаме турски аскер може ли ?
подобро ке гледам турци него балканци сењаци прва лига, затоа се много понапредни.
Затоа прво почитувај ги народите прво после јади трици (значи без навреди) ама немој да го критикуваш народот кој има голема историја со нас.

ЗАРЕМ НЕКОИ ЛУЃЕ КЕ НАУЧАТ ЛИ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ДРУГИТЕ НАРОДИ ИЛИ НЕ?[DOUBLEPOST=1522845412][/DOUBLEPOST]
Даме и Гоце до сеа можеа да ги стават ко ветерњачи струја да произведуваат од превртувања у гроб последнава деценија и повише.
да ви кажам дека сме 21век мора малку да се социјализирате нели гледате дека во овие тешки времиња само русите и турците се побунија за да ни остане името, каде се македонците значи покажете почит кон тие што не почитуваат.[DOUBLEPOST=1522845468][/DOUBLEPOST]
Ја има на Јутјуб. Погледнав мал дел и добро е малку турциве се тргнале од досадниве сапуњара содржини што ги штанцаат.
Да акционен е и многу интересен , премногу акција исто ко долина на волците секоја епизода има големи акции.
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
JA ima jas ja gledam inace[DOUBLEPOST=1522845259][/DOUBLEPOST]
ајван ајде бе ти биди патриот и напраи фим бе на гледаме турски аскер може ли ?
подобро ке гледам турци него балканци сењаци прва лига, затоа се много понапредни.
Затоа прво почитувај ги народите прво после јади трици (значи без навреди) ама немој да го критикуваш народот кој има голема историја со нас.

ЗАРЕМ НЕКОИ ЛУЃЕ КЕ НАУЧАТ ЛИ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ДРУГИТЕ НАРОДИ ИЛИ НЕ?[DOUBLEPOST=1522845412][/DOUBLEPOST]
да ви кажам дека сме 21век мора малку да се социјализирате нели гледате дека во овие тешки времиња само русите и турците се побунија за да ни остане името, каде се македонците значи покажете почит кон тие што не почитуваат.[DOUBLEPOST=1522845468][/DOUBLEPOST]
Да акционен е и многу интересен , премногу акција исто ко долина на волците секоја епизода има големи акции.
Не се сите Турци лоши.А,и не се Каан,Бурак,Неџати,Бариш,Серкан,Неслихан,Елчин и останатите Турски актери и актерки виновни за ропството пред неколку векови.Добро глумат,а и се отепуваме од смеење,па сериите вредат. Ама кој како сфаќа... :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Imate podforum za istorija. Koj saka neka prodolzi tamu.
Drzete se do temata.

Zaso da se neame koa vaka lepo se iame?

mwa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom