Roland Garros 2017

Кој ќе го освои Ролан Гарос 2017?

  • Andy Murray

    Гласови: 3 5,6%
  • Novak Djokovic

    Гласови: 12 22,2%
  • Stan Wawrinka

    Гласови: 2 3,7%
  • Rafael Nadal

    Гласови: 24 44,4%
  • Dominic Thiem

    Гласови: 3 5,6%
  • Kei Nishikori

    Гласови: 0 0,0%
  • Milos Raonic

    Гласови: 0 0,0%
  • Alexander Zverev

    Гласови: 3 5,6%
  • David Goffin

    Гласови: 2 3,7%
  • Grigor Dimitrov

    Гласови: 1 1,9%
  • некој друг

    Гласови: 4 7,4%

  • Вкупно гласачи
    54
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Дури и "подиумов" е со ДЕЦИМАТА... Не постоеше човек на светов кој очекуваше да не ја освои.
ГАЗИИИИИИИИИИ[DOUBLEPOST=1497196009][/DOUBLEPOST]@Stefan-kobe 5 месеци чекав да заврши турниров и да те цитирам :D
Kоментарот твој после финалето на АО
Епа ајде ќе видиме од сега натака како ќе се одвива сезоната за Надал па ќе правиме муабет дали е тежок или не е. Надал му има земено СЕ на Федерер во кариерата, и Вимблдон и Ролан Гарос и АО, го има спречено да освои 20+ ГС титули, буквално неговиот најголем кошмар е Рафа, а сега баш преку него освојува Слем и тоа на каков начин, после брејк негатива во петтиот сет. Не знам у кој свет живеете мајке ми, 30 години има Надал, на залезот на кариерата е уз еден тон повреди позади него, ова беше win or die ситуација за него, која за жал не ја искористи. Толку е сеа, нема веќе Слемови без Ноле и Мареј во ждребот, башка огромен психолошки удар ќе е ова секако.

Добро некако се одвива сезонава после "најтешкиот пораз" во кариерата за Рафа а? :D Ти реков уште тогаш дека штом, на тврда бележи такви резултати, сезоната на земја ќе биде чиста формалност. Човекот се враќаше после се у кариерата после милион повреди, нз како моеше да очекуваш да не се врати од пораз во финале на АО...
iVamooooos! 10
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Дури и "подиумов" е со ДЕЦИМАТА... Не постоеше човек на светов кој очекуваше да не ја освои.
ГАЗИИИИИИИИИИ[DOUBLEPOST=1497196009][/DOUBLEPOST]@Stefan-kobe 5 месеци чекав да заврши турниров и да те цитирам :D
Kоментарот твој после финалето на АО
Епа ајде ќе видиме од сега натака како ќе се одвива сезоната за Надал па ќе правиме муабет дали е тежок или не е. Надал му има земено СЕ на Федерер во кариерата, и Вимблдон и Ролан Гарос и АО, го има спречено да освои 20+ ГС титули, буквално неговиот најголем кошмар е Рафа, а сега баш преку него освојува Слем и тоа на каков начин, после брејк негатива во петтиот сет. Не знам у кој свет живеете мајке ми, 30 години има Надал, на залезот на кариерата е уз еден тон повреди позади него, ова беше win or die ситуација за него, која за жал не ја искористи. Толку е сеа, нема веќе Слемови без Ноле и Мареј во ждребот, башка огромен психолошки удар ќе е ова секако.

Добро некако се одвива сезонава после "најтешкиот пораз" во кариерата за Рафа а? :D Ти реков уште тогаш дека штом, на тврда бележи такви резултати, сезоната на земја ќе биде чиста формалност. Човекот се враќаше после се у кариерата после милион повреди, нз како моеше да очекуваш да не се врати од пораз во финале на АО...
iVamooooos! 10
Па кај беа де Мареј и Ноле у ждребот? :kafence::kafence::kafence::kafence:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Па кај беа де Мареј и Ноле у ждребот? :kafence::kafence::kafence::kafence:
a da novak, i narocito marej ke go soprea nadal ... marej, 2 kompira ke jadese.
Rekov posle ao, jedina dobra stvar za vas navivacite na rafael nadal e sto se otvara moznost pak za RG, tamu i so 50% potencijal e glaven favorit za titulata, turnirov go igra so 100%.
Na treva nema sansa, mislam deka i na beton, narocito ako marej i novak se vratat u kolosek, marej na dobar pat e on pak ke celi sea za London, drugiov ne postoi, ama za rg naredna sezona pak e u igra nadal ako ne se povreduva, i neka se moli deka federer nema da osvaja vise slemovi, da osvoese AO nadal, a bese mnogu blisku, na samo 1 slem ke dojdese do federer.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Немаш појма колку ми е криво шо не беа. Ќе јадеа компири :D
И Тони со пехар :pos: Ајдее Камчев другии
Шала на страна скроз сум изненаден не од титулата него од нивото на игра кое го прикажа. Ова е брутално, ова е нечовечки...

Све да му ебам за тој смрдлив АО, сега ќе беше ГОАТ без сомневање. :)[DOUBLEPOST=1497196517][/DOUBLEPOST]
a da novak, i narocito marej ke go soprea nadal ... marej, 2 kompira ke jadese.
Rekov posle ao, jedina dobra stvar za vas navivacite na rafael nadal e sto se otvara moznost pak za RG, tamu i so 50% potencijal e glaven favorit za titulata, turnirov go igra so 100%.
Na treva nema sansa, mislam deka i na beton, narocito ako marej i novak se vratat u kolosek, marej na dobar pat e on pak ke celi sea za London, drugiov ne postoi, ama za rg naredna sezona pak e u igra nadal ako ne se povreduva, i neka se moli deka federer nema da osvaja vise slemovi, da osvoese AO nadal, a bese mnogu blisku, na samo 1 slem ke dojdese do federer.
Два слема годишно за Ноле, easy mode. :kafence:
П.с. 15>12
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
ok e mrtov. ok e.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
И секако да не заборавам, ова му е ради АО 2014. У ГЗ СТАВИ СИ ГО СЕА ПРСТОТ!
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
- 35 games dropped ✔
- Lost no more than four games in a single set ✔
- Second man to win three Grand Slams without dropping a set ✔
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Најнеизвесен сет всушност беше против Паире, вториот кога Рафа спасуваше брејк топка при 3-4.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Резултатски најубедливиот РГ за Рафа во кариерата. Све разнесе, од прв до последен, не дозволувајќи на ниеден противник да му присмрди во ниту еден сет. Бекендот според мене најдобар во кариерата, имал периоди и порано каде го играл баш добро, АО 2009 на пример, ама оваа напаѓачка и офанзивна верзија на бекенд мислам дека му е најдобра во кариерата. Земено во пакет со сервисот и форхендот мислам дека добиваме најдобар Надал во кариерата на РГ, или ајде да не претерувам рамо до рамо со 2010 и 2008.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom