Rocket League [Кајгана пресметки]

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Git Gud :icon_lol:

PS: сабајлево начекав наш на casual, може форумџија е. Нешто lucijano со македонско презиме (пример smilevski) му беше никот.
Otvroi RL > shift+tab > recently played with, neshto kje idesh i kje mu go najdesh stim profilot i frend rikvestni go.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.522
Поени од реакции
3.802
Игра некој уште активно да ме подучи малце и за играње во party? Тазе сум на играта и малце сум noob, меѓу другото секој совет е добредојден. Најслаби страни aerials, редовно промашување топка ради лоши проценки и водење топка ама со голем ентузијазам и желба играм:ROFLMAO:
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Игра некој уште активно да ме подучи малце и за играње во party? Тазе сум на играта и малце сум noob, меѓу другото секој совет е добредојден. Најслаби страни aerials, редовно промашување топка ради лоши проценки и водење топка ама со голем ентузијазам и желба играм:ROFLMAO:
Sovet? Camera shake off. Ne igraj custom modes kako rumble, dropshop i sl. Igraj standard ili dabls na pochetok dodeka da stanesh drugar so kolata za da mozhesh da ja narechesh mache ajde te sakam. Koga kje stignesh do toj lvl togash posle nema da imash nikakov problem. Isto taka staj go chatot quick chat only ako lesno tetrola sekoe detishte, ako si imun na haha noob l2p nemash gajle tugaj. :)
Koja kolichka kje ja vozesh does matter, zavisi od toa kakov stil na igra imash. Octaneot e nogu po razlichen od dominus pr. Isto taka ne zaboravaj da si namestesh opciitena FOV (field of view), kako ti e po zgodno taka. Treninzite sho se default od igrata, zavrshi gi po 3-4 pati na prvo nivo. Sea neam pojma kolku saati imash ali kje se pleskame ako sakash. Daj stim cyka.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.522
Поени од реакции
3.802
Sovet? Camera shake off. Ne igraj custom modes kako rumble, dropshop i sl. Igraj standard ili dabls na pochetok dodeka da stanesh drugar so kolata za da mozhesh da ja narechesh mache ajde te sakam. Koga kje stignesh do toj lvl togash posle nema da imash nikakov problem. Isto taka staj go chatot quick chat only ako lesno tetrola sekoe detishte, ako si imun na haha noob l2p nemash gajle tugaj. :)
Koja kolichka kje ja vozesh does matter, zavisi od toa kakov stil na igra imash. Octaneot e nogu po razlichen od dominus pr. Isto taka ne zaboravaj da si namestesh opciitena FOV (field of view), kako ti e po zgodno taka. Treninzite sho se default od igrata, zavrshi gi po 3-4 pati na prvo nivo. Sea neam pojma kolku saati imash ali kje se pleskame ako sakash. Daj stim cyka.
TheRealBace nick
Не е до толку дека сум noob:uzi: и јас по малце сега веќе :jeeee:
 

Attachments

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Морав да го гуглам рангот на типциве :icon_lol:

20180116110346_1.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.194
Поени од реакции
18.784
Ццц ова што зачестија со банови од пред некое време, ептен ми смета.
Да не можеш да си пцуеш до 3то колено.
zzgh.png
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Samo taka. :D
Da ti se mnozhat da nema kancer od igrachi. Raat. :ROFLMAO::kuracc:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.194
Поени од реакции
18.784
Samo taka. :D
Da ti se mnozhat da nema kancer od igrachi. Raat. :ROFLMAO::kuracc:
1. Јас не сум канцерот. Или барем кога сум канцер, си ќутам.
2. Како што може да има 3в3 соло стандард, така треба да има и 2в2 соло стандард а не да ми се стакуваат некои петарди.
3. Не може мене некој да ми вика калкулејтед кога има среќа. Единствено поврзано со калкулејтед е мискалкулирањето на мајка му за абортус. Не сум идиот да не препознавам среќа од вештина па секогаш да викам калкулејтед.
Така да, бриши oxy и стај едно f меѓу t и o.

И патем, банот не е од играње, туку не можам да чатувам, иако од поракава изгледа дека баниран сум за играње.
Така да, „канцерот“ ќе си продолжи.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
1. Јас не сум канцерот. Или барем кога сум канцер, си ќутам.
2. Како што може да има 3в3 соло стандард, така треба да има и 2в2 соло стандард а не да ми се стакуваат некои петарди.
3. Не може мене некој да ми вика калкулејтед кога има среќа. Единствено поврзано со калкулејтед е мискалкулирањето на мајка му за абортус. Не сум идиот да не препознавам среќа од вештина па секогаш да викам калкулејтед.
Така да, бриши oxy и стај едно f меѓу t и o.

И патем, банот не е од играње, туку не можам да чатувам, иако од поракава изгледа дека баниран сум за играње.
Така да, „канцерот“ ќе си продолжи.
O sho se pravdash ebate belja. Idi mu na profil i spamaj so bot u komentari. Prvo e chat bat, posle game ban bez mesto za zhalba, keep the cancer going. Slepci ima od gold 3 u solo standard do diamond 1 u 2v2. Povekje neam stignato taka da ili sedesh samo na gol i spamash Defending Defending i si go ladesh ili Show Quick Chat Only ama djabe koga triggered ti sveti na chelo koe patem od anon treba da bide minus non plus n plus a plus l. :kuracc:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.194
Поени од реакции
18.784
O sho se pravdash ebate belja. Idi mu na profil i spamaj so bot u komentari. Prvo e chat bat, posle game ban bez mesto za zhalba, keep the cancer going. Slepci ima od gold 3 u solo standard do diamond 1 u 2v2. Povekje neam stignato taka da ili sedesh samo na gol i spamash Defending Defending i si go ladesh ili Show Quick Chat Only ama djabe koga triggered ti sveti na chelo koe patem od anon treba da bide minus non plus n plus a plus l. :kuracc:
Не разбирам, пробуеш нешто да ме научиш или?
Да сум спамал на профил со бот XDDDDDD
Престани со тоа канцер, ти кажав, канцер се оние шо идат афк, шо спамаат калкулејтед а чиста среќа, оние од твоја шо спамаат what a save кога ќе направиш грешка...
Не може да сум канцер јас што си пцујам.
Честитки, по втор пат го користиш најтинејџерското смајли.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.194
Поени од реакции
18.784
life rethought
everything seems to be in order
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Фала курцу, 11 сезони ми требаше :facepalm: GC RL.png
 
На врв Bottom