Rocket League [Кајгана пресметки]

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
На барање на форумџиите, отварам тема во која ќе дискутираме за играва, ќе организираме партии (1vs1, 2vs2, 3vs3) и воглавном ќе се дружиме.

За почеток, сите ќе пишеме лични детали за да се додадеме па после нека почне дискусијата за организација на партии. Вака нека биде шаблонот:

---
Steam: http://steamcommunity.com/id/ficiani
Rocket League rank: Bronze I
Слободно време: приквечер (18:00 - 21:00), секој ден.
Микрофон и TeamSpeak: да (ако одговорот е не, набавете ги и двата :D)
---

Снабдив и наш сопствен TeamSpeak канал и два подканала со лозинки кај што ќе можеме да збориме без некој да трола и слично.

TeamSpeak IP: dolphinserver.pl
Наш ќе биде канал број 50 насловен „Кајгана“ и двата подканала за тимовите "Кајгана Rocket League #1" и #2.

Лозинката на сите соби е kajgana123.

 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
Кога ќе стави играта бот од моја, дава автоголови. Кога ќе биде ботот против мене, дава голови со пета.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Има ли некој за?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
Proud of this

Ултра клеќко.
У овертајм тепавме, money-_-cashuru се напна и дојде да ме гура цело време кај голот и моиве тогаш го дадоа златниот гол.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936


Аеухаеухаеуаеуаеуха
Прво хакови сум имал, после смурф акаунт сум бил XD
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
252950_screenshots_20160910081729_1.jpg

Животе, курво. Вадат ни ја од гол линија четири пати и безвезе шутнаа и гол. -.-

Иначе има некој Crates #2 и #1 (по можност #1) да се испотрејдаме? :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
Прегледај го приврзокот 156028

Животе, курво. Вадат ни ја од гол линија четири пати и безвезе шутнаа и гол. -.-

Иначе има некој Crates #2 и #1 (по можност #1) да се испотрејдаме? :D
Дај ми линк од твојот стим профил по приватна пошо си многу кул и не може да ти се прати порака тука.
Ми се падна некоја кутија, сега за сега не планирам да купувам клучеви ама ќе видиме.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
OUR BANNING POLICY
  • Cheating (which includes smurfing, opponent collusion, etc.)
http://www.rocketleaguegame.com/news/2016/09/code-conduct-banning-policy/


Претерано добра заедница има играва за разлика од другите (цс/дота/лол) и активност од Сајоникс. :))
Aaa сега изгледа постриктно ќе иде.
Ја секоја втора партија кога губам, обичном пцујам до невидени размери
You fucking piece of total nigger crapshit
ми е една од полабавите пцовки.
Досега ниеднаш не сум бил баниран а како што кажав, пцујам редовно до четврто колено.
Сега веќе ќе треба да се воздржувам.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Ако ти лепеле репорт ќе те банират, ако не, не. Ја обично пцуев ако имав слепци кои се на конзола. Знам не можат да ми врнат и само јадам гомна. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
Ако ти лепеле репорт ќе те банират, ако не, не. Ја обично пцуев ако имав слепци кои се на конзола. Знам не можат да ми врнат и само јадам гомна. :D
А шо чекале досега?
Ваљда нема тие старите да репорти сега да ги гледаат...
Сигурно ми лепеле, сочни и долги пцовки.

Од Rumble апдејтов па навака, многу подолго време чекам за игри...
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
А шо чекале досега?
Ваљда нема тие старите да репорти сега да ги гледаат...
Сигурно ми лепеле, сочни и долги пцовки.

Од Rumble апдејтов па навака, многу подолго време чекам за игри...
Така е послеј секој апдејт afaik, ама овој е ептен интересен. После Хупс се чекаше исто така за мачмејкинг ама после една недела се „стабилизира“. Исто и со Вејстленд беше. :)
Ќе се среде. Пуштија го овоа пошо има ногу шо се афк шо фармат за кутии со цел да ги банират таквите и неам ништо друго освен позитивни зборови за дечките.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.279
Поени од реакции
18.936
и неам ништо друго освен позитивни зборови за дечките.
Нема ништо позитивно во тоа да пцујам секоја втора партија а ниту еднаш да не сум бил баниран.
Месец-два по ред.
Искрено си знам дека на велико заслужувам/в.
 
На врв Bottom