Rocket League [Кајгана пресметки]

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
https://gfycat.com/SoftPerfectAidi

Патем, ако некој опцуе и се изгаси, не можеш да го репортнеш, не го дава.
За ова имаше респект @Goxyto ?
Видев го тоа на фронтпејџ, ептен добро. Од спасување газ до „спајдермен“ до ааааа сфе. :D

Тоа, да, ако некој напуште не можеш да го репортнеш ама блокни го од Стим ако си „бурен“ на секакви муабети. :D[DOUBLEPOST=1474260098][/DOUBLEPOST]
:D
 
Последно уредено:

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Acrobat Titanium White Endo.


 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Се собравме ли доволно луѓе за играва?

2v2 private matches да организираме, некој мини турнир
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Треба да има. У последно време со ногу хрвати играм. Нешто како русите шо се у цс или дота.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Мислев на кајгана турнир ако има доволно форумџии
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Има али треба да ги молеш еден по еден.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Стандардизирани мапи + Transparent goalposts со новиот апдејт

brbbk.jpg
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.799
Поени од реакции
4.410
Git Gud :icon_lol:

https://www.rocketleague.com/news/starbase-arc-wasteland-standard-arenas/
Односно нема веќе многуаголници и заоблени мапи. Сите се ист формат.

Transparent Goalpost


Today was a good day, ваљда ќе се фати Champion.
20170929190145_1.jpg

Placement мечевите сите ми беа со Champion и Grand Champion играчи. Ме измачи играва.

PS: сабајлево начекав наш на casual, може форумџија е. Нешто lucijano со македонско презиме (пример smilevski) му беше никот.
 
На врв Bottom