Red Bull Stratos

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Од 2 часот попладне гледам, никако да почнат... Изгледа повторно ќе одложат за друг ден :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Цел ден одложуваат по 30 м . Колку што гледам од нивната камера скоро цел ден времето е сончево... не ќе да е до времето , изгледа се плаши.
 
S

Sagan

Гостин
Мислам дека почна :D

Edit: Изгледа сеуште не.
Ќе го катапултираат со тој кранот? :icon_lol:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Цел ден одложуваат по 30 м . Колку што гледам од нивната камера скоро цел ден времето е сончево... не ќе да е до времето , изгледа се плаши.
Toj edvaj ceka da skokne,ovie od red bull se teski avanturisti i ne im raboti satot mnogu.:pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Хахахах значи не сум единствен што како манијак се вклучува на Јутуб од време на време да провери до каде стигнало... Абе какво плашење, овој е лудак ;)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Штета што нема некој стручен коментатор да појасни некои работи.
Red Bull Stratos is a mission to the edge of space that will try to surpass human limits that have existed for more than 50 years. Supported by a team of experts, Felix Baumgartner will undertake a stratospheric balloon flight to more than 120,000 feet / 36,576 meters and make a record-breaking freefall jump in the attempt to become the first man to break the speed of sound in freefall (an estimated 690 miles / 1,110 kilometers per hour), while delivering valuable data for medical and scientific advancement.

Доволно е мислам :D

п.с. Ми е страв да не гледаме огнена топка која ќе се залепи в земја ко крастајца
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ајде со среќа нека му е... отиде на месечината чудово...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom