Red Bull ти дава крилја! ДА или НЕ?

Dali Red Bull vi dava energija???

  • Da

    Гласови: 113 45,6%
  • Ne

    Гласови: 135 54,4%

  • Вкупно гласачи
    248
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
енергетските пијалоци се добри кога си уморен помагаат сега имаат и некои штетни материи али ако ништо те ''дига'' а тоа и ти треба
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ne pijam enegetski pijaloci.Samo ednas imam probano Red Bull,ama najmnogu si postuvam i si konsumiram kafe-najdobro me osvestuva,me rasonuva i me osvezuva.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
иам пробано ред бул и гуарана не ми се нешто посебни за освежување .
Најмногу ме освежува едно јако кафе,и тоник обавезно ако бидам мамурлија
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Освежување само кафе, цеден портокал и свежо овошје
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
vodkamixx напиша:
Е јас добив крилја... за концертот на Tiesto стегнав 3 red bull-и и цела вечер ништо не ми требаше... 8 часа журка и ич не „паднав“ за да одморам... што значи делува.

Хахах, јас на Тиесто лупав цела вечер и ни момент не седнав,енергија топ како на почетокот...Па пиев кокакола...Значи не ќе да е од РедБулот...Барем кај мене.Кога имам добар жур,се журкам до крај,а кога е тапа ни 10 РедБула не можат да ти дадат крила!:duel:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
бегај бе тоа ред булот ти е Америчко срање од германија, многу е скупо а не се разликува од останатите, додуша се разликува пошто мене Гуараната ми е најдобра и редовно така пред журче си ја практикувам , не ради крилја или кој знај какви ефекти , онака убав вкус и од никотинот дига малце колку да те држи буден, а и не само пред журче и по некад кога имам пари вишок за трошење.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Red Bull ти дава крилјааа!!!ДА или НЕ?

Prasanjeto e slednoto dali mislite deka Red Bull dava kriljaaaaaa(so mnogu aaaa:)) ne bukvalno krilja :) ama dali vi dava energija i red drugi raboti posto za mene nema nikakov efekt koa sum umoren.
Cekam vasi mislenja.
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Mene da. Mnogu pati koga ke sum ostanela do docna navecer a sabajle imam test ili sl. se rasonuvam so nego i se mi e super.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ми дава концентрација за учење . . . за физички активности не осеќам разлика.
А во комбинација со Водка убива :)
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
SteF напиша:
бегај бе тоа ред булот ти е Америчко срање од германија, многу е скупо а не се разликува од останатите, додуша се разликува пошто мене Гуараната ми е најдобра и редовно така пред журче си ја практикувам , не ради крилја или кој знај какви ефекти , онака убав вкус и од никотинот дига малце колку да те држи буден, а и не само пред журче и по некад кога имам пари вишок за трошење.
tolku znaes...ne e od germanija od salzburg e!Avstrija! :)
inace glasav da kolku da se najdam u muabet a dali me diga so znam ne sum razmisljal.go kombinisam so Smirnoff i top e!a vaka na golo ne sum go maval
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
SteF напиша:
не се разликува од останатите, додуша се разликува пошто мене Гуараната ми е најдобра
Друже не зезај бе, Ред Бул е еден од најдобрите енерџи напитоци и секако дека се разликува, а ако веќе го споредуваш кај ја најде баш Гуараната од Књаз Милош :icon_lol: :icon_lol: На пример добар е Дарк Дог али и тој е поскап т.е. околу 100 денари лименка.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Ја неретко жљокам red bull и сигурен сум дека функционише кај мене.Најбољи ми иде со вотче.Ако испијам 7 чисти вотки ќе бидам пијан,а ако испијам 10 вотка red bull нема да знам шо да праам со себе.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
U princip ne pijam energetski pijaloci, se forsiram na prazno, ama sea koa bev na tura za Spanija, imase po cel den sedenje u avtobus, pri shto edvaj se spie. Zemav eden Red Bull i preziveav bez nikakov problem, naprotiv bev duri i podosvezena slednite 6-7 saati :) (ama jas se pijanam od 2 casi vino):poss:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не сум осетил дека дава енергија...али е мн добар со водка кога ќе се имеша...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Red Bull + Vodka = Extasy

Инаку коа идам по журчиња пијам Red Bull и ми дава поише енергија за денсање.... барем за мене. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom