Rag'N'Bone Man Vip Арена Борис Трајковски 11 мај 2018 - откажан

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415
RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

Почитувани пријатели,
Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11ти мај.
Добитникот на BRIT и Echo наградите, Rory Graham (aka Rag`n`Bone Man) идната година оди на Grand Reserve турнеја, која опфаќа 20 земји од Европа, на која на големо задоволство успеавме да го потврдиме и Скопје.
Rag`n`Bone Man неодамна го издаде својот албум првенец со наслов „Human“, кој уште во првата недела се продаде во преку 117.000 примероци и така стана најбрзо продаван деби албум од музички изведувач на деценијата! Хит синглот „Human“ кој излезе во јули минатата година, буквално ја размрда музичката сцена и се искачи на врвот на светските топ листи дури во 33 земји, а во моментов има 367 милиони прегледи на YouTube.
Покрај тоа што Rage`n`Bone Man годинава се закити со две BRIT награди, неговите турнеи во Европа и Британија се постојано распродадени.
Инаку, концертите на ТОТО, Rage`n`Bone Man, како и уште многу други ексклузивни концертни настани предвидени за идната година, започнува прославата на јубилејот 25 години од постоењето на Авалон Продукција.

25 години... и одиме понатаму!

FB_IMG_1507028059157.jpg
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
270
Поени од реакции
66
Покрај тоа што Rage`n`Bone Man годинава се закити со две BRIT награди
РагЕнБоун Мен или „Партал и Коска Човек“ во два пара наводници.:)

:roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker:
:roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker:
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415
Предобар е али повеќето народов како и јас му ги знае само Human и Skin. Гледав летово лајв на Јутјуб од Егзит кога имаше настап тапа беше атмосферата кај публикава али кога ја слушнаа Human и Skin тогаш се дигна некоја атмосфера, после пак тапа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.631
Поени од реакции
9.629
Предобар е али повеќето народов како и јас му ги знае само Human и Skin. Гледав летово лајв на Јутјуб од Егзит кога имаше настап тапа беше атмосферата кај публикава али кога ја слушнаа Human и Skin тогаш се дигна некоја атмосфера, после пак тапа.
Па нема многу хитови тоа е, на концетров можда ќе ги пее два пати или три пати најдобрите песни:D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415
Нека го донесат Ed Sheeran или Coldplay тоа ќе биде одлично. Само сигурно скапи им се на Авалон за во екс ју државиве.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.535
Поени од реакции
15.559
Доста преценет музичар.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
neka toa sto 2 pesni mu gi znaeme site , najinteresno e sto kartite gi pustat sega a toj doagja posle 7 meseci :D
pa posle 7 meseci zdravi i zivi da bidime, gluposti zivi :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.743
Поени од реакции
12.230
Купив карта јас, па ако доживејме до тогаш таман, плус за роденденот ми се паѓа :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.983
Поени од реакции
24.341
otkazan e koncertot, vo slucaj da ne ste videle, ne e samo skopje u prasanje, i zagreb, belgrad, sofija, solun i istanbul isto, tehnicki pricini se navedeni za otkazuvanjeto.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.035
Поени од реакции
4.415
А зошто ги откажа концертите ? Причина знае некој ?
 
На врв Bottom