[КОНКУРС] Издизајнирај лого за Авалон продукција и добиј две доживотни карти за сите концерти

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од MARCELLO, 27 октомври 2017.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.673
  Допаѓања:
  3.189
  Во 2018 Авалон Продукција полни 25 години и на славеникот му е потребно ново лого за таа пригода.
  Затоа Авалон Продукција те покануваат да се пријавиш на конкурсот за дизајн на лого, кое ќе биде дел од нивните маркетинг и промотивни материјали за 2018 година, што значи дека ќе се појави на сè – од постери, билборди и флаери, до промоција на нивните настани на социјални медиуми.

  Победникот на конкурсот ќе биде награден со две специјално дизајнирани доживотни карти за сите идни концерти на Авалон Продукција, кои ќе се одржат не само во Македонија, туку и на Балканот.
  [​IMG]


  Бидејќи се работи за дваесет и пет годишен јубилеј на Авалон Продукција, за инспирација може да го искористиш логото кое го имаа изработено по повод 20 години постоење. Исто така, препорака на Авалон Продукција е при изработката на новото лого да ги користиш нивните веќе препознатливи бои, но сепак отворени се и за нови, свежи и иновативни идеи и предлози.

  Твојот предлог-дизајн може да го испратиш на аvalonmkevents@gmail.com најдоцна до 27 ноември 2017, а на истиот мејл може да се обратиш и доколку имаш било какво прашање.

  Преземен текст од Reborn.mk
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.010
  Допаѓања:
  11.791
  "награда" + мејлот не постои. Кул.
   
  На statusQuO и Ilumious им се допаѓа ова.
 3. Branchez

  Branchez Punctum vivimus

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  5.244
  Допаѓања:
  9.082
  Ако сме реални ова треба да им е логото
  AvalonLogo.jpg
   
  На Ilumious и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 4. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  61
  Ахххх македонче македонче, сака без пари да зема идеи... Истиов случај се случува со години, со различни фирми, услуги и добра. Точно се сеќавам пред неколку години на натпревар организиран од „Славјанскиот Универзитет“ со покана која гласеше „Маркетинг план“ ни лапнаа слоган, неколку идеи кои сигурно вредеа повеќе од 1 лист без никаква важност (читај печат) и едно најлонче со производи од Витаминка (150 денари)... (n)

  Со среќа на сите кои ќе учесници :rolleyes::pos:
   
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.920
  Допаѓања:
  36.016
  Во се гледате со лошотија, потсмев и презир, затоа не можете да видете ништо убаво во работите.

  Иначе баш интересна идеја. Така ќе се поттикне дружбата и креативноста кај луѓето, иако мислам дека сегашното лого им е преубаво:)
   
 6. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.747
  Допаѓања:
  3.790
  Кајганџијата Точкест одамна го нема на форумов, ама он пред некое време им направи ТоБ лого
  [​IMG]
   
  На Morgan Freeman, Ska Maniac и Branchez им се допаѓа ова.
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.673
  Допаѓања:
  3.189
  Подобро е победникот да го пикнат да работи за Авалон како дизајнер отколку само гратиси да има.
   

Сподели преку: